Koupit xxxxx nekoupit ?????????????????,

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

kyslikadus
Příspěvky: 8
Registrován: 31 kvě 2006, 12:23

Koupit xxxxx nekoupit ?????????????????,

Příspěvek od kyslikadus »

Dobrý den , potřeboval bych poradit nad dvěma věcmi ohledně hyundai lantry , protože vážně uvažuji nad její koupí :
1) nosnost níže uvedeného auta
2) názor na tento konkrétní automobil - jedná se o automobil lantra combi , r.v. 2001 , najeto podle servisky 59tkm , nehavarováno , prý super stav nového vozidla , motor 1,5 12V 65 kW ..... foto automobilu jsou zde : http://www.skvelaauta.cz/index.php?page ... &Itemid=27
Prosím o pomoc, poněvadž o hyundaiích vůbec nic nevím a potřeboval bych levné spolehlivé auto s nízkými provozními náklady .. Vybírám správně ??? děkuji moc za vaše názory ..s pozdravem .....možná váš budoucí člen Josef
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

nosnost kolem 450 kg, pokud to neco tahalo, muze byt nizsi vlivem opotrebeni. Kdyz ji nahemujes po strechu tak si sedne, ale jede porad ok, na rozdil od stary verze...kterou mam ja:)

Lantra na foto vypada velice dobre, cena taky slusna...snad jen zkouknout zkusenym mechanikem skutecny:!: stav km, overit jestli neni kradena. 1,5 12V je osvedcenej motor, kvalita, spousta lidi ho tu ma a nestezuje si. Muze zrat olej, ale neni to na zavadu, zalezi na mnozstvi. 65 kW staci, da se s tim i slusne jet a nebrzdit provoz. Spotreba do 7,5.

Spolehlivost solidni...neni to toyota, ale jinak ok.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Dle fotek -pěkné. Hlavně se podívej na rok výroby.Lantry se dělaly do r. 2000 (v tomto roce společně s Elantrou) Jestli v TP není 2001 uvedení do provozu, ale dle masky je to konec1999-2000. Myslím si že u combi by byl lepší 84kW. S tímto 64kW jsem nejel a tak nemohu posuzovat.
Jinak Lantru DOPORUČUJI. Určitě budeš spokojen.
Dej vědět jak to dopadlo.
Zde něco málo o Lantrách:
http://www.lantraweb.net/historie/historie.html
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
kyslikadus
Příspěvky: 8
Registrován: 31 kvě 2006, 12:23

Příspěvek od kyslikadus »

A co si myslíte o najetých kilometrech ??? Mohlo by to odpovídat ? Vím , že se dnes stáčí 95 % aut ,ale pokud vím , tak k tomu není u korejců důvod , protože netrhají prodejní rekordy.....
Sám nevím , jestli to není náhodou auto ze zahr. možná jo ..... Hrozí tady nějaké nebezpečí , když pominu km a původ vozidla ???? např. koroze nebo tak něco ?????????? Sám tomu moc nerozumím , prosím poraďte ... díky
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Najetá km by mohly být. Osobně jsem před 2,5 roky kupoval Lantru 97 a měla skutečných 44 tis. dle servisní knížky ze SRN (měl to voják a stále nekde válčíl), stála dle protokolu z německýho Hyundai salonu u nich 17 měsíců tzv:uložená a on si pak koupil Getz. Tak ty km bych věřil. To s tím motorem jsme už jednou někde na foru řešili. Myslel jsem si že 1,5 se dělali do 1996 a snad se dávali i potom do aut do Italie. Snad to je správně, ale jak jsem psal 1,6/84kW by bylo lepší. Co se koroze týče, tak každý spodek je lehce chycen, pokud se nedělal pravidelně nástřik. Letos v září se k tomu chystám! Jinak jiná koroze snad nehrozí. Koukni jestli to má servisní knížku.
Vím že je to těžké se rozhodnout, ale byl jsem v podobné situaci, ale opravdu jsem spokojen a ostatní majitelé Háček Ti asi řeknou stejné. Pročti si fora o Lantrách a pod a uděláš si obrázek sám.
Držím palce.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

tak samo, ze 1,6 16V by tahla lip...ale 1,5 12V taky neni zadnej chcipak, staci, nejsi-li vylozene drtic rekordu na semaforech, tak svou praci i s mirnym prebytkem vykonu odvede. Km vypadaji celkem skutecne, jestli je to stoceny, tak o moc asi ne. Specificky zavady jsou opravdu popsany vetsinou tady po forech lantra/elantra. Vetsinou se podela neco, co ti umozni dojezd po svych. Coz je solidni:)

