Odcházející žárovky

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Odcházející žárovky

Příspěvek od ANJA »

Ahojky všechny po delší době zdravím, jaksi taksi nezbývá na net čas. Má dotaz, v průběhu jednoho roku, co mám SF, mi odešly do kytek už druhé Osramky. Jedny byly silnější - 90% vyšší svítivost, ty druhé normal. Už jsem fakt vytočená, stále něco :oops: Teď jsem koupila jinou značku, budu montovat. Nemáte někdo zkušenost? Údajně by to mohlo odcházet relé :?: :idea: Předem díky za tipy Jana
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od Richard555 »

Ty žárovky když mají svítit víc prostě musí mít víc rozžhavené vlákno (tenčí) a tedy je i náchylnější ke zničení otřesy vibracemi atd. Osram dělá i žárovky co mají delší životnost, ale ty zas tak nesvítí, takže vždy je něco za něco........ Já v Nubiře požívám H4 Tungsram megalight +60% a ty celkem vydrží a i docela svítí, prý jsou velmi dobré v testech i Tungsramy +30% ........ a jedna stojí asi 160,- tak že když praskne není to zas taková rána.....

A hlavně nevěřte nějakým noname žárovkám s extra bojovými názvy jako xenon 6000K + 90% atd. karbička je krásně pomalovaná ale výsledek svícení k pláči.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od Korálek »

Jde o to jaké to je SF,pokud to je 1generace tak tam jsou H4 které vydrží déle ale bolest všech moderních aut jsou dělené světlomety kde se používá nejčastějí žárovka H7 a tam je výdrž nižší.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od David PLEVA »

Taky jsem kdysi používal Osramky, ale potom, co jsem je měnil skoro co druhý měsíc, jsem přešel zpět na Philipsy a už mám 2 rokky klid.

Používám tohle:

Obrázek
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od ANJA »

Ahojky, moc děkuju za odpovědi - mám SF 2001, 2,4 benzin + LPG. Žárovky tam jsou H4. Zatím jsem nedala nové, musím počkat, až trošku auto rozmrzne :mrgreen: aby nepraskly plasty. Naštěstí vozím náhradní, tak v nouzi nejvyšší bych demontovala na silnici :D . Zítra chceme jet se synem lyžovat, tak ráno bude výměna. Snad mi nové žárovky neprdnou hned první den. Jana
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od miooo »

ja som teraz daval OSRAM NIGHT BREAKER PLUS...
mali by vdrzat dlhsie ako klasicke NIGHT BREAKER...
uvidime... :mrgreen:
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od ANJA »

Ahojky,
žárovky jsem si radš nechala vyměnit, nějak jsem si nevěřila, od léta jsem nějak nevěděla, jak vytáhnout žárovku - kryt jsem odšroubovala, ale dál už eé :oops: a hlavně jsem se nechtěla ušpinit :D holt ženská...
Teď jsem dala úplně obyč NARVY - svítí nádherně.
Včera byla pro Santíka opět zatěžkávající zkouška, v tom marastu jsme jeli do Beskyd na Kyčerku lyžovat. Cesta skoro o hoďku dýl jak za sucha. Holt kamiony a Syrákov nejdou moc dohromady - to je kopeček před Vsetínem :mrgreen: No a už mohl být Santík a my taky v kytkách, jeden blbeček nevybral zatáčku, jen jsem měla strach, abychom neskončili v potoku. Lyžování těžký terén, sníh, plotny, ale super upravené středisko - nová restauračka pod svahem. Zítra jedeme zase. Doufám, že Syrákov už bude průjezdný :D :D :D
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od miooo »

a ake NARVY???
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od ANJA »

Ups, tak to neřeknu přesné označení, ale jen obyč H4 - obě stály 180,- Kč.
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od miooo »

v pohode...
ja len či si nedávala niečo špeciálne... :mrgreen:
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od ANJA »

Tak z toho jsem vyrostla i mé nervy :( Po zkušenosti s Osramkama jsem se zařekla, že dám úplně obyčejné a uvidím, doufám, že vydrží dýl, než ty Osramky [-o<
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od miooo »

ja uvidim ako dlho vydržia...
najskor chcem ešte ale vyleštit svetlomety...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od vitak »

Já jsem tam dal také to nejlevnější a jezdím bez výměny 2 roky. Ty modré "jedovky" nemám rád, docela oslňují (u protijedoucího auta). Když špatně vidím, utřu světla od špíny.
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od ANJA »

Ahoj, tak musím se pochválit - ty žárovky jsou fakt držák, nádherně svítí a bez problémů. Narvy holt mi nejdou na nervy :lol: fakt super. Oproti Osramkám se nedá ani srovnat. Za pár kaček - jen a jen spokojenost :D/
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: Odcházející žárovky

Příspěvek od ANJA »

Ahoj, má zkušenost s Narvy - bomba =D> od té doby jsem je neměnila, drží a to je co říct. Sama se divím - skoro 2 roky a nic, neprdnuly. Takže - doporučuji :P
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“