Klady a zápory ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Klady a zápory ix20

Příspěvek od Erik-TT »

Založil som túto tému, týka sa hlavne tých, ktorí mali možnosť vyskúšať IX 20 a ktorí ju majú. Čo sa Vám na IX 20 nepáči? Čo by ste urobili inak? Čo Vám tam chýba ? Aké máte pocity z jazdy? Píšte všetko s čím Ste sa stretli a čo Vás napadá, potešilo, nahnevalo...
Reklama
 

Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Ja som mal osobne možnosť vyskúšať IX 20 viackrát, keďže ju má svokor. Vozidlo som si preto objednal, pretože je priestranné, veľmi dobre motoricky ťahá, style výbava je bez komentárov, ale... Príde mi veľmi nedomyslené až primitívne, ako je to urobené s lakťovou opierkou. Stred mi príde veľmi nevyužitý, v každom vozidle ide lakťová opierka zo stredu a teda má možnosť sa oprieť aj spolujazdec. Tu vychádza opierka z vodičovej sedanky, je zbytocne vysoko a teda príde mi veľmi nie dobre vymyslená. Pretože ak si aspoň ja chcem urobiť pohodlie a oprieť ruku o lakťovku, musím ju mať pri tele, aby som sa mohol oprieť a teda už som obmedzovaný...Dúfam, že nejakí špekulanti vymyslia nejakú univerzálnu sklápaciu širokú a prispôsobiteľnú lakťovku, ktorá sa bude dať pripevniť dozadu do stredu dole od rýchlosti... Inak mi na aute nič nevadí, je to naozaj super, spotrebu máva svokor v meste 6,8 L, čo je fakt že super ! Dúfam, že neskôr ešte bude možnosť kúpiť si ochranné lišty na dvere...
peter BB
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2011, 18:14

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od peter BB »

Zdravím zo Slovenska.
Mám Ix 20 style 1.6 benzín mesiac a najazdených 1400km.Tu sú moje prvé postrehy.
Plusy:
na mini MPV veľký vnútorný priestor (všade )
príjemný volant s posiľňovačom
dobré vlastnosti pri prejazde zákrut
veľmi tichý chod motora
momentálna priemerná spotreba 6,6l/km ( viac mesto,menej diaľnice ).
jednoduché ovládanie všetkého a prístupné ruke aj oku
mimoriana spokojnosť s prisvecovaním do zákrut ( perfektné !)
Pohodlné nastupovanie všetkých pasažierov
veľké vonkajšie zrkadlá

Mínusy ??
lakťová opierka vodiča malá a trochu ťažší prístup pri zapínaní bezpeč.pásu ak je opierka zložená
horší výhľad vodiča vpravo-zavadzia ináč dobré vnútorné spätné zrkadlo ( mám 185cm) a musím sa trochu skloniť pri pohľade vpravo vpred
keď som v aute sám ,tak v zákrutách pri miernych nerovnostiach trochu odskakuje zadok auta,dá sa na to zvyknúť.
Gumený koberec vodiča by mohol mať aj výstupok na odkladanie ľavej nohy.
Celkové hodnotenie OK-odporúčam kúpiť.
Uživatelský avatar
babdul232
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 kvě 2011, 10:52

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od babdul232 »

Zdravím Vás,
od minulého štvrtku (28.4.) som čerstvým majiteľom nového Hyunadiu ix 20, 1.4 CVVT, Style, Glowing Red. Zatiaľ som na ňom najazdil 250 km po BA a okolí. Prvé dojmy, postrehy:
+ motor tichý, komfortná jazda, podvozok je nastavený super, veľmi dobrý výhľad vpred aj vzad - veľké vonkajšie spätné zrkadlá, v interiéri je kopec miesta (mám 190cm - posadím sa sám za seba), ľahký prístup šoféra k dieťaťu sediaceho v autosedačke za miestom spolujazdca, veľká odkladacia skrinka s chladením, celková priemerná spotreba 5,9L pri najazdených 250 km (pred tým som mal octaviu 1,8 benzín, 4x4 - žrút peňazí)
- už spomínaná lakťová opierka (problém pri zapínaní bezpeč. pásu) - odfláknutá, úložná plocha na ľavú nohu mohla byť potiahnutá gumou a nie koberčekom.
Ešte rozmýšľam že si prikúpim/dám namomtovať:
1. autofólie - kvôli dieťaťu, neviete mi odporúčiť nejakú firmu, čo už máte skúsenosti (BA a okolie)?
2. strešný nosič - predpríprava na zimnú dovolenku
3. hands free, bluetooth sadu

