klima

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

klima

Příspěvek od vili »

Zdravím chlapi, při puštěné klimě ve volnoběhu, motor zkomírá točí jen kolem 400 otáček, má s tím někdo zkušenost, v čem by to mohlo být 2 dny mám novou nápln ale dělalo to i předtím, napadají mně jen dvě věci, krokový motorek nebo chyba v řídící jednotce. Předem dikec za radu. :cry:
sonata 2.0 16v lpg automat
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Krokový motorek ... bohužel. Doporučuju co nejrychlejší kontrolu, zkusit vyměnit za jiný na vrakáči a odzkoušet. Než ten problém odstraníš nedoporučuju jezdit z kopce na neutrál, kdyby Ti to zhaslo měl bys toho potom plné ruce i nohy ... :o
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

Lukino to jsi mně moc nepotěšil, nicméně když budu mít v ruce 100% funkční krokáč, vymněním ho sám nebo je to nějaká spešl operace, drží na dvou šroubech + elektro svorka, samozřejmně na vrakáči bych ho určitě vyskoušel na místě, jen se ptám, bo s tím nemám zkušenost. :?
sonata 2.0 16v lpg automat
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Je to tak jak píšeš. Mám tedy starší model než ty, ale motory jsou stejné a nějaký ten bazmek je umístěn nebo uchycen jinak. Zvládneš to sám v poho.
Jediné co nevím, jak ověřit zda je ten krok-motorek funkční - to Ti musí říct poskytovatel.
Totiž stejný problém jsem měl taky a první co mi servisman doporučil byla výměna krok-mot. Když jsem ho vyměnil, tak nic, závada trvala. Nakonec jsem přišel na to, že jsem při výměně rozvodového řemene udělal chybu a o jeden zub jsem ho přesadil. V Tvém případě to bude ten motorek, protože jeho závada se přesně projevuje tak jak píšeš.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

vili: vyměníš ho na počkání sám .. akorat pozor muže být trošku teplejší po jízdě :wink:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

cypísku neválí se ti náhodou jeden navíc doma? Nebo dej ten svůj :wink: V ostravě vím o dvou vrakáčích, tak uvidím jestli něco seženu, ted jsem volal na jeden chcou trojku což je asi klasická cena, ale sám říkal že je to třeba na místě vyskoušet, takže na konci týdne tam frčím, pak dám samozřejmně vědět co a jak. :roll:
sonata 2.0 16v lpg automat
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

vili: pravě že nevali, jsem měnil asi před 2 rokama a už zase to mám jako Ty .. otačky skoro žádne, a to nemusím ani klimu zapínat .. jen nevím zda je to motorkem nebo váhou vzduchu, protože jak je venku do těch 15 nad nulou volnoběh mam vcelku v klidu jak je tepleji tak jdou dolů, a na tom druhem motorku mám spálenou jednou civku, ale kdyby jsi koupil "new" tak mužu nechat třeba ze dvou poskladat jeden .. pokuď zrovna bude ve tvem v prdeli ta druha .. nevím z hlavy zda jsou obě cívky stejne ....
a jinak nějake jine díly by se našly mám ještě jednu sonatu 94 ... kdyby náhodou někdo něco potřeboval :wink: stačí napsat na mail nebo icq
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

Tak váha vzduchu? no to je fajn, takže to můžu zatím teoreticky uzavřít, počkám až co bude dělat druhý krokáč, ale mám to taky horší když je motor horký a venku je hic, za studena otáčky vyjedou na1100 a pak jdou dolů zcela tabulkově, když je to horké tak se to při nastartování občas pohádá a následně uklidní, takže na tom budem skorem stejně řekl bych, ta váha vzduchu se nachází zhruba kde? Jinak nějaké díly příjdou vždycky vhod. Při volnoběhu na plyn mi kolísají otáčky tobě taky? Nebo se ti to chová stejně benzín-plyn. :?
sonata 2.0 16v lpg automat
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

vili: taky sem tam to kolisa volnoběh jak se mu zachce :roll:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

mě dělá něco podobného a musím si taky krokový motůrek koupit. Na vrakáči stojí 3k a namontovat si to tam můžeš sám
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

Nejedete chlapi někdo na dovolenou do koreje? že by jste skákly na tržnici a přivezly těch krokáčů tak dvě igelitky, bo jak vidím je to tady docela horké zboží !!!!!!! :)
sonata 2.0 16v lpg automat
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

motorek

Příspěvek od rade622 »

Najděte někdo šikovnou navijárnu, já dodám navíjecí předpis, kostřičky a bude možné si motorky spravit doma za pár korun.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

Hledám a ptám se jako divý, až někoho ulovím dám rychle vědět. čus :wink:
sonata 2.0 16v lpg automat
Odpovědět

Zpět na „SONATA“