Nove auto neni nove - prosim poradte

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

addaro
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2011, 21:10

Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od addaro »

Zdravim,

koupil jsem si minuly tyden i30 1.4 Trikolor. Dnes prisel technicak a servisni knizka, kde se ukazalo, ze auto bylo prodano 28.12.2010! Co vse to pro me znamena? Prevzeti jsem nepodepsal a rekl prodejci, ze uvazuju o odstoupeni od smlouvy, protoze jsem dostal uz "stare" auto.

Co vse se tedy pro me meni, kdyz to auto je starsi? - pri dalsim prodeji je starsi, garance je kratsi, jeste neco?
To auto melo metalizu za 12 000 "zdarma", ted z nich vylezlo, ze jako kompenzaci za stari auta.

Prevzali byste Vy takove auto?

Dekuji za odpovedi!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Lukino »

Já osobně rozhodně ne, navíc je mi s podivem, že Tě o roku výroby/registrace neinformovali ... jako důvod, že bylo auto prodáno těsně před koncem roku, bych viděl snahu prodejce vylepšit si prodejní čísla za kalendářní rok, nicméně vůči konečnému zákazníkovi je to nefér. Pokud by mi někdo takové auto nabízel musel by se vytasit s větší slevou než jen 12.000,- (nevím kolik stojí i30 a kolik je tedy 12 kKč sleva v %)
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Hardcam »

To je prece na tobe. Pokud jsi chtel nove auto s petiletou zarukou, tak do toho nepujdes. Mimoto se urcite s nejakym jinym prodejcem da domluvit, aby ti k novemu vozu dal slevu na metlu.
Ja treba chtel nove auto s petiletou zaruku, ale vzal jsem dva roky starou skladovku, nikdy nejetou a neprihlasenou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Mexican »

vobec nezalezi co mas napisane v servisnej knizke. Tu je mozne vymenit za novu ( po dohode s predajcom). Na com zalezi je technicky preukaz a predavaci protokol. Podla prveho sa pocitaju vsetky tie legislativne zalezitosti (STK, EK, ...) a najma je tam vidiet ci je auto nove (si prvy majitel) alebo nie. Druhe (Predavaci protokol) hpvori o tom, co je sucastou vybavy a najma ako to je so zarukou (trvanie). Pokrytie zaruky je definovane v servisnej knizke

Uprimne povedane, ak si prvy majitel a auto ma rozumne vela km (teda nebola to predvadzacka) a nema ziadne okom viditelne chyby, nezalezi na tom ze auto stalo 4 mesiace. V tom by som osobne problem nevidel - kupoval som podobne. Je ale dolezite aby si v TP bol vedeny ako 1 majitel a najma by som trval na novej servisnej knizke a predavacom protokole (kupnej zmluve) zo dna ked si to auto fakticky kupil
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Je to auto, jehož prvním držitelem byl přímo dovozce (Hyundai Motor Czech s.r.o.). Je z nemalé várky aut přihlášených v intervalu zhruba od 22. do 28. října 2010. Už víte kde se vzaly rekordní "prodeje" i30 v říjnu loňského roku a následné první místo mezi dováženými modely? Tomu se říká geniálně "očůrat" statistiku.
Teď k vlastnímu problému. Záruka beží ode dne uvedeného v servisní knížce, který je totožný s datem první registrace. Takže sis fakticky koupil "ojetinu", která sice má stav tachometru jako nový vůz, ale budeš druhý majitel a záruka běží už skoro půl roku. Jestliže jedinou kompenzací byla metalíza zdarma, tak se jedná ze strany prodejce o podraz. Dokonce si myslím, že bys uspěl i s trestním oznámením.
Máš tedy 2 možnosti. Buď auto prostě nepřevezmeš, protože sis objednal nové nebo se prodejce za tuto "prodejní vadu" vycení pořádnou slevou v řádu desetitisíců.
Já sám teď mám ve "flotile" 2 auta z této várky zázračného prodeje (registrace dovozce v říjnu, my je brali v únoru), ale jednak mi bylo řádně sděleno jak se věci mají a jednak jsem na obě auta dostal velmi dobrou cenu, která patřičně kompenzovala výše zmíněné.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Lukino »

no majstro Turek byl přesnější ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Hardcam »