Zatiaľ všetko...
PS: budúci týždeň skúsim diaľnicu, zvedavý som ako sa bude správať motor a aká bude spotreba
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od DEE »

Klady:
- na menších nerovnostech absolutně komfortní podvozek - žehlička
- vyšší posez je super
- přesné řazení
- lehký pedál plynu i spojky
- motor 1.4 táhne krásně od nízkých otáček. Rozdíl mezi jízdou v 1 a nebo ve 4 po okresních cestách (2 dospělí, 2 děti) je téměř zanedbatelný. Celkem má u mě motor zatím malé plus. Uvidíme až ho začnu trošku huntovat
- brzdy ... brzdí slušně
- vnější zpětná zrcátka sou obrovská. Co obrovská ... gigantická. Když do nich kouknu, mám pocit že jedu v dodávce
- efektní denní svícení
- plasty v interiéru sice tvrdé ale na pohled i letmý dotek působí měkce. Nemám s nimi problém
- velice pohodlná sedadla
- velký kufr. Pro 4 bych do něj v pohodě zabalil na 14 dní i s golfkama
- spousta místa na předních i zadních sedadlech. ix20 zvenku působí dojmem prťavé hračky a uvnitř je přitom prostoru habaděj.

Zápory (nebo spíše pseudo-zápory):
- zadní okno má hranu docela vysoko. Je zde zvýšené riziko, že při couvání přehlédnete něco co je pod ní. Špatně se odhaduje i vzdálenost auta za vámi při podélném parkování (vidíte jen horní část čelního skla a střechu auta za vámi).
- řazení hlasitě klape.
- motoru 1.4 se zatím nechce moc do otáček (nad 3 tis.). Zatím to přisuzuji záběhu.
- volant je tuhý. To má za následek dvě věci. Jednak se odezva od vozovky limitně blíží nule a druhak, při jízdě na dlouhých rovných úsecích je problém držet rovnou stopu. Jak je volant tuhý tak se obtížně provádí citlivé korekce směru. Řízení na dálnici bude vyžadovat hodně pozornosti a síly :)
- zadní náprava na nerovnostech odskakuje více než bych čekal.
- absence otěrových lišt a to i na náraznících (dnes je to asi moderní, ale bezohledným lidem na parkovištích je to jedno)
- komfortní trojblik ... to mě vyloženě sere, ale snad si na to zvyknu. Navíc páčka ukazatelů změny směru má na můj vkus o něco málo delší dráhy.
- vnitřní zpětné zrcátko je dost nízko. Skoro bych řekl, že výrazně vadí v běžném výhledu vpřed. Rád bych si ještě zvýšil sedačku řidiče, ale právě kvůli zrcátku už by to nebylo vhodné.
- vnější zpětné zrcátko řidiče není asférické. Možná mrtvý úhel pokrývá jeho velikost, ale ještě sem to moc netestoval.
- bezpečnostní pásy mají slabší navíjecí mechanismus a celkově působí tak nějak tence.
- "spoušť" na řadící páce kterou je nutné stisknout při řazení zpátečky je možná efektní, ale o to méně efektivní. Uvítal bych klasické kolečko, s tím sem si za jízdy tolik nehrál :D.
- špatně hmatatelné tlačítko pro otevření kufru
- sedadlo řidiče postrádá jakýkoliv náznak bederní výztuhy (při delších cestách budou asi trošku bolet záda - uvidíme)
- bude to chtít plastovou vanu do kufru, jinak bude za chvilku pěkně dodrápanej.

