Kolísání otáček

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Lumi
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2006, 19:29

Kolísání otáček

Příspěvek od Lumi »

Neví někdo co je příčinou kolísání otáček při volnoběhu u Lantry 1.5 GLSi?
Když auto stojí jsou otáčky na 800/min, ale při dojížděni bez zařazené rychlosti se zvýší na 1000 a začnou kolísat 1000 až 1200.Po zastavení klesnou na 800.
Dík.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

je to tak, ale nevidim v tom problem. Volnobeh chodi proste ciste jen pri stani.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Nevím jak u 1,5, ale u mé 1,6 16V to funguje tak, že normál je volnoběh 800 ot. Pokud se však vozidlo pohybuje, třeba i minimálně zvýší se volnoběh, až na 1000 - 1200ot/min. Podle mechanika je v tachometru čidlo a pokud je pohyb vozidla, tak se otáčky volnoběhu zvýší, nevím proč, ale výrobce to určitě ví, jinak by tam to čidlo nedával /má to něco společného z lepším řazením, pomaleji padají původní otáčky/. Rovněž se volnoběh automaticky zvýší při zapnuté klimatizaci / na volnoběh/. Já jsem se taky divil, když jsem to koupil, ale řekli mě, že je to v cajku.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Lumi
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2006, 19:29

Příspěvek od Lumi »

ryba píše:je to tak, ale nevidim v tom problem. Volnobeh chodi proste ciste jen pri stani.
Asi jsem se špatně vyjádřil, při jízdě bez kvaltu otáčky nejsou na 1000, ale houpou se jako kdybych přidával a ubíral plyn.
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

vcera jsem to taky zjistil jel jsem dvacítkou na neutrál a otáčky přesne na 1000 po zastavení ihned klesly na 800 je to uplne normalní
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

hm, tak treba zkusit resetova ECU? Jinymi slovy odpojit baterii tak na 5 minut a zase pripojit. ECU si bude sosat novy hodnoty a pokud to bude po cca 100 km delat dal, muze byt v haji nejaky cidlo, popr. zaspineny sani...to je hodne pricin. ale pokud to jezdi a nezere tak nevidim problem.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

to mi delalo taky, byl blbej termostat a jezdil jsem se studenym motorem, tak z toho ECU nak silela. Vymena termostatu a vse je okay. :wink:
Lumi
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2006, 19:29

Příspěvek od Lumi »

ryba píše:hm, tak treba zkusit resetova ECU? Jinymi slovy odpojit baterii tak na 5 minut a zase pripojit. ECU si bude sosat novy hodnoty a pokud to bude po cca 100 km delat dal, muze byt v haji nejaky cidlo, popr. zaspineny sani...to je hodne pricin. ale pokud to jezdi a nezere tak nevidim problem.
Sání jsem vyčistil, beterku odpojil a stále se to houpe. Když dojždím ke křižovatce tak si připadám jak závodník na startu kterej má tik v pravý noze.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

tak zkus cvicne ten termostat. To by mohlo bejt taky ono. Vysroubovat (sice nevim jak) a dat do hrnce s vodou. Merit teplomerem na zavareni a kolem 80°C by mel otevrit. Ne driv, ani dyl. POkud ne, jedna se o cidla, takze ty se museji zmerit diagnostikou. Servis.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ryba píše:tak zkus cvicne ten termostat. To by mohlo bejt taky ono. Vysroubovat (sice nevim jak) a dat do hrnce s vodou. Merit teplomerem na zavareni a kolem 80°C by mel otevrit. Ne driv, ani dyl. POkud ne, jedna se o cidla, takze ty se museji zmerit diagnostikou. Servis.
jako mozna lepci nez se s tim tahkle delat tak ho rovnou vymenit, jsou to tri stovky.. :roll: teoreticky to s tim vubec nesouvisi, ale delalo mi to taky tohle: po vyrazeni do volnobehu mi to za jizdy pridavalo plyn, proste se to houpalo mezi 1000-1500 myslim.. no samozrejme motor hlucnej a tak, proste to bylo studeny.. vymena probehla a od ty doby to slape vsecko jak hodinky.. uz to nikdy nezakolisalo, a pres tu inkriminovanou teplotu se to tak rychle prehoupne ze ani nevim jestli to je zavada pri ty teplote nebo jestli z toho zlbla ECU.. je to stejnej motor asi, takze je mozny ze bude zakopanej pes v tohle, ikdyz to s tim zdanlive nesouvisi :lol:
Lumi
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2006, 19:29

Příspěvek od Lumi »

ryba píše:tak zkus cvicne ten termostat. To by mohlo bejt taky ono. Vysroubovat (sice nevim jak) a dat do hrnce s vodou. Merit teplomerem na zavareni a kolem 80°C by mel otevrit. Ne driv, ani dyl. POkud ne, jedna se o cidla, takze ty se museji zmerit diagnostikou. Servis.
Všem dík za rady.
Stavil jsem se u jednoho mechanika a ten si všiml že je pootočená krabička (čidlo nebo motorek?) u klapky sání. Když ji vrátil do původní polohy motor se uklinil.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

to by mel byt potenciometr nastaveni klapky, taky me s tim kdysi hejbali
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
libor
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2006, 12:21
Bydliště: Brloh

Příspěvek od libor »

Já jsem tento problém řešil více než rok.Servis v č.B. měnil čidlo na klapce,regulátor otáček volnoběhu,čidlo pod
tlaku.Diagnostika nikdy nic neobjevila. Stálo měto víc jak 10.000Kč.
Po přečtení této stránky jsem odpojil baterii , po 5 min. připojil a rafika otáčkoměru se ani nehne a sedí kde má , jako přibitá .
Moc děkuju za tuto radu , protože jsem čekal opravu za daší desetitisíce.
:P
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

jako vim ze to s tim nema vubec nic spolecnyho ale napisu to sem,proste me trebas vadi kdyz stojim a zapnu klimu(a to se nestava moc casto)nebo svetla nebo tak,a mam tam seriovej volnobeh tech 800rpm ze se me trosilinku trepe volant no,radsi bych to nechal dat na tech 900-1000 na porad a bylo by to v pohode,takhle to musim delat nohou :D
16v
Jiřa
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

zaludnikrs píše:jako vim ze to s tim nema vubec nic spolecnyho ale napisu to sem,proste me trebas vadi kdyz stojim a zapnu klimu(a to se nestava moc casto)nebo svetla nebo tak,a mam tam seriovej volnobeh tech 800rpm ze se me trosilinku trepe volant no,radsi bych to nechal dat na tech 900-1000 na porad a bylo by to v pohode,takhle to musim delat nohou :D
16v
Vždyť si malinko můžeš zvýšit volnoběh motoru,na škrtící klapce je šroubek pro ruční doladění!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“