Airbag

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

lu
Příspěvky: 7
Registrován: 22 kvě 2006, 01:57

Airbag

Příspěvek od lu »

Mohl by jste mi někdo helfnout?
Začala mi svítit kontrolka airbagu a nevím čím by to mohlo být. Chtěl jsm se nejdříve poradit než s tím letět do servisu. Při startu normálně bliká, ale pak nezhasne a svítí.
Rady typu: vyndej pojistku nebo žárovku z palubky prosím nepište. :D :wink:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Domácí šťourání zrovna do Air-bagu obvykle nikam nevede, zajeď do servisu na diagnostiku. Zkontrolují čidla apod. ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

To se mi stalo taky, pořád blikala,tak jsem šel do servisu kde mi to vyresetovali a řekli, že je slabá baterie,že to udělá znovu....po výměně baterie klid..... :wink:
Hyundai Lantra 1.6-automat
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Ano i autobaterie má vliv na správnou funkci Airbagu!!
Před startem řídící jednotka si testuje všechny komponenty(airbagy a pyropásy)A kontroluje jejich stav,respektivě jejich Ohmové hodnoty,pokud řídící jednotka zjistí nějakou změnu,tak bliká a bliká a bliká!! :shock:
Ty jednotky sou potvory!!Dělá to u všech aut s Airbagy!! :wink:
Zamozřejmě za jet na diagnostiku a zkontrolovat jednotku,popřípadě nahrát nový softík!! 8)
Ale pozor jsou jednotky,které nejdou přehrát,takže nutná výměna za jinou!!Kolikrát jsem zažil,že ta jednotka s vakama stojí víc než to samotné auto!! :shock: :? :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
lu
Příspěvky: 7
Registrován: 22 kvě 2006, 01:57

Příspěvek od lu »

ivan píše:Ano i autobaterie má vliv na správnou funkci Airbagu!!
Před startem řídící jednotka si testuje všechny komponenty(airbagy a pyropásy)A kontroluje jejich stav,respektivě jejich Ohmové hodnoty,pokud řídící jednotka zjistí nějakou změnu,tak bliká a bliká a bliká!! :shock:
Ty jednotky sou potvory!!Dělá to u všech aut s Airbagy!! :wink:
Zamozřejmě za jet na diagnostiku a zkontrolovat jednotku,popřípadě nahrát nový softík!! 8)
Ale pozor jsou jednotky,které nejdou přehrát,takže nutná výměna za jinou!!Kolikrát jsem zažil,že ta jednotka s vakama stojí víc než to samotné auto!! :shock: :? :wink:
Baterka??? Tváří se nabitě, ale malého poklesu si asi nevšimnu to je fakt. Koukám, že diagnostika bude nezbytná. To mám radost :cry:
Uživatelský avatar
leons
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2006, 17:51

Příspěvek od leons »

Pedro píše:To se mi stalo taky, pořád blikala,tak jsem šel do servisu kde mi to vyresetovali a řekli, že je slabá baterie,že to udělá znovu....po výměně baterie klid..... :wink:
Když už mi začal jednou blikat airbag tak nepřestane dokud ho nevyrezetují i kdybych vyměnil baterku??? :shock:
Sonata 2.0 16V r.v. 1997
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od draceq »

[quote="lu"]Při startu normálně bliká, ale pak nezhasne a svítí.quote]

Jo tak přesně tohle mi dělá od včerejška. Při opravě prosvětlení přístrojovky mi omylem vyhořela pojistka světel :oops: , tak jsem při výměně zkontroloval i ty ostatní. Takže jsem vytáhl asi na 5 vteřin i pojistku airbagu (jak tu 10 A na kontrolku tak i 15A - ta je asi přímo na airbag) a od té doby taky 6x blikne a místo zhasnutí zůstane svítit. Pomohl by tomu i pouhý reset ŘJ opojením od baterie?? (chystám se k tomu resetu i z jiného důvodu) Mohla podle mě vyhodnotit tu nepřítomnost pojistky jako chybu a teď už se svého názoru nechce vzdát... :?
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
leons
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2006, 17:51

Re: Airbag

Příspěvek od leons »

draceq píše:
lu píše:Při startu normálně bliká, ale pak nezhasne a svítí.quote]

