Poloosy

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Poloosy

Příspěvek od zz »

Zdravím všechny majitele, kteří májí najeto okolo 150 a více tisíc km a mám dotaz, jak jste na tom s poloosami na vašich Santících. Mi začalo asi tak před 10.000 km při průjezdu křižovatkou pokřupkávat v osách a teď se už ozývá dokonalá kulometná palba. Zatím jsem zjistil jen to, že jako ND se dají sehnat jen vnitřní klouby, venkovní se mění komplet s osou. Máte někdo nějaké jiné info?
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlojza
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2011, 17:12
Bydliště: moravoslezký

Re: Poloosy

Příspěvek od vlojza »

Mám santu r.v. 2007 114kw crdi koupenou na slovensku,taky mi začlo loupat v poloosách,ale ne v zatáčkách ale na rovině i při přeřazení rychl. stupňů,nikde mi neporadili už jsem měl obavy že budu muset koupit nové poloosy/jen v hyundai cena asi 22000.-/za kus,ale v servisu hyundai v Ostravě mi řekli že je to u santy běžné a že to řeší podložkama samozřejmě pokud to není kloub no a podložky včetně opravy v hyundai stály 1400.- asi za dvě hodiny jsem odjel a prozatím bez problému. :D
Naposledy upravil(a) vlojza dne 08 srp 2011, 11:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Poloosy

Příspěvek od Spajky007 »

mam najeto kolem 60.000 a mam taky volnější zadní poloosy poťukávaj ale zatim to neřešim až pudu na oleje tak jim řeknu at se na to kouknou tak uvidíme. :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Poloosy

Příspěvek od Karel6888 »

Spajky007 píše:mam najeto kolem 60.000 a mam taky volnější zadní poloosy poťukávaj ale zatim to neřešim až pudu na oleje tak jim řeknu at se na to kouknou tak uvidíme. :hyu:
Mám ten samej problém a to mám najeto pouze 52000km v servisu mi řekli že mám volné poloosy ale tady na severu čech v chomutově podložky nedělaj nevíte někdo o servise kde by mi to udělali dík Karel Most
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Poloosy

Příspěvek od Karel6888 »

Poradte jak s podložkama na poloosy jestli to dělá nějaký servis v okolí tak do 150km od Mostu
Uživatelský avatar
vlojza
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2011, 17:12
Bydliště: moravoslezký

Re: Poloosy

Příspěvek od vlojza »

Nevím jestli to dělají v okolí Mostu,ale myslím si že hyundai je všude stejný servis tak ať zavolají do Ostravy jak se to dělá a je to,http://www.autolaros.cz pan Aleš Tichopád.Víc nemůžu pomoci,hezký den. :)
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Poloosy

Příspěvek od Karel6888 »

Díky snad se dohodnu,aby tam zavolal.
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Poloosy

Příspěvek od Karel6888 »

Čau santáci tak problém s klepáním poloos jsem vyřešil sám po radě jednoho servismena z Hyundai.Stačí obyčejné dotažení poloos, práce na 20minut a klepání je to tam.. :hyu:
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Poloosy

Příspěvek od master »

Pozdravujem Karel.
Čo konkrétne treba dotiahnuť na poloosiach aby sa eliminovalo klepanie pri zábere kolies?
Mám 75000 km, poloosi mi predčasom už doťahovoli v servise a po pár mesiacoch sa ozvali znova.

Vďaka
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
Uživatelský avatar
vlojza
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2011, 17:12
Bydliště: moravoslezký

Re: Poloosy

Příspěvek od vlojza »

No právě,poloosy se po chvíli ozvaly znova a to tak že i po rovině zničeho nic kulometná palba pak chvíli nic a asi za 14 dnů jedu z práce a opět kulometná palba,nové v hyundai asi jedna 20000kč,řešil jsem to repasem i jednoho pána v Kopřivnici,jak jsem mu je dovezl tak po rozebrání zjistil že jsou vymlácené jak vnitřní tak i venkovní klouby,říkal že ty vnitřní udělá ale ty vnější jen otočí protože na to nikde ještě nic není,snad v polsku,no a po repasi zatím pohoda tak se uvidí kolik km to najezdí.Tady odkaz na kopřivnici:http://v.kotala.sweb.cz/ přeji hodně km bez problému. :)
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Poloosy