Stepane, rekl bych, ze Hyundai neni jedinny, kdo pouziva tyto praktiky. Kazdopadne fakt je ten, ze pro Hyundai je to dobra reklama.
Pokud bych byl se vsim seznamen a kompenzace byla odpovidajici (tedy ne jen 12kKc za metlu), sel bych do toho taky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Neříkám, že to je špatné. Jen to tak prostě je :D . A :hyu: tyhle postupy dosud nepoužíval.

Ale prodejce bych za tento přístup k zákazníkovi usmah :!:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od David PLEVA »

Teď už záleží jen na tobě, buď sleva, která tě osloví a auto si vezmeš jiné auto.
Naposledy upravil(a) David PLEVA dne 17 bře 2011, 13:51, celkem upraveno 1 x.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od nulda »

Ja jsem auto takhle koupil. Bylo zaregistrovano nekdy v rijnu na Hyundai. Dostal jsem slevu 20000Kc, meli to oznacene jako akce "registrace" a stalo na prazskych znackach.Nevidim v tom nejaky problem,auto je jak nove stale :-) a to uz ho budu mit 2 mesice.
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Luboshak »

Jen pro srovnání. Já kupoval i30cw po megatestu v lednu 2011. Auto bylo na značkách od 27.10.2010 a na tachometru mělo 981 km. Sleva oproti ceníku (akčnímu) cca 50tis. Takže prakticky ten samý případ až na to, že tvoje auto asi nejezdilo, jen stálo na značkách. Ovšem rozdíl je, že když jsem auto kupoval já, věděl jsem na čem jsem, tzn. že záruka běží od toho října a že v TP budu napsaný jako druhý (první je hyundai motor czech). Takže obecně nevidím problém koupit již přihlášené auto, jen bych za to chtěl patřičnou kompenzaci. Ale taky bych chtěl auto kupovat u prodejce, kterému můžu aspoň trochu důvěřovat a to tenhle asi není, když ti neřekl, že auto je již přihlášeno.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od DEE »

V Trutnove prodavali tyhlety vozy registrovane na importera za 265 tis. ve (i30 ve verzi Comfort). Meli jich hafo.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od nulda »

tak presne z Trutnova ho mam,vybava Comfort s metalizou za 291000.Taky jsem vedel o tom ze je registrovane.Najeto melo 13km
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Skyline »

Nema to nahodou souvislost s tim, ze se od 1.1.2011 meni emisni normy a proto byly nektere nebo vetsina neprodanych vozu z roku 2010 prihlasena jeste do konce roku 2010, proto ze by pak nebyly prodejne?
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nove auto neni nove - prosim poradte

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

U těchto i30 tomu tak myslím nebylo. Primárně to bylo zdůvodňováno tím, že byla připravena velká flotila pro megatest. Odhadem, ale tak 2/3 těchto aut neujelo v rámci megatestu ani metr.
Osobně tipuju, že účelem bylo jednak vybouchat skladové zásoby, pak převálcovat statistiku za říjen, což se nakonec ukázalo jako prostředek k zisku prvního místa mezi dováženými modely a též překročení mety 10.000 aut registrovaných v kalendářním roce.
Sám za sebe se ovšem domnívám, že to je krátkozraké. Statistika za rok 2010 je sice krásná, ale tady je důkaz, že se tahle auta prodávají ještě na konci prvního čtvrtletí roku 2011. Bude tudíž obtížné v letošním roce loňské výsledky zoopakovat.
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 17 bře 2011, 14:33, celkem upraveno 1 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“