Jo tak přesně tohle mi dělá od včerejška. Při opravě prosvětlení přístrojovky mi omylem vyhořela pojistka světel :oops: , tak jsem při výměně zkontroloval i ty ostatní. Takže jsem vytáhl asi na 5 vteřin i pojistku airbagu (jak tu 10 A na kontrolku tak i 15A - ta je asi přímo na airbag) a od té doby taky 6x blikne a místo zhasnutí zůstane svítit. Pomohl by tomu i pouhý reset ŘJ opojením od baterie?? (chystám se k tomu resetu i z jiného důvodu) Mohla podle mě vyhodnotit tu nepřítomnost pojistky jako chybu a teď už se svého názoru nechce vzdát... :?
Teď mě tak napadá, že mě to taky začlo dělat až když jsem měnil žárovky podsvícení palubky :roll:
Sonata 2.0 16V r.v. 1997
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

Jeeeee, červená sonata, tu jsem viděl na kladně :))
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

leons píše:
Pedro píše:To se mi stalo taky, pořád blikala,tak jsem šel do servisu kde mi to vyresetovali a řekli, že je slabá baterie,že to udělá znovu....po výměně baterie klid..... :wink:
Když už mi začal jednou blikat airbag tak nepřestane dokud ho nevyrezetují i kdybych vyměnil baterku??? :shock:
Přesně tak,nepřestane... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
leons
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2006, 17:51

a

Příspěvek od leons »

Tomino82 píše:Jeeeee, červená sonata, tu jsem viděl na kladně :))
V Kladně jsem byl autem naposledy cca v červnu. Asi to byl někdo jiný :wink:
Sonata 2.0 16V r.v. 1997
passThank
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2006, 18:50
Bydliště: HK

Příspěvek od passThank »

No to je zajímavé. Mám opačný problém, mě kontrolka ani neblikne. Možná už je po nějaké nehodě bouchlý, ale kryt na volantu je origo tak nevím. Vlastně nesvítí ani ABS a má asi taky bliknout nebo ne?
Sonata 2.0GLS 16v 102kW r.v.93
BOMBA vůz s koženým interiérem a plnou výbavou.
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Mno,jak airbag,tak ABS má párkrát bliknout a pak zhasne.Probíhá tam nějaký kontrolní proces jestli to je funkční.Budeš mít asi špatnou pojistku,že to ani nezačne.... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Airbag

Příspěvek od shwaara »

Dnes po ceste do prace jsem si vsiml, ze mi taky sviti kontrolka airbagu a nezhasne ani po nekolika bliknutich. Pritom vzdy fungovala normalne. Jenze pred 2dny mi praskla H7 a jeste jsem se nedostak k jeji vymene (pri odjezdu do prace je tma a zima a po prijezdu z prace je tma a zima) Byla to uz 4. H7 za 3mesice. Myslite, ze to muze mit nejakou souvislost? Taky mam na baterku (resp. na zapalovani) napojeno napajeni antiradaru, ale ten se vzdy automaticky zapne az par vterin po startu (spozdovac). Myslim, ze ten na to vliv nema. Zkousel jsem rano na svetlech vypnout motor a znovu nastartovat a kontrolka stale sviti...
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od tatchwud »

shwaara píše:Dnes po ceste do prace jsem si vsiml, ze mi taky sviti kontrolka airbagu a nezhasne ani po nekolika bliknutich. Pritom vzdy fungovala normalne. Jenze pred 2dny mi praskla H7 a jeste jsem se nedostak k jeji vymene (pri odjezdu do prace je tma a zima a po prijezdu z prace je tma a zima) Byla to uz 4. H7 za 3mesice. Myslite, ze to muze mit nejakou souvislost? Taky mam na baterku (resp. na zapalovani) napojeno napajeni antiradaru, ale ten se vzdy automaticky zapne az par vterin po startu (spozdovac). Myslim, ze ten na to vliv nema. Zkousel jsem rano na svetlech vypnout motor a znovu nastartovat a kontrolka stale sviti...
Řekl bych,že nedobíjí,nebo přebíjí alternátor. Nebo v lepším případě možná špatné relé? Chce to proměřit.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Odpovědět

Zpět na „SONATA“