nová santa - klepání vpravo vpředu

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

nová santa - klepání vpravo vpředu

Příspěvek od dream23 »

Ahoj u svý nový Santy jsem si všimnul následujícího jevu. Když jedu pomalu na nerovný silnici, ozýva se z prostoru motoru, spíše vpravo v předu jakoby za otevirací přihrádkou u spolujezdce takový klepání. Není to nijak moc výrazný, ale slyšet to je. Zní to trochu jako by tam byl svazek drátu, který při nerovnostech klepe do plastu.

Nevíte co to může být?

díky předem za rady
dave
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

jde to určitě od přihrádky a ne od kola? U přihrádky bych to viděl buď něco takovýho co píšeš anebo tam mohl při montáži spadnout nějaký šroubek či co. Nedá se ta přihrádka vyklopit (po nějakém odjištění) celá ven? Že bys to omrknul za ní. Jinak bych s tím asi zajel za prodejcem.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dream23 »

zdenek76 píše:jde to určitě od přihrádky a ne od kola? U přihrádky bych to viděl buď něco takovýho co píšeš anebo tam mohl při montáži spadnout nějaký šroubek či co. Nedá se ta přihrádka vyklopit (po nějakém odjištění) celá ven? Že bys to omrknul za ní. Jinak bych s tím asi zajel za prodejcem.
co by to mohlo být kdyby to bylo u kola?
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

nejspíš tyčka stabilizátoru, to je takový spotřební zboží, záleží dost na výrobci, některý vydrží půl sezóny jiné třeba v klidu dva roky, ale u nového auta by se to stát snad nemělo, jedině zmetek z výroby
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Boris Nosek
Příspěvky: 2
Registrován: 19 čer 2006, 21:48
Bydliště: Praha

klepání

Příspěvek od Boris Nosek »

Tak náhoda to asi nebude - mě to dělá přesně to samý :(
Objevilo se to po cca 1000 km najednou, od té doby "to tam je". Zní to z prostoru pod schránkou, když se otevře okénko, tak to zvenku slyšet není - skoro mi připadá, že stabilizátor nebo něco jiného na kole by bylo slyšet venkem víc.
Klepání je snad víc slyšet při zatáčení doprava - t.j. při odlehčené levé straně auta.
Je to samořejmě k vzteku - v jinak úžasně tichém autě to zní jako drnkání za nervy řidiče.
Telcontar
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: klepání

Příspěvek od dream23 »

Boris Nosek píše:Tak náhoda to asi nebude - mě to dělá přesně to samý :(
Objevilo se to po cca 1000 km najednou, od té doby "to tam je". Zní to z prostoru pod schránkou, když se otevře okénko, tak to zvenku slyšet není - skoro mi připadá, že stabilizátor nebo něco jiného na kole by bylo slyšet venkem víc.
Klepání je snad víc slyšet při zatáčení doprava - t.j. při odlehčené levé straně auta.
Je to samořejmě k vzteku - v jinak úžasně tichém autě to zní jako drnkání za nervy řidiče.
aspoň že v tom nejsem sám. Já kupoval předvádečku s 2tis a chvili po koupi to začalo dělat. Nemůže to být fakt svazek nějakých drátů který klepe o plast? Zkoušel sem vyndat schránku u spolujezdce, tam kde je filtr do klimy, klepání bylo slyšet jasněji ale nenašel jsem přesně co by to mohlo být.
Jinak do servisu samozřejmě.. jenže ty čekací doby.. kdybyste věděli někdo kde mě vezmou hned (Praha a okoli 70km) dejte mi pls vědět.

dík, dejv
karl.fon
*
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2006, 11:08

Příspěvek od karl.fon »

Tak pánové mně to udělalo taky jednou a moje na to přišla za 5 sekund. Je to u přihrádky v palubovce a jsou to otirajicí se dveře o palubovku, taková blbost, ale naštve, ale už mi to neudělalo. Takže kluci nalepit nějaký kousek těsnění a je to. :lol:
santa fe 2,2 crdi, manuál, elegance
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“