Dodatocna instalace klimatizacie

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

neo
Příspěvky: 2
Registrován: 23 čer 2006, 08:10
Bydliště: Bratislava

Dodatocna instalace klimatizacie

Příspěvek od neo »

Ahoj vsetci, prosim o Vase rady a skusenosti. Mam Accenta GLS 1.3 12V z roku 1995/1996. Uvazujem nad dodatocnym doinstalovanim klimatizacie. Viem, ze principialne by to malo ist. Mate s tym niekto skusenosti ? Co to vsetko obnasa, je to narocna operacia ? Je treba napr. demonovat pristrojovy panel, pripadne nieco ine ? Nehrozia mi potom nejake nove technicke problemy, napr. zvysena poruchovost elektriky ? Privitam tiez akekolvek dalsie info k tejto problematike ako aj Vase nazory ci to povazujete za rozumne/nerozumne. Myslim, ze by to mohlo zaujimat aj inych majitelov starsich Accentov. Vdaka.
Reklama
 

kiko
*
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2006, 10:49
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kiko »

Nemám Akcenta, ale vo všeobecnosti: 1,3 je dosť slaby motor na klimu a cena bude určite nad 40T. Ale isť by to šlo, len je otázne či sa to oplati.
Celkovo je to vačša zaťaž na motor.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no leda sehnat nakyho accenta s klimou za par supu a prehodit ji.. taky jsem premejslel o nakym scoupicku z nemecka s klimou, ale snad rovnou i s turbem a ABS.. :lol:
Uživatelský avatar
daf7
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 čer 2006, 16:03
Bydliště: ostravsko-karvinský uhelný revír

Příspěvek od daf7 »

no ja nevim jestli je 1.3 na klimu slaba, kdyz novejsi modely Accenta 1.3 klimu normalne maji ve vybave. Spis jde o to zda se to vyplati financne...
† Lantra 1992
† Lantra 1997 2.0 GLS - R.I.P.
* Sonata 2003
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Klima

Příspěvek od Pecuch »

Ja mam Accenta 1.3 s klimou a je pravda, ze to nejakej vykon ubere a je to znat hlavne pri rozjedech ve meste a do kopce, ale jezdit se s tim da a chladi to krasne. Bez klimy uz bych auto nechtel, protoze musim do prace v obleku a to je zabijarna.
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
sc
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 bře 2006, 16:15

Klima

Příspěvek od sc »

kiko píše:Nemám Akcenta, ale vo všeobecnosti: 1,3 je dosť slaby motor na klimu a cena bude určite nad 40T. Ale isť by to šlo, len je otázne či sa to oplati.
Celkovo je to vačša zaťaž na motor.
Předně - motor 1,3 je sice na klimu slabý, ale všechny moderní klimatizace toto mají ošetřené (podrobnosti např. viz hmaservice nebo bosch). Klima je napojená na řídicí jednotku motoru a pokud jde motor do velkého záběru (rozjezd, předjetí, najetí na dálnici), tak kompresor na cca 5 vteřin vypne. Tím se motoru na tu kritickou chvíli odlehčí a posádka skoro nic nepozná (namražený výparník má setrvačnost a nemusí chladit pořád). Dělají se i auta do města s motorem 1,0 s klimou - vlastně jen díky tomuto způsobu ovládání kompresoru se mohou rozjet :-)

Klimatizace z vrakoviště nemá cenu, je to nejporuchovější věc :-( přetěsnění nějakého obstarožního kompresoru pak vyjde velmi draho...

Nová dodatečná klima stojí tuším 35tis., do "novějších" Accentů (model 2003) je to prakticky stavebnice, a od původní fabrické instalace nejde rozeznat. Já jí mám a jsem zcela spokojen. Jak se instaluje ale nevím, dělali mi to v servisu.

