CRDi problém + diagnostika

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
thunderbird
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 úno 2011, 11:50

CRDi problém + diagnostika

Příspěvek od thunderbird »

Prosím někoho, zda se mi pomůže identifikovat následující chování.

V sobotu jsem trochu zkusil možnosti Sonaty a rozjel ji krátkodobě (1km úsek) na cca 200km/h tacho, auto jelo v pohodě, nicméně, pak jsem ubral na normální cestovní rychlost (135km/h) a v kopci najednou ztratila dech. Reakce na plynový pedál byla minimální a rychlost klesla na cca 100/110km/h. Zkusil jsem vyšlápnout spojku a i naprázdno otáčky nešly přes 3000. Na palubce nesvítilo žádné varování. Zbytek cesty už jsem musel dodržovat rychlosti a přes 90 jsem se nedostal nicméně se zdálo být vše v pořádku, po zastavení jsem znovu prošlápl plyn a otáčky vyběhly k maximu, tak jak mají. Druhý den jsem připojil diagnostiku a vyčetl následující chyby:

Sporadické chyby DTC (mode 07)
P1405 - DPFE Sensor Upstream Hose Off Or Plugged
P2002 - No description (ISO/SAE standardní kód chyby)

U chyby 2002 jsem ještě našel údaje z ŘJ
04 - Vypočtená zátěž 40%
05 - Teplota chladící kapaliny 83%
0B - Absolutní tlak vzduchu v sacím potrubí 110kPa
0C - Otáčky motoru 2424 rpm
0D - Rychlost vozidla 118 km/h

Registr chyb jsem smazal a ujel dalších cca 30km nicméně po městě, takže pomalu a zatím je registr chyb čistý. DPFE je asi filtr pevných částic nicméně není mi úplně jasné co ta chyba znamená.
Jinak chyby vyčteny přes ELM327 a sw ScanmasterXL.

Díky za případné postřehy
Sonata NF 2006 2.0 CRDi 103kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: CRDi problém + diagnostika

Příspěvek od mirec »

No kedze ta chyba hovorila o filtre pevnych castic skontroloval by som hadicky ci nie su povolene alebo derave. A ked tam najdes nejaky senzor skontroluj ci nie je zaneseny.
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
bobik
*
Příspěvky: 58
Registrován: 05 úno 2011, 14:14

Re: CRDi problém + diagnostika

Příspěvek od bobik »

Sedí mi to na nouzový režim jestly je to co dočinění s filtrem pevných částit tak bych tipoval na zanesený filtr.
Jednou sme tohle řešily na jinem autě a bylo to tím že v momentě když jel zakaznik rychle tak spaloval velike mnozství paliva jehož spaliny zanesly filtr pevnych častit a auto nemelo jak provest regenaci filtru bylo to tak nejak na hrane filtr byl před regenerací ktera se děje automaticky při jízdě kdy brzdíš motorem auto a jsou dostatečně vysoké otáčky a nez se spustila regenerace tak s tím zákaznik vyjel na dalnici a ten filtr se nemel kdy zregenerovat a pak to padne do nouzaku a vubec to nejede pak to muze byt jeste tim ze máš starši typ kde neprobiha regenerace a fitr je uz ucpany a nezvladá odvadet tak velky prisun spalin a pokud mas nekvalitni naftu ktera ma vyšší mnozství sazí tak bych se vubec nedivil.
Škoda Favorit 1.3 rv 89. prodáno
Škoda Felicia 1.3 asi 50 kw rv 99 Mámy auto
Mazda 626 2.0i rv 96 16V 88Kw sedan prodáno
Hyundai Sonata rv.99 2.0 16V 100Kw sedan
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: CRDi problém + diagnostika

Příspěvek od dantasik »

Kod chyb si nepamatuju, ale problem co jsem mel a sedi na to co pises tak byly zacpany EGR ventil, coz asi jeste nemas. Pak celkem pravdepodobne mas mozna schorely cidlo teploty za VGT(za turbem), uz jsem menil 2x.
Jestli ti problikaval check engine tak je to s velkou pravdepodobnosti to cidlo....
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
thunderbird
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 úno 2011, 11:50

Re: CRDi problém + diagnostika

Příspěvek od thunderbird »

Moc díky za postřehy. Je zajímavý, že zatím to drží a po dalších cca 1500 najetých km je vše OK - tak budu doufat. Cca každých 14dní kontroluju registr chyb, auto se chová normálně. Jinak nevíte někdo za jakých podmínek se spouští regenerace DPF (teorii znám, ale každý auto to má trochu jinak a zrovna pro Hyzundai jsem to nikde nenašel a autorizovaný servis k mi na to nebyl schopnej přesně odpovědět.)?

to dantasik: check engine právě neproblikával vůbec, taky jsem čekal, že se objeví nějaké varování na palubce
Sonata NF 2006 2.0 CRDi 103kW
Odpovědět

Zpět na „SONATA“