Existuje něco jako dětská pojistka aby šly zadní dveře otevřít jen z venku? Syn mi pořád otevíral dveře (měl sem třídvéřák, tak je to pro něj novinka :) )
Naposledy upravil(a) DEE dne 05 kvě 2011, 11:15, celkem upraveno 2 x.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od havros »

Dětská pojistka - ovládá se špičkou klíče (rovně je nefunkční, pootočená je pak aktivní - na fotce aktivní)
Přílohy
05052011185.jpg
05052011185.jpg (133.49 KiB) Zobrazeno 12999 x
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od DEE »

Dveře sem prohlížel, ale mám takovej pocit, že tam nic takového nemám. Mrknu jak pojedu zpráce. Každopádně moc díky!
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
ixmartin
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 bře 2011, 14:44

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ixmartin »

DEE píše: - volant je tuhý. To má za následek dvě věci. Jednak se odezva od vozovky limitně blíží nule a druhak, při jízdě na dlouhých rovných úsecích je problém držet rovnou stopu. Jak je volant tuhý tak se obtížně provádí citlivé korekce směru. Řízení na dálnici bude vyžadovat hodně pozornosti a síly :)
To je docela zajímavé, u testované ix20 s 1.6kou jsem si zase říkal, jak je volant hodně přeposilovaný oproti mému Getzu.
DEE píše: - zadní náprava na nerovnostech odskakuje více než bych čekal.
Dáno konstrukcí, přeci jenom to není sporťák nebo limuzína. Getz má tendenci taky odskakovat, ruší to, ale dá se na to zvyknout a bezpečnost provozu to i za mírně agresivnější jízdy nesnižuje. Spíš mi trochu u testované x dvacítky na dálnici vadil boční vítr, ale dalo se to.
DEE píše: - absence otěrových lišt a to i na náraznících (dnes je to asi moderní, ale bezohledným lidem na parkovištích je to jedno)
Řeším co s tím, na druhou stranu na Getzovi je mám a je promačkaný a odřený až až, a to dokonce i úmyslně. Můj závěr je, že ty lišty moc nepomohou. Co pomůže je dobrá havarijní pojistka s nízkou spoluúčastí.
DEE píše: - komfortní trojblik ... to mě vyloženě sere, ale snad si na to zvyknu. Navíc páčka ukazatelů změny směru má na můj vkus o něco málo delší dráhy.
V čem? Já jsem navyklý téměř vždy blikat třikrát, takže mi to práci ušetří (ale stejně asi do tří počítat budu:). Popravdě takové ty jednu krátce bliknu a hned měním pruh moc nemusím.

Mně zase vadí, že spolujezdec nemá loketní opěrku, to je fakt škoda a další věc, která mi vadí, je absence díry v zadní lavici na lyže.
Hyundai ix20 1.6/91 kW, 2011, ice blue
Hyundai Getz 1.3/60 kW, 2003, silver
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od DEE »

Přeposilovaný. Otázkou je v jakém smyslu. Ono to přeposilované je. Jakmile už s volantem točím, jde to až moc lehce. Problém je v množství energie, které je nutné vydat, aby se volant začal z mrtvé polohy otáčet.

Co se odskakování týče, na vlastnosti konstrukce bych se nevymlouval. Obě mé poslední auta měly jednoduchou vlečnou zadní nápravu s torzní tyčí a uskakování jsem nikdy nezaznamenal. Na druhou stranu není to nic tragického. Sice uskočí, ale hned se zase chytne a drží stopu.

S tím trojblikem je to tak, že na něj nejsem zvyklý. Např. při předjíždění cyklisty sem vždycky bliknul jen jednou, teď blikám o sto šest :). Nemám dobrý pocit z toho, že nad tím nemám kontrolu, byť vím, že opakovaným vybočením páčky blikání zastavím ... tj. chci-li bliknout jednou, musím páčku vybočit dvakrát.

Edit: Detska pojistka objevena. Jeste jednou diky za navedeni :-).
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
ixmartin
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 bře 2011, 14:44

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ixmartin »

To odskakování je vlastnost asi všech hyundaiáckých podvozků s tímto systémem. Kdyby měli všichni výrobci stejné podvozky a další díly, němeli bychom co hodnotit :) Jsem zvědavej, jak se to bude chovat s šestnáctkovými koly, do konce záběhu to ale nevyzkouším...