SC
SC
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Jak napsal "sc", montáž klimy z vrakoviště je hloupost, sám mám veterána a klimu jsem opravoval (a ještě stále opravuji) ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
kofikovi1
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 dub 2006, 16:32
Kontaktovat uživatele:

Klima

Příspěvek od kofikovi1 »

Ahoj já jsem se taky pídil po klimě a našel jsem firmu v Hradci Králové
a ty nabízí dodatečnou klimu :cena klimatizace PARTEX s montáží je 49000,-Kč. a je to na hyundai Accenta

http://www.partex.cz/index.htm
Luki
*
Příspěvky: 70
Registrován: 07 kvě 2006, 23:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Luki »

50 tisíc za klimu do Accenta ??? Vždyť před měsícem mi v autorizované prodejně Hyundai řekli, že dodatečná montáž klimy do mého Accenta by vyšla na 30 tisíc !
Accent 1.3i 5dv, r.v. 2005
koupeno nové v Dubnu 2006. Prodáno v prosinci 2008. Najeto skoro 20 tisíc km.
sc
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 bře 2006, 16:15

Klima

Příspěvek od sc »

Luki píše:50 tisíc za klimu do Accenta ??? Vždyť před měsícem mi v autorizované prodejně Hyundai řekli, že dodatečná montáž klimy do mého Accenta by vyšla na 30 tisíc !
Já sice přesně nevím jak to bylo v tomto případě, ale tipuji, že ta klima za 45tis. je univerzál - což je dražší. V Praze 4 v Modřanech je taky jedna firma, co montuje univerzální klimatizace do jakéhokoliv auta a stojí to pro všechny stejně - 45 tisíc. Řekl bych, že je ta cena tak vysoká proto, že se musí dělat individuální úpravy na plechařině.

To se ti ale s originálem Hyundai nestane. Pokud máš auto z roku 2005, tak tam jsou na klimu připravené patice, přípojné body, svorníky a otvory pro vedení trubek, takže pracovní postup je - vyndat záslepky, dát místo nich klimu, dotáhnout šrouby a natlakovat chladivem. Tím pádem je to o těch 10tis. levnější a navíc ti nezačne hnít kastle po špatně provedených montážních otvorech, máš na to plnou záruku atd.

Takže moje rada - hurá do autosalónu.

SC
SC
Uživatelský avatar
Funes
*
Příspěvky: 13
Registrován: 17 srp 2007, 08:55

Klima

Příspěvek od Funes »

Ahoj, šla by na Accenta 1.3i 12V rv. 2000 63kW nainstalovat dodatečně klima a nakolik by to vyšlo?
Hyundai Accent 1.3i 12V rv. 2000 CHAMPION
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Klima

Příspěvek od Korálek »

Funes píše:Ahoj, šla by na Accenta 1.3i 12V rv. 2000 63kW nainstalovat dodatečně klima a nakolik by to vyšlo?
Jo na tohle auto jde domontovat.Taky o ní uvažuju.Myslím že se dá sehnat kolem 35.000,- včetně montáže.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Klima

Příspěvek od Josef »

Funes píše:Ahoj, šla by na Accenta 1.3i 12V rv. 2000 63kW nainstalovat dodatečně klima a nakolik by to vyšlo?
:shock:
Prosím tě přečetl jsi alespoň těch pár příspěvků nad Tvým, než položíš otázku :?: :cry: :evil:
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Klima

Příspěvek od Korálek »

Josef píše:
Funes píše:Ahoj, šla by na Accenta 1.3i 12V rv. 2000 63kW nainstalovat dodatečně klima a nakolik by to vyšlo?
:shock:
Prosím tě přečetl jsi alespoň těch pár příspěvků nad Tvým, než položíš otázku :?: :cry: :evil:
Prosímtě Josef né tak do něj zhurta vždyť je to nováček,má teprve 2přízpěvky. :)
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Klima

Příspěvek od Josef »

Korálek píše:
Josef píše:
Funes píše:Ahoj, šla by na Accenta 1.3i 12V rv. 2000 63kW nainstalovat dodatečně klima a nakolik by to vyšlo?
:shock:
Prosím tě přečetl jsi alespoň těch pár příspěvků nad Tvým, než položíš otázku :?: :cry: :evil:
Prosímtě Josef né tak do něj zhurta vždyť je to nováček,má teprve 2přízpěvky. :)
Ale číst snad umí :P :P
To Funes nic ve zlym :wink: - málo co je na foru nový dotaz a většinou stačí prohledat předchzí příspěvky
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“