zapojení přeních mlhovek - accent 97

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

zapojení přeních mlhovek - accent 97

Příspěvek od yenda »

Zdravím, podařilo se mi splašit origo přední mlhovky (bohužel jen žluté) a chtěl bych je hodit na auto. Nedával jste je tam někdo? Jak jsem koukal tak na relátko tam místo není tak to budu muset fláknout někam jinam.
Za každou radu díky! :shock:
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

nevim jestli myslis konstrukcne ci elektricky, ale predni mlhovky maji mit vlastni vypinac (popr. spinac s rele) napojeny s podminkou, ze jdou potkavaci svetla a vlastni kontrolku. Jako zadni, taky vse samostatne. Ale myslim, ze tam bude pojistka pripravena, i diry v narazniku i zaslepka po vypinaci. Koneckoncu i kontrolka na palubce tuty je, jen ji musis zprovoznit.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Konstrukčně je mi to jasný, vyndám záslepky v nárazníku, nandám mlhovky natáhnu kabel (teda jestli tam již není příprava - to by mi docela helplo, nevíte někdo?) no přes relé a světla zapojím vypínač, který mám origo a dám ho vedle vypínače na zadní mlhu. Jinak nevím jak u lantry, ale u accenta kontrola na mlhy neni na palubce, ale právě na tom vypínači.
Ale v té černé skříňce v motoru není relé a ani tam není na něj místo, tak je asi někde jinde, nebo se jinam dává. Chtěl jsem vědět jestli to už někdo zapojoval a neví k tomu nějaký fígle a podobně :)
S pojistkama si teď nejsem jistý, ale snad tam na mlhy místo je ...
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

yenda píše:Ale v té černé skříňce v motoru není relé a ani tam není na něj místo, tak je asi někde jinde, nebo se jinam dává. Chtěl jsem vědět jestli to už někdo zapojoval a neví k tomu nějaký fígle a podobně :)
S pojistkama si teď nejsem jistý, ale snad tam na mlhy místo je ...
Pokud alespoň trochu jsou pojistkové skříňky podobné, tak u Getze je relé mlhovek v pojistkové skříňce pod volantem
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Josef dne 14 čer 2006, 13:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

...nemám rád týpky co jezdí se zapnutýma mlhovkama...

to ti budou celkem na prd, ne? :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:...nemám rád týpky co jezdí se zapnutýma mlhovkama...

to ti budou celkem na prd, ne? :)
taky me to bouchlo do oci.. :lol:

ale basnik tim chtel asi rict, ze nema rad typky co s nima svitej kdyz by nemeli :wink: :roll:
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

jojo chlapi, je to tak - nemám rád týpky co svítí mlhovkama za dne nebo v noci, když nejsou třeba. ale jinak proti používání mlhovek v mlze nic nemám ... a i kdybych je nepoužil, jako že sem tam v mlze jedu, tak je pořád lepší je mít namontovaný na autě než aby se válely v garáži, ne?!

To Josef: Dík, asi to stejné nebude, ale mrknu na to ...
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak to ju:)..ja vim, jaks to myslel:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

jj je mi to jasný, si klidně rejpni ;)
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

2 Josef: dík za doplnění, něco podobného jsem si stáhl z hmaservice, ale moc moudrý z toho nejsem. Jinak škoda že jsem měl ruštinu jen rok, bych toho na ruských webech asi i dost našel ... nemáš někde zdroj těch schémat? :)
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

neni ono to anglicky na vicku ty skrinky? I kdyz ted nevim, zda nejaky viko ma
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

ryba píše:neni ono to anglicky na vicku ty skrinky? I kdyz ted nevim, zda nejaky viko ma
alespoň u Getze vnitřní NE
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Tak jsem o víkendu sundal přední nárazník - poprvé, takže docela fuška - a nandal mlhovky :) super! No poté jsem se podle schémat a návodů stažených z hmaservice jal hledat přípravu na mlhovky, která by tam měla být. Nejdříve jsem nenašel kabely, které měly lézt ze svazků v motoru. :( Pak jsem zjistil, že pojistka která je na mlhovky v té krabičce v motoru, nemá svorkovnici - takže tam ani žádné kabely nevedou. A pak jsem zistil, že pod palubovkou je příprava na relátko, ze které jdou kabely do svazku, ale šťávu jsem na nich nikde nenaměřil. No po tom marném hledání jsem to vzdal - neměl jsem s sebou totiž žádné kablíky, které bych tam natáhnul. Teď přemýšlím jestli to nedat do servisu, kterej by to mohl mít za hodku hotové nebo se na to zas některý víkend vrhnout a natáhnout to znovu ... každopádně docela fuška :( jsem myslel že to bude za dopoledne hotové a ono ne e.
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
vipe

Příspěvek od vipe »

To je tak Korejci a nejenom oni šetří náklady na výrobu tam kde právě mi češi to nepotřebujeme. :x Vyrobí auto přesně s těma doplňkama které jsou pro určitou verzi ( typ ) a nic víc tam nedaj ( žádná předpříprava pro další doplňky ). Pro nás čecháčky co se rádi šťouraj ve svejch autech a nemaj na to aby už při koupi si objednaly plnou verzi se všema vymoženostma, tak pro nás to není. U nás je zažitý koupit auto v základu a postupně podle času a financí dokupovat a montovat doplňky, to oni neznaj proto žádná předpříprava žádné kabely navíc :cry:
Jediná možnost je koupit auto v komplet výbavě nebo nechat dodělat v origo service a nechat namontovat za dlouhý peníz a nebo koupit univerzální sady čehokoliv a montovat je dodatečně mimo origo el. instalaci. :wink:
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Jojo máš recht, měď je drahá :)

co se dá dělat, buďto to natáhnu sám nebo s tím skáknu do servisu ... škoda :(
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“