Příspěvek od DanielD952 »

Ahoj, mam najeto 106tis a taky mi to neco dela, ale nevim zda jsou to poloosy, tak bych rad kdyby mi to nekdo potvrdil ci vyvratil. Napriklad kdyz ta. mam dvojku a popojizdim stylem seslapnu plyn a pak pustim a znovu seslapnu tak v tom cvakne/lupne...proste jako kdyz je nekde vule. Stejne je to i pri prerazeni ale tam to registruji jen u nizsich prevodovych stupnu. Nic to nedela, ale je to celkem otravne. U sveho servismena jsem se jal ho donutit at mi dotahne poloosy, tak mi zacal vysvetlovat ze to nejde, ze to vypada tak a tak a neni tam co dotahnout...bohuzel tomu vubec nerozumim. Nevite o nekom v praze kdy by to udelal, nebo nejaky ten pekny nakres jak sem nekdo davate...a nebo dokonce popis jak to mam udelat sam? :-) Mam manual jestli je to k necemu potrba vedet a nemam ctyrkolku.
Diky moc.
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
vlojza
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2011, 17:12
Bydliště: moravoslezký

Re: Poloosy

Příspěvek od vlojza »

Ahoj všichni s podobným problémem,mi to taky začínalo polupkávat v poloosách při ubrání nebo přidání plynu,pak mi údajně v Hyundai dotáhli poloosy a na chvíli byl klid asi rok cirka 8000 km,ale pak znova a už i v zátahu zatáčkou to začlo pokřupávat a pak i na rovině z ničeho nic kulometná palba,už jsem na nic nečekal se servisákem vyndal poloosy a na nové nebylo tak mi poradil repas,zatím spokojenost ,ale nevím na jak dlouho,ročně najedu asi kolem 8000 km tak se uvidí,taky jsem si všiml na foru že už se měnily poloosy i v záruce tak nevím asi jak kdo trefí,jinak repas tady na severní moravě dělá pan Kotala s Kopřivnice.úplná adresa o příspěvek výše.Jo a já taky mám jen dvojkolku,přední náhon. 8)
Uživatelský avatar
lakyluko
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 led 2013, 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Poloosy

Příspěvek od lakyluko »

:o mám najeto 146 tis. a dělá mi uplně to samý co popisuješ a známej mi říkal že je to normální u takového auta který má 2 tuny je to záběr na nápravu ale s poloosou to nemá nic společného #-o tak nevím no asi co servisák to názor.Jinak tedka se chystám satana :twisted: protáhnout do Itálie tak ho budu dávát na servis at to proleze celý tak dám kdyžtak vědět kdyby to bylo něco stím spojeného.Jinak mám čtyřkolu a čipnutýho Satana :hyu:
Uživatelský avatar
vlojza
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2011, 17:12
Bydliště: moravoslezký

Re: Poloosy

Příspěvek od vlojza »

No právě já zatím santíkovi moc nevěřím až si opět získá důvěru tak ho pak taky někde vyvenčím třeba do Švýcar kde dost často jezdím. :|
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Poloosy

Příspěvek od DanielD952 »

lakyluko píše::o mám najeto 146 tis. a dělá mi uplně to samý co popisuješ a známej mi říkal že je to normální u takového auta který má 2 tuny je to záběr na nápravu ale s poloosou to nemá nic společného #-o tak nevím no asi co servisák to názor.Jinak tedka se chystám satana :twisted: protáhnout do Itálie tak ho budu dávát na servis at to proleze celý tak dám kdyžtak vědět kdyby to bylo něco stím spojeného.Jinak mám čtyřkolu a čipnutýho Satana :hyu:
Podle mě to, že je v něčem vůle normální není...myslím si že mi to nedělalo. Ale zda je to poloosa, nebo vejfuk, tak to nevím :)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“