SANTA 2,7 V6 při brzdění zhasne motor

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Mondez
Příspěvky: 4
Registrován: 29 led 2011, 20:51

SANTA 2,7 V6 při brzdění zhasne motor

Příspěvek od Mondez »

Čaute-prosím o radu-dnes otci na santovi při brzdění,respektive při sešláplém brzdovém pedálu na křižovatce zhasl motor.Dělá to v režimu automatu na D i "tiptronic".Za jízdy je vše ok.Na neutrál motor nezhasne.Může to být spojkou?Je to jako když bych jel s manuálem a zastavil bych bez vyšláplé spojky... :D Olej v automatu měněn před měsícem....
Reklama
 

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: SANTA 2,7 V6 při brzdění zhasne motor

Příspěvek od miooo »

skor by som to videl na problem s elektrikou...
automat tusim ma spojku v sebe...
a ma aj pri brzdeni buchanie do pedala?
alebo neajake symptony?
moze to byt este aj neajaka kocka v prevodovke v ktorej sa pohybuju piestiky...
tie sa mozu zadierat a sposobit nevyradenie rychlosti...
repas vyjde na 400€...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Mondez
Příspěvky: 4
Registrován: 29 led 2011, 20:51

Re: SANTA 2,7 V6 při brzdění zhasne motor

Příspěvek od Mondez »

Brzdový pedál je klidný.....
Dnes brnknu do firmy na opravy automatických převodovek a jsem zvědavý co mi řeknou...
Mondez
Příspěvky: 4
Registrován: 29 led 2011, 20:51

Re: SANTA 2,7 V6 při brzdění zhasne motor

Příspěvek od Mondez »

Po dnešním telefonátu mi bylo řečeno že tohle se vyskytuje především po předešlé výměně oleje v automatu,zvlášť tehdy,když předtím nebyla dodržována pravidelná výměna náplňe po 80tkm-vnitřek převodovky se zanesl a po aplikaci nového se "špína" uvolnila a mám nejspíš zanesený jakýsi ventil nebo pístek který zajišťuje odlehčení spojky na volnoběh při sešláplé brzdě....Byla mi dodporučena nová výměna náplně a pokud se ani potom nic nezlepší,tak mě čeká demontáž převodovky a následné rozebrání a vyčistění....K zanášení může v druhém případě dojít i vlivem opotřebovaných lamel,které pouští bordel do oleje,ale to by mi prý i hůř řadilo atd.což mám zatím v pohodě.Zatím jezdím tak,že tam šoupnu před zastavením N.
Ještě že mám i druhého Santíka 2,4 v manuálu-tam je vše no problem :D
Mondez
Příspěvky: 4
Registrován: 29 led 2011, 20:51

Re: SANTA 2,7 V6 při brzdění zhasne motor

Příspěvek od Mondez »

Tak jsem vyměnil olej dvakrát a vše v poho =D>
Po první výměně motor zhasínal už jen na zpátečku a po druhé jsem podržel na polohu "R" brzdu a plyn najednou-zarachotilo to v převodovce,že jsem myslel že je K.O. a od té chvilky pohoda......
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“