Ten rok 2001 je fakt, ze uz se delaly ely, ale muze to byt soubeh vyroby. Nebo to je omlazeny pres papiry, mrkni, jestli tam nebyla delana vymena karoserie, ve velkym TP.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Ať jsem se díval kamkoliv tak jsem viděl Lantru combi jen s motorem 1.6 buď 60 nebo 84 kW ale o 1.5 12V jsem neslyšel což neznamená že nemůže být. Jěště taky 2.0 ale 1.5 to fakt nevím.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
kyslikadus
Příspěvky: 8
Registrován: 31 kvě 2006, 12:23

Lantra

Příspěvek od kyslikadus »

Tož jsem to byl jen tak letmo zkouknout , má sevisku - nazváno prodejcem dokonce jako servisní dokumentace, 1.majitel v itálii - celkem vypadá slušně, ale nelíbí se mi jedna věc - zdá se mi , že to má najeto víc ... fakt těžko říct , ale mám feli rv 99 a najeto 77tkm, volant mám asi podobně "olezlý" , ale třeba blinkry se nějak moc lesknou a řadící páka taky nějak divně . Na druhou stranu máme v rodině accent , rv 2002 , najeto 40tkm a zdá se mi to taky nějaký olezlý - možná hyundai používá nekvalitní plasty v celém interiéru - myslím že jsou tím známí ....některý díly vypadají už né moc černě - že by jižní italské slunko zapracovalo ???? fakt nevim ......hlavní je že doufám drží celek
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

No jasně, jak jsem psal do Italie dávali do Lanter (do konce jejich výroby)
i 1,5/12v. Asi jim to stačilo. Jestli je serv.knížka a dá se v ní dočíst-dohledat poslední výměna oleje a pod. tak tem km věř. Volant může být odřen-řídila asi hodně nějaká ženská a prsteny dělají své-mohu nafotit.
S tím sluníčkem máš pravdu viděl jsem Octavii a BMV3 z Italie a byla to hrůza.
Tak je to jen na Tobě.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Radek Odl píše:Volant může být odřen-řídila asi hodně nějaká ženská a prsteny dělají své-mohu nafotit.
Hod, prosim, foto na web - docela by me to zajimalo. :shock: Diky! :)
kyslikadus
Příspěvky: 8
Registrován: 31 kvě 2006, 12:23

Příspěvek od kyslikadus »

Ale s tou serviskou jak říkáš mi to nějak nesedí - vždyť jaký je dneska problém ji nakopírovat , vyrobit pár razítek a stav tachometru přizpůsobit servisce ??? Vím , že je to extrém ale i ten se bohužel děje ....Jedinou mojí útěchou může být to , že u korejců pravděpodobně k tomuto jevu (snad) nedochází , protože nejsou tak žádaní , nekradou se atd .... A přece jenom to nemá digit. tacho , takže to nejde jenom přes PC .... (pokud to ovšem není ještě jednodušší - nevim - jsem laik )
kyslikadus
Příspěvky: 8
Registrován: 31 kvě 2006, 12:23

TUv

Příspěvek od kyslikadus »

Tak si procházím recenze na lantru a toto forum a nějak mi to nesedí . TUV v německu zařadil lantru až kdesi na konci ..... a vy téměř všichni je máte docela bez problémů ..... bojím se , abych po koupi nemusel do auta investovat 30 000kč nebo víc ..... to by mě totiž docela zruinovalo ..... :twisted:
A ještě k užitečné hmotnosti - někdo tu píše 450 kg ....mně se to zdá docela málo ...celý auto může mít 1685 kg (kdesi tady na foru) a z dobové dokumentace )též tady na foru) je pohotovostní hm. od 1100kg - takže pravděpodobně asi víc ...... pro mě dost důležitý údaj ....tak teď fakt nevím :roll:
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Na servisku moc nevěř. Třeba i test tlumiču ti napoví o stavu a km. Mrkni po motorovým prostoru jestli tam nevisí někde nějaká vysačka ne vyměnu čehokoliv.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: TUv

Příspěvek od honzik »

[quote="kyslikadus"]Tak si procházím recenze na lantru a toto forum a nějak mi to nesedí . TUV v německu zařadil lantru až kdesi na konci ..... a vy téměř všichni je máte docela bez problémů ..... bojím se , abych po koupi nemusel do auta investovat 30 000kč nebo víc .....
Nesmíš tolik věřit statistice TUV davaj tam i zavady jako praskly lanko od ručni brzdy a jiný prkotiny.Dej na zkušenosti majitelu,ty ti asi řeknou daleko vic než nějaky TUV. Hyundai je auto jako každe jiné neni se čeho bát.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

No nevím jestli ta 1,5 je ideální motorna tak veliký auto. Mám ho v Accentu a je na tu váhu tak akorát. 16V motory budou bych řekl kvalitnější a určitě jsou tišší.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Lantru“