demontáž vahadel ventilů

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
MarPac
*
Příspěvky: 29
Registrován: 11 čer 2006, 17:31

demontáž vahadel ventilů

Příspěvek od MarPac »

Zdravim, prosim o pomoc,

jak se demontují vahadla ventilů? Potrebuju vymenit gufera, coz jde urcite i bez sundani hlavy, ale nevim, jak se sundavaj vahadla. Jsou vzdy po 4 na jednom drzaku, uchycenym 4 srouby do hlavy, ale kdyz je zacnu povolovat, tak se mi to ohnou zvednute ventily, ne? Vymenil jsem si totiz pistni krouzek, ktery byl zapeceny, ale olej ve valci je i nadale, cili bude blbe i nektere gufero ventilu, kterym tam jde olej a proto se pripekl prostredni krouzek, nebo se mylim? Pri nizkych otackach tam je oleje asi malo, neb to nekouri, ale kdyz pridam, tak to je teda sila. Navic motor skyta.

Jeste upresneni, Lantra 92, 1.5i, 8V.

Diky moc, jsem Hyundai zacatecnik :-)
Ford Scorpio 2.0i EFI, r.v. 86
Hyundai Lantra 1.5 GLS, r.v. 92: jiz nemam
Ford Scorpio 2.0i DOHC, automat, r.v. 90
Reklama
 

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no ja se chystam na vymenu gufer ventilu, dam to teda do autoriz. servisu. mam pocitat s cenou cca 12x 70kc za gufero + 1500 tesneni pod hlavou + 500 pod viko ventilu + prace? nebo se musi menit jeste neco? diky moc.. :wink:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:no ja se chystam na vymenu gufer ventilu, dam to teda do autoriz. servisu. mam pocitat s cenou cca 12x 70kc za gufero + 1500 tesneni pod hlavou + 500 pod viko ventilu + prace? nebo se musi menit jeste neco? diky moc.. :wink:
Měnit ne,ale ještě Ti chybí zabroušení ventilů,zbavení skloviny na ventilových sedlech,dále kontrola křivosti hlavy,pokud ano přebrousit,dále pokud je hlava vyžraná od chladicí kapaliny ,tak také přebrousit,dále těsnění na výfukové potrubí a taktéž na sací!!A udělat nové vůle ventilů,no a na tu těch motorech je to děs!!! :? :cry:
Samozřejmě práce demontáž a montáž!! :wink:
P.s pak se dělá ještě tlaková zkouška hlavy pro jistotu,že není někde prasklá,hmmm,ale jak kdy a jak kde!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ty vado.. a kam to dat? :) k tobe ivanku je to docela z ruky, ale komu jinymu verit ze mymu scoupecku neublizi aby na tom bylo hur nez ted? :? :roll:

ten autorizovanej dorda by se s tim moc neparal a presto bych zacaloval penez 3x tolik co jinde.. a co garaznik? jeden sikovnej motorar tu je, ale aby znal hyundaie tak aby neco nepoto? :oops:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:ty vado.. a kam to dat? :) k tobe ivanku je to docela z ruky, ale komu jinymu verit ze mymu scoupecku neublizi aby na tom bylo hur nez ted? :? :roll:

ten autorizovanej dorda by se s tim moc neparal a presto bych zacaloval penez 3x tolik co jinde.. a co garaznik? jeden sikovnej motorar tu je, ale aby znal hyundaie tak aby neco nepoto? :oops:
Je to všechno na jedno brdo,ale akorát jinak uspořádaný!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan píše:
black_sheep píše:ty vado.. a kam to dat? :) k tobe ivanku je to docela z ruky, ale komu jinymu verit ze mymu scoupecku neublizi aby na tom bylo hur nez ted? :? :roll:

ten autorizovanej dorda by se s tim moc neparal a presto bych zacaloval penez 3x tolik co jinde.. a co garaznik? jeden sikovnej motorar tu je, ale aby znal hyundaie tak aby neco nepoto? :oops:
Je to všechno na jedno brdo,ale akorát jinak uspořádaný!! :lol: :lol: :wink:
taky si rikam.. ale, no... prehnanej strach asi :lol: hlavne se bojim, kdyby neco podelali, tak se to bude u autorizovanyho servisu lip reklamovat...
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ja tenhle (i kdyz ne tak extremni) problem budu zanedlouho davat k jednomu garazistovi s kterym uz mam dobry zkusenosti tak az to udela dam vedet.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Dave
***
Příspěvky: 762
Registrován: 02 lis 2005, 21:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave »

Já na takový problémy mám jiné řešení. Řeknu bráchovi jaký mám problém, on sežene díly, zajedem na chatu a opraví mi to. :lol: Náklady na práci 0 ,- Kč :lol: Tomu říkám servis. :!: Moje lantřička už tím prošla ještě když jí měl brácha a jezdí fakt v pohodě.

