Teploměr s venkovním čidlem, kudy ven?

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miki
*
Příspěvky: 17
Registrován: 25 dub 2006, 19:05
Bydliště: Rokycany

Teploměr s venkovním čidlem, kudy ven?

Příspěvek od Miki »

...ahoj všem, přikoupil jsem si prima teploměr u Conrada s venkovním čidlem, jenž má průměr cca 9 mm a potřeboval bych se dostat někam ven z kabiny, jsem ležel už dvakrát s hlavou pod palubovkou, koberečky páčil a pořád mě nic nenapadá... pánové, máte nějaký tip a trik? Dík za info ...
GETZ 1.4 výbava CHAMPION Space Silver 5S duben 2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Neznám Getze, tak ti jen řeknu, jak bych to řešil já. Nejdřív zkoukni přepážku mezi motorovým prostorem a kabinou - hledal bych gumovou průchodku na kabeláž nebo ventilaci, díky které bych se dostal káblem ven. Zkus sundat i plast pod oknem, třeba tam je nějaká líp umístněná schovaná.... :wink: To by mělo fungovat, protože přepážkou musí i Hyundai protáhnout kabely, ventilační kanály a možná i hadice od topení... :wink: Ale jak říkám, lépe hledat od motoura jak zevnitř.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Dastin

Příspěvek od Dastin »

naprostý souhlas s hanzem přesně tama jsem i já toto čidlo tahal jak vede kabeláž z kabiny do motoru a šlo to musí se opatrně. Nejdříve jsem protahl svařovací měděný drát a na něj potom namotal čidlo a přelepil páskou a opatrně protáhl trochu obav ale pak se podařilo. Přeji hodně úspěchu při protahování. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

u nohou spolujezdce je gumovej špunt kterej jde vyndat a zase vratit. Nachazi se u spolujezdce pod palobkou, konci pod nim koberec, je to blize stredovemu panelu, tamtudy mam natazenop skoro vse.
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
Miki
*
Příspěvky: 17
Registrován: 25 dub 2006, 19:05
Bydliště: Rokycany

... zatím dík!

Příspěvek od Miki »

...v pátek na chatě to prubnu, v garáži nebo před zatím tak nějak nelze, měli jsem v neděli v garážích devadesát cm vody... ten špunt od xmraka by byl přínos...
GETZ 1.4 výbava CHAMPION Space Silver 5S duben 2006
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Ještě dodatek - pokud budeš do některý záslepky dělat díru na protažení čidla, udělej ji menší, aby to těsnilo i po protažení a nezatékalo tam tudy. Držim palce a ať se ti to povede. :lol:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

tenhle špuntík má v průměru asi 3cm, a jak tam protáhneš ten malej kablík, tak tam ten špuntík zase vrať, ten kablík se tam jako nic přizpůsobí. Ten špuntík je docela podajnej.
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Radeoon
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 zář 2005, 19:02

Příspěvek od Radeoon »

Čídlo teploměru jsem tahl takto: Je třeba zhodit přední levé kolo, pak plastový kryt pod blatníkem. Objeví se svazek drátu , který přicházi z kabiny a pokračuje až k přednímu nárazníku . Od strany kola jsem směrem do kabiny protlačil měděný drát 2,5mm - ten vyleze za počítačem ůplně v levém rohu, na něj jsem páskou přichytil čídlo a protáhl pod blatník. Čídlo jsem přilepil pod nárazník a kablík upevnil k svazku kabelů. Pozor - čídlo jak nejdál chladiče, jinak se bude za jizdy zahřívat a ukazovat špatně.
Nemo55
Příspěvky: 9
Registrován: 09 kvě 2006, 13:33

Příspěvek od Nemo55 »

xmrak píše:u nohou spolujezdce je gumovej špunt kterej jde vyndat a zase vratit. Nachazi se u spolujezdce pod palobkou, konci pod nim koberec, je to blize stredovemu panelu, tamtudy mam natazenop skoro vse.
Hojky, tak jsem take zakoupil teploměr a přesně tak jsem namontoval. Diky za návod, žádné sundavání kola :shock: Za 15 minut hotovo. :P
Jinak ten teploměr byl v akci "Diskontu PLUS" za 199Kč. Naráz zobrazuje vnitřní i vnější teplotu a má osvétlení displeje. No za ty prachy nevemte to :lol:
Háza
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2007, 07:06

Příspěvek od Háza »

Zdravím, nemá někdo jiné typy? Potřebuji někudy protáhnout kabel k zesilovači. Tu záslepku před spolujezdcem jsem nenašel. Pod kobercem je ještě nějaká tlumící pěna (to by musel být pod ní ale k tomu se bez poškození té pěny stejně nedostanu). A do nějakého rozebírání nejdu, je to v záruce tak se v tom nechci moc hrabat. Díky
Getz 1,5 CRDi 65kW
Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

Příspěvek od adys »

Zdar,
jsem to tahal náslodovně:přes svazek kablíků ve dveřích...tou gumou to"krásně" protáhneš,dá se rozdělat...a pak čidlo stačí připáskovat ke kablíkům postraního blinkru...čidlo tam neni ovlivnováno motorem...nevím teda jak to jde u getze....
Lantra 1994 ...1,5MPI...G4DJ
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Mno a nebo to protahni svazkem do dveri a od tud do zpetneho zrcatka ... :)
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Příspěvek od matko2005 »

Ja som mal rovnaký problém, a keďže som pri spolujazdcovi ten štuplík nenašiel a nehodlám niečo rozmontovávať, využil som dieru, ktorou ťahal káble chlapík čo montoval alarm (pod volantom neďaleko poistkovej skrine). Síce som musel odstrihnúť čidlo a potom naspäť zapojiť (nezmestilo by sa), ale všetko funguje ako má :lol:
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „GETZ“