Letne pneumatiky

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kody26
*
Příspěvky: 80
Registrován: 12 črc 2007, 21:15
Bydliště: Prešov

Letne pneumatiky

Příspěvek od kody26 »

Ahoj chalani,
viem ze teraz kazdy riesi zimne gumy,no ja by som chcel kupit letne :) ,rozmyslam nad niektorou z tychto alternativ:
Dunlop SP fastresponse
Pirelli P6 cinturato
Nokian H
mate niekto osobnu skusenost z niektorou z tychto pneu alebo co by ste este odporucili?Rozmer 195/60 R15 88H
Vdaka za rady pripadne osobne skusenosti.Cenovo vychadzaju priblizne narovnako...
P.S.: nemate niekto nahodou zvysny brzdic na lave zadne koleso,pripadne zadne tlmice...uz pomalicky odchadzaju a brzdic uz asi dosluzil....a novy riadna palka... :(
Hyundai Elantra 2011 1.6 Style ,biela
Ex-Chevrolet Cruze 2011,1.8 LS plus,strieborná metalíza
Ex-Hyundai Elantra 2001 2.0 i GLS,zlatá metalíza
Ex-Hyundai Accent 1996 1.5 12 V GLS,tmavozelená metalíza
Ex-Hyundai Pony 1993 1.5 GLS,tmavomodrá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
machaja
*
Příspěvky: 26
Registrován: 18 říj 2007, 17:31

Re: Letne pneumatiky

Příspěvek od machaja »

Elantra 1.6 GLS 2002 (hatchback)
Tibor
Příspěvky: 6
Registrován: 15 črc 2008, 10:06
Bydliště: Trencianska Tepla

Re: Letne pneumatiky

Příspěvek od Tibor »

Ahoj,
zaciatkom leta som obul (Ela-2,0-liftback-12/2000) P6 Cinturato vyrobene 03/2010 v Anglicku, kupovane tu (http://www.aaa-pneu.sk/?PneuID=5021&sect=111 - ale za 56€ kus ). Predtym to boli Avon ZV3.
Najazdenych na P6 cca 4000km.
Skusenosti - dlhodoba spotreba bez zmien /7,5-8 zda si mi ze isla trochu dole, ale ak jazdi manzelka tak mi hned kazi priemer az na 8,6/, na suchu a brzdenie v pohode, tiche, za mokra trochu klzu, ale na Avonoch som tolko neskusal boli dost zodrate.
Na dlhsich cestach TN-LV skratkami cez hory to islo aj za 6,9-prazdne auto.
Bral som hlavne pre vybornu cenu v akcii a zatial nelutujem. :)
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: Letne pneumatiky

Příspěvek od StanleyCZ »

Ahoj,
mám nokiany H a jsem s nima naprosto spokojený. Najel jsem s nima zatím jen14000km a mají ještě 6,5mm hloubku dezénu.
Nemám moc zkušeností s porovnáváním pneu na Elantře, protože ji mám teprve od ledna, ale pro můj vcelku poklidný styl jízdy mi naprosto postačují.
Na vodě jsou parádní. Na suchu nemluvě. Rozhodoval jsem se podle posledních testů ADACu a tam byla tahle guma druhá, hned za tou Pirellkou.
Když jsem se ale podíval na výsledné známky a upravil důležitost jednotlivých parametrů pro mě, tak na prvním místě byl Nokian a pak snad Dunlop tuším.
Další hledisko při výběru bylo to, že bylo až překvapivě dost názorů od lidí, kteří měli pirelli, že "Pirelli už nikdy!"
Tenhle názor Ti "cpát" nebudu, ale mě to ovlivnilo, protože takovýchhle názorů bylo na mě opravdu hodně.

Já za sebe můžu říct, že bych teď do Nokianu šel znova.

S nokianama jsem zvládl cestu k babičce na Slovensko na Oravu, 600km, se spotřebou 7,0 a to jsem jeli ve třech a byl přetížený kufr. A to mám benzín dvoulitr. (Argument pro pneu to možná není, ale myslím, že to ej dobrá hodnota)
Na netu je dost linků na zkušenosti s těmahle pneu, tak je stačí pohledat a taky Ti to něco dá.

S Dunlopama nemám zkušenosti a ani neznám nikoho kdo je má.
Uživatelský avatar
Roadtohill30
**
Příspěvky: 101
Registrován: 18 lis 2009, 00:45

Re: Letne pneumatiky

Příspěvek od Roadtohill30 »

Pozri, nedavam si zalezat na znacke gum ale tento rok som kupil Nexen N2000 (made in korea)za smiesnych 150eur 4kusy a musim fakt uznat ze namakane...za malo penazi vela muziky...dezen skoro ako novy a jazda na vode parada drzia...
a vyzeraju takto
http://www.blackcircles.com/tyres/brands/nexen/n2000
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“