No jo, mechanik v rodině je k nezaplacení...
Hyundai Coupe RD 2.0 139 PS ATF, Sparco, Momo, Ferodo, Schroth, OMP, Sony
Škoda Octavia combi 1.9 TDI 4x4
Ford Transit 96 2,5D 69 PS
Suzuki SV 650 N 99 -modrá metla, K&N filtr, G&G výfuk, Dynojet kit, NGK
MarPac
*
Příspěvky: 29
Registrován: 11 čer 2006, 17:31

Hmmm, diky za odpoved

Příspěvek od MarPac »

no tak koukam, ze se tu spise zabyvate na foru podsvicenim budiku a ostatnima drobnostma :-/ Je tu prosim nekdo, kdo to mel uz nekdy rozdelane a vedel by takovou banalitu, jako jestli muzu ten drzak vahadel sundat bez ujmy nebo ne? Docela by mi to bodlo, na Scorpio foru to bezne reime a delame, neb jezdit do Forda na opravy je naprosta vrazda, cili temer kazdy si to opravujeme sam.

Diky moc, zdravi MarPac
Ford Scorpio 2.0i EFI, r.v. 86
Hyundai Lantra 1.5 GLS, r.v. 92: jiz nemam
Ford Scorpio 2.0i DOHC, automat, r.v. 90
Uživatelský avatar
Dave
***
Příspěvky: 762
Registrován: 02 lis 2005, 21:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave »

Tak to ti neporadím, brácha měl sundanou hlavu a nesundaval ty vahadla, tak nevím, jestli to lze bez újmy sundat a pak zas vrátit.
Hyundai Coupe RD 2.0 139 PS ATF, Sparco, Momo, Ferodo, Schroth, OMP, Sony
Škoda Octavia combi 1.9 TDI 4x4
Ford Transit 96 2,5D 69 PS
Suzuki SV 650 N 99 -modrá metla, K&N filtr, G&G výfuk, Dynojet kit, NGK
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

vsichni s napetim cekame na odpoved ivanka, naseho snad jedninyho automechanika.. :lol: ja ti poradim s teorii ale do praxe se nepoustim, na to mam svy auto rad :) cokoliv delam tak mi totiz zbydou "nahradni dily" a jsem schopnej ve valci zapomenout sroubek nebo tak neco :lol:

nj, holt je hyundai spolehliva a nemusime se v tom porad vrtat, takze kazdej z nudy akorat meni svetylka v palubce aby mel pocit ze si na aute taky neco muze udelat sam :lol: :P :wink:
MarPac
*
Příspěvky: 29
Registrován: 11 čer 2006, 17:31

tak to jo

Příspěvek od MarPac »

No, kluci, neva, dal jsem se do toho. Je potreba nastavit vackovku tak, aby ventily na jedne strane byly co nejmene zvednute a pak povolit. Parada. Vymenil jsem gufera na blbem valci, chvili to jeste prdelo, nez se vypalil zbytek oleje a ted to bezi mooooc hezky. Problem je v tom, ze pouze studene. Kdyz se to hodne ohreje, tak ridici jednotka prestane davat benal do valcu. Zapalovani vsak zapaluje. Tak jsem to nechal vychladnout a opet bezi krasne. Koukal jsem, ze je tam malo vody, tak jsem asi jeste 3l dolil. Je to zvlastni, chladivo se musi asi dolit postupne, nez to vsude zaleze a vytesni se vzduch... Uvidim zitra.

Jinak ve Scorpiu sem se hrabal, neb jsem koupil opet s blbym motorem, ale nikdy me to nikde nenechalo, najezdil jsem na Sierre a Scorpiu neco pres 55t a pohoda. Obe auta pres 300tis.

Nevite nekdo, kolik basti ta 1.5i rv 92? Cokoliv do 10ti je pohoda :-)


Tak snad uz bude slapat, mam to na jezdeni k vlaku a do Prahy.

Kdyby nekdo mel elektricka schemata, tak bych mel prosim zajem. Jeste dotaz, jakou to ma ridici jednotku, hlavne komunikaci, EECIV nebo OBD2, ci neco uplne jineho? Da se taky udelat diagnostika LEDkou?

Diky, MarPac.
Ford Scorpio 2.0i EFI, r.v. 86
Hyundai Lantra 1.5 GLS, r.v. 92: jiz nemam
Ford Scorpio 2.0i DOHC, automat, r.v. 90
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Cau, mrkni do technicke sekce resili jsme to tam s Ivanem. Zatim jsem bohuzel nemel cas to dodelat, vyskytlo se spoustu jinych veci...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

1,5 zere dle nohy 6,5-8, da se i min. Ale rado se to toci:)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“