Co je to za nadobku v motorovem prostoru?

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Co je to za nadobku v motorovem prostoru?

Příspěvek od Petr HC »

Tak tady mam jeden pěknej lama dotaz. :oops: V motorovém prostoru jsem našel nádobku se záhadnou kapalinou, která teda ale fakt netušim, k čemu by mohla sloužit. Napadá mě, že to je:

a) Protože tam je hydraulická spojka (pokud tam teda je) tak hydraulickej olej k tý spojce

b) Vůbec nemam páru :oops:

c) Že by "troubící kapalina" ? :D :D :D

Obrázek

edit: oprava Nazvu tematu . Prilis obecny. Shotik
Obrázek
Reklama
 

jardaxyz
*
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2005, 15:26
Bydliště: F-M

Příspěvek od jardaxyz »

je to nádobka spojky ... není to hydraulický olej, ale brzdová kapalina. vím to, měl jsem to rozebrané.

drobná rada ... kouknout v jakém je stavu ... je-li špinavá (až zasr...), tak vyměnit.

Mohlo by se stát (jako mě), že se pak zasekne spojkový váleček a nebude možné přeřadit - nebude tam přenos tlaku. Pokud by se to seklo za jízdy, pak nezastavíš a vpakuješ do auta před sebou ... nebo zastavíš se zařazenou pětkou :!: ... jediná možnost vypnout motor a zastavit ... to chce ale hodně času...

Jj, je to ale děsná drbačka ... nejsem technik, ale s tatíkem jsme to dali za 4 hoďky dohromady.

V servisu by si pak naúčtovali ... abych nekecal ... váleček stojí pár tisíc ... ale stačilo rozebrat, očistit, profouknout a teď je vše naprosto ok ... ale tam by to prostě vyměnili.

tolik k nádobce a mým zkušenostem.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Jo jo
Presne tak jedna se o nadobku na brzdovou kapalinu ke spojce ... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
jardaxyz
*
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2005, 15:26
Bydliště: F-M

Příspěvek od jardaxyz »

jo jinak, já neboural, mě se to seklo (ťuky ťuk na dřevo), když jsem si ráno zajel na rohlíky a po opětovném nastartování jsem s natočeným motorem nemohl zařadit .... spojka plandala.

co dělat?

vypnul jsem motor,
zařadil zpátečku (s vypnutým motorem to jde) a vycouval,
vypnul motor, zařadil jedničku

a odfrčel domu ... teda odšoural :wink:


... toto budiž návod, jak pak na takový problém případně reagovat.
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Díky. Tak jsem zas o něco chytřejší, kapalina vypadá čistě, jen mě zajímalo co to je. Žil jsem v domění, že už tak nějak vim, co kde je a najednou objevim nějakou záhadnou nádobku. Jsem si připadal trochu jako blondýna, co se snaží dolejt olej skrz otvor pro olejovou měrku :D
Obrázek
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

jardaxyz píše:je to nádobka spojky ... není to hydraulický olej, ale brzdová kapalina. vím to, měl jsem to rozebrané.

drobná rada ... kouknout v jakém je stavu ... je-li špinavá (až zasr...), tak vyměnit.

Mohlo by se stát (jako mě), že se pak zasekne spojkový váleček a nebude možné přeřadit - nebude tam přenos tlaku. Pokud by se to seklo za jízdy, pak nezastavíš a vpakuješ do auta před sebou ... nebo zastavíš se zařazenou pětkou :!: ... jediná možnost vypnout motor a zastavit ... to chce ale hodně času...

Jj, je to ale děsná drbačka ... nejsem technik, ale s tatíkem jsme to dali za 4 hoďky dohromady.

V servisu by si pak naúčtovali ... abych nekecal ... váleček stojí pár tisíc ... ale stačilo rozebrat, očistit, profouknout a teď je vše naprosto ok ... ale tam by to prostě vyměnili.

tolik k nádobce a mým zkušenostem.
naprosto doslova stejny zkusenosti :lol: nastesti se mi to stalo na parkaci v neutralu :twisted: a delal jsem to taky cca 4 hodky :wink:
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“