Ještě jedna věc mi vadí a už to někdo psal nad námi, chybějící plastová opěrka levé nohy. To je celkem zarážející, že tam dali jenom koberec. Pak je otázka, jak je to ještě s podsvícením všech tlačítek. Zdá se mi, že třebas ty na okno podsvícené všechny nejsou, ale v noci jsem s tím ještě nejel :)
Hyundai ix20 1.6/91 kW, 2011, ice blue
Hyundai Getz 1.3/60 kW, 2003, silver
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od airwaves »

to DEE: to není možný že jsis koupil auto na kterém vidíš tolik sabin nebo možností ke zlepšení ??? Až se mi nechce věřit že jsi jeho opravdový majitel. Když přece jdu investovat 300 tisíc tak tomu chvilku věnuji abych měl z auta radost. Nic proti to je jen technická poznámka ke způsobu výběru čehokoliv co jdu kupovat. V mém případě to bylo více než rok. Já tam nic z toho co popisuješ nevnímám jako chybu. Nic proti, ale taková auta jsem z výběru vyřazoval kde mi něco vadilo natož tolik detailů. Já jsem z auta nadšený a doufám že mi to dlouho vydrží a bude mi dělat radost. Naopak jsem s radostí zjistil že má ve výbavě navíc i další věci které jsem dosud nikde nečetl třeba 3x zásuvku 12V a nebo sklopnou opěrku v zadním sedadle a nebo ovládání telefonu na volantu a nebo trojblik za který se jinde platí a kluci si ho dokupují a domontovávají sami atd. Když si dneska po asi týdnu ježdění s ix20 vzpomenu na porovnávací test roomstera a ix20 (před koupí jsem takových testů četl několik a s roomsterem jsem 24 hodin jezdil) tak se musím smát všem kteří se pak v diskuzi za roomstera rvali. Novinářům kteří prosazovali roomstera se nesměji těch mě bylo líto. To je prostě neporovnatelný skok o kolik jim ted škodovákům korejci odskočili :D . Nejde přece porovnavat citroen berlingo s C4 Picasso :D Maj kluci v aznp z toho těžkou hlavu a maj co dohánět.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od DEE »

Já nikde přece nepsal, že nejsem spokojenej. Spíš naopak. Auto se mi pro mé potřeby jeví jako ideální. Hodně se mi líbí a jsem šťastným majitelem. Proto jsem taky k výčtu "závad" napsal do závorky slovo pseudo (viz http://cs.wiktionary.org/wiki/pseudo-). Jsou to vymyšlené problémy, které tam v nějaké formě sice jsou, ale nijak nesnižují moji radost z koupě. O většině z nich jsem měl samozřejmě povědomí už při testovací jízdě. No a jelikož já jsem od přírody kritik, najdu mnohem delší výčet nedostatků u každého jiného auta :).

Ty tři zásuvky jsem taky zapoměl dát do seznamu kladů.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
J.Petroš
*
Příspěvky: 50
Registrován: 08 čer 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od J.Petroš »

Já osobně můžu srovnat s :hyu: Getzem a můžu říct že kvalitativní posun je výrazný (vždy se najde něco co by mohlo být lepčejší :roll: ).
IX 20 1,6 Tricolor club polar white 8/2019-
I 30 kombi 1,6 GDi platinum silver 6/2016-8/2019
IX 20 1,4 Classic Ice Blue 4/2011-6/2016
GETZ 1,4 Champion Sky blue 6/2006-4/2011
F Fiesta 1,0 5/1995-6/2006
Uživatelský avatar
J.Petroš
*
Příspěvky: 50
Registrován: 08 čer 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od J.Petroš »

Dnes přišla loketní opěrka a lišty. Zítra vyzvednu na poště a o víkendu zkusím namontovat a hodit nějaké foto.
IX 20 1,6 Tricolor club polar white 8/2019-
I 30 kombi 1,6 GDi platinum silver 6/2016-8/2019
IX 20 1,4 Classic Ice Blue 4/2011-6/2016
GETZ 1,4 Champion Sky blue 6/2006-4/2011
F Fiesta 1,0 5/1995-6/2006
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Hardcam »

Na Getzem nedam dopustit a to muzu mit icek treba 10. Na Getzovi se mi krome nehezky barvy interieru (kombinace sede a tmavemodre) a jeho materialu nepodarilo najit neduh. Podvozek na rozdil od modernich "icek" je na nase silnice jak delanej - tzn. neodskakuje, ale tim nechci rict, ze ickovy podvozky jsou zly, naopak, jen plne vyuzitelny v zemich, kde se do infrastruktury investuje.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix20“