Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od PraliWAR »

Ahoj,

Měl bych prosbičku. Můžete mi poradit jakou baterii bych si měl koupit, případně jaký typy tam jdou? Ráno sem přišel k autu a nenastartoval, tak předpokládám, že bude problém v baterii. Auto je staré cca 3,5 roku,tak mě překvapuje, že odešla takhle rychle. Myslíte že má smysl kupovat novou nebo ji mám jen nabít?
Potřebuju radu co by jste dělali bez servisu, nemám čas jet na měření,potřebuju to vyřešit doma.Díky za rady
Lukáš
Reklama
 

Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od Piskotkiller »

A jak se ti mohla takhle vybít?To je jasný nabij ji,ale asi už bude slabší,takže třeba miň startů...jestli ti točila v pohodě i před tím,tak ji jen dobij!!!
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od Tringi »

Je tam 68Ah akumulátor, stejně jako ve všech faceliftech Coupé GK.
Já už ji jednou slušně potrápil, když jsem nechal asi 10 hodin rozsvícené obrysovky a interiér. Stačilo se ale po nastartování (více zde: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 31#p277531) trochu déle a svižněji projet, a po půl hodince startovala jako nová.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od PraliWAR »

Super díky za radu. Měl jsem to plánu nejdřív jen nahodit kabelama,tak to odpoledne vyzkouším.Když to pojede,tak to na 15 min. projezdím a přes noc asi nechám doma nabít. Doufám,že už druhý ráno za sebou nebudu muset řešit odvoz do práce :/ :)
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od PraliWAR »

Ono je pravda, že se mi občas stávalo,že jsem třeba jednou za 4 měsíce nemohl napoprvý max napodruhý nastartovat,ale napotřetí to už vždycky chytlo.Tak snad to bude jen baterka. (točí to ale jen potichu a pomalu,tak uvidím)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od Borek »

Všechny GK :tus: 2,0l i 2,7V6 používají baterie MF68AH.Nemusí to být zrovna 68Ah,stačí něco kolem(66Ah....).Spíš si změř rozměry a při nákupu nové mrkni na špičkový proud,co je schopna dát(čím vyšší,tím lepší-v zimě to určitě oceníš víc než Ah). :wink:
Origo baterku jsem měnil po 4-5rokách.S výdrží je to u nich dost individuální.Někomu vydrží i 10 roků.
Samozřejmě bych nejdříve zkusil dobít(případně,když to potřebuješ hned-jak psal Tringi-nastartovat přes kabely....).Pokud už ti nebude držet napětí,je lepší ji vyměnit,než tě nekde nechá. :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od PraliWAR »

Pánové děkuji vám za rady!!!!! Škoda,že jsem si nestačil přečíst před pozn. od Borka:(, ale hlavně že už funguju:)
K věci jak jsem pořešil.Když jsem přišel k autu odpoledne byl už úplně chcíplé, tzn. ani centrál nefungoval, taqk mi bylo jasné že to bude baterkou. Divný bylo že i v létě se mi takhle vybila (většinou by se tohle mohlo stát jen v zimě).Nicméně připojil jsem kabely s bráchovým autem.Začal hrozně řvát můj alarm,tak se všichni otáčeli co se děje:) Brácha nastartoval,tak jsem minutu čekal než se chytne centrál a konečně vypnul ten houkák. Nastartoval jsem hned napoprvé.Auto projel asi 15 min ale co bylo blbé,tak baterka měla pořád blbé napětí. Konečně jsem poprvé využil volmetr a byl tam na palubovce užitečný. Napětí pořád skákalo mezi 12 - 14V,tak jsem nakonec pořídil novou baterku.Měli teda jen 72Ah,tak sem ji holt vzal.No snad už něco vydrží.Na to ale že baterka předchozí byla originální a jen 3,5 roku stará,je to fakt slabota co vydržela:(.No hlavně že už jezdím ;)

Jinak mám ještě jedno otázečku,třeba mi jako zkušení jezdci coupátek poradíte. Před rokem se mi rozsvítila kontrolka check,tak jsem to vzal do servisu na diagnostiku.Byl problém s lambda sondou,ohryzala mi ji nějaká kuna,tak mi ji vyměnili. Nicméně po čtyřech dnech se znovu rozsvítila. Proto jsem to vzal do autorizovaného servisu,tam mi řekli, že to hlásí pořád stejnou chybu s lambda sondou,ale že je v pořádku a není tam jiný problém a že mi ji jen vymažou. Vymazali ji natrvalo a po rozjetí se znovu rozsvítila a bohužel neví co s tím.Tak holt jezdím už rok s rozsvícenou kontrolkou a všechno je OK,ale tak se ptám jestli s tím nemíte zkušenost a jestli neznáte lepší řešení ;)
Díky Lukáš
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od r_e_n_e »

Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od Karamusa »

vůbec nevadí že maš tu 72Ah jelikož 1.6 a 2.0L maj 90A altík a 2.7 ma 95A :D
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od Tringi »

V mém manuálu je, že 2,7 má 120A alternátor.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od PraliWAR »

Já vím že s to není problém. Co bylo vtipný tak i po důladném měření velikosti fochu na baterii se mi po tam po vložení nevešla.Prostě štěstíčko, tak sem ji trochu holt ořezal.

Co jsem další trošku podělal,tak jsem si zablokoval radio a