Změny silničního zákona

Hyundai srazy a jiné

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Změny silničního zákona

Příspěvek od Espero »

Dneska mi v práci přistál v počítači text novely silničního zákona (přehled novelizace právních předpisů a to i v přípravné fázi u nás v bance připravuje pro lidi zabývající se řízením banky kontinuálně právní odbor), která je zatím ve druhém čtení v poslanecké sněmovně. Tato novela zavádí mimo jiné změny, že žádná pokuta nebude moci být nižší než 1 500,- Kč a vyšší než 50 tis. Kč, takže opět "vylepšení" ve prospěch státní pokladny, dále to, že pokud v období 365 dnů řidič překročí rychlost o více než 20 km / hod 2x, potom mu bude udělen zákaz činnosti, dále to, že řidič ssice nesmí být pod vlivem alkoholu, ale když bude do 0,3 promile, pak se to netrestá a mnoho dalších lahůdek, které mě přesvědčují o tom, že žijeme stále více a více v policejním státě, snad až na příhraniční tanečky, horším než za bolševika. Mimo jiné však tato novela obsahuje i následující text:
Ҥ 47a
Zákaz účasti na některých akcích v provozu na pozemních komunikacích
Řidič nesmí na dálnici, silnici a místní komunikaci použít vozidlo k účasti na sportovních a podobných akcích, jestliže by jimi mohla být ohrožena bezpečnost silničního provozu, nejde-li o akce pořádané v souladu s rozhodnutím příslušného správního úřadu o zvláštním užívání pozemní komunikace podle jiného právního předpisu1).”.


Kdybychom v daném kontextu chápali např. srazové orientační soutěže za ..."podobné akce", protože automobilová soutěž v pravém slova smyslu to není, pak v důsledku nedisciplinovanosti účastníků při ní totiž skutečně může dojít k ohrožení bezpečnosti silničního provozu i kdyby organizátoři tisíckrát upozorňovali na to, že dopravní předpisy musí být dodržovány. Vzniká tedy otázka, jestli vůbec na srazech nějaké orientační a podobné soutěže pořádat. Navíc je problém posunut do roviny řidiče, takže on se vlastně takové "sotěži podobné akce" účastnit aktivně na veřejných komunikacích po vstoupení novely zákona v platnost nebude smět i kdyby jich pořadaté srazů vymysleli jedno kolik. Neboli vraci se v jiné podobě diskuze asi tak rok a půl stará, i když její východiska tenkrát byla jiná.

Prosím proto hyundajáky - právníky, vyskytující se na fóru či v HCCZ, pokud toto budou číst, aby se k tomu vyjádřili se svým odborným stanoviskem. Někde jsem psal o tom, že uvažuji o pořádání neofic. srazu v r. 2011, rozhodnutí sdělím do konce listopadu jestli jo, ale může to ovlivnit dost významně srazový program a to všech případných srazů, nejen tohoto.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny silničního zákona

Příspěvek od Yurii »

Espero píše:“§ 47a
Zákaz účasti na některých akcích v provozu na pozemních komunikacích
Řidič nesmí na dálnici, silnici a místní komunikaci použít vozidlo k účasti na sportovních a podobných akcích, jestliže by jimi mohla být ohrožena bezpečnost silničního provozu, nejde-li o akce pořádané v souladu s rozhodnutím příslušného správního úřadu o zvláštním užívání pozemní komunikace podle jiného právního předpisu1).”.
Takže pokud je tohle novela zákona respektive její přesná definice tak potěš protěž :) Co má bejt jako označný jako "Sportovní a podobná" jako sportovní a podbná akce si může člověk vyložit téměř cokoli snad i když jedeme s kámošema na kafe na benzínku a jedeme v koloně dvou nebo tří aut.

Tenhle odstavec si evidentně vymysleli naši zákonodární bezmozci aby mohli potírat "tajný závody" typu gumball, diamondrace a podobně ale zase tím omezí téměř všechny aktivity včetně našich mírumilovnejch orientaček...

Podle mne je důležitá hlevně část ..., jestliže by jimi mohla být ohrožena bezpečnost silničního provozu..., pokud bude v pravidlech orentačky opět klauzule typu: "Bude li účastník vědomě porušovat dopravní předpisy nebo bude během akce pokutován PaCH za spáchání dopravního přestupku bude z akce vyloučen"

Alternativně bych to vyřešil tak že by byla orientačka pěší, "avšak kvůli větším vzdálenostem mezi jednotlivými body doporučujeme zvolit alternativní způsob dopravy" s tím že by byl přiložen itinerář pro pěší.

Bohužel nejsem právník takže má můj příspěvek mizernou hodnotu, nicméně si představuju že by to mohlo takhle fungovat.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Změny silničního zákona

Příspěvek od ryba »

myslím že to jde obejít tím, že srazy typu sraz na parkovišti u obchoďáku, orienťák okolo kraje a pak posezení v restauraci nebude brána jako organizovaná akce. Oragnizace jde pořešit přes facebook, maily, telefony. Číslo v autě máš jen proto, že se ti to líbí. Myslíte si, že jedu organizovanou a nenahlášenou akci? Dokažte to. Toto všem dát na srozumněnou při případný fízlovský kontrole. Můžou si maximálně trhnout nohou. Taky už mě ten fízlproletariát sere.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny silničního zákona

Příspěvek od David PLEVA »

No a já už myslel, že si letos už s Vítem Bártou nepopovídám a ejhle, máme další téma k rozhovoru. To se bude opět vařit voda :lol:
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Změny silničního zákona

Příspěvek od MICHAL77 »

Ještě že můžeme dejchat..... Není to normální. Přestane mi svítit třeba světlo a flastr 1500??? To bude super. Když nás pět pojede na vejlet za sebou ...... No v tomto státě se už nedivím ničemu. Dej kokotovi moc a takto to dopadne.....
.........
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: Změny silničního zákona

Příspěvek od carlos »

Já bych to nijak nedramatizoval. Mezi ty "podobné" akce by se pak mohly zahrnout třeba i rekreační jízdy skupinky cyklistů v barevných tričkách. Tak si čísla nikam lepit nebudeme, itinerář je vlastně papírová navigace od kámoše a rychlost nám stejně hlídá Rade. Tak tedy " vo co gou? ".
Elantra 1.6, r.v.2006
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny silničního zákona

Příspěvek od Nio96 »

Přesně taky bych to neřešil...uvídí e co z toho nakonec vyleze.. :) a i tak si myslím, že to až tak horký nebude.. :)
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny silničního zákona

Příspěvek od FISHkaa »

David PLEVA píše:No a já už myslel, že si letos už s Vítem Bártou nepopovídám a ejhle, máme další téma k rozhovoru. To se bude opět vařit voda :lol:
tak se ho prosím zeptej, jak by se mu líbilo kdyby místo pár tisíc, které dostal jako pokutu za nalepenou SPZ dostal jeden mega pokuty? Je přece zastánce volit výši pokuty podle majetku a příjmu jedince...

díky :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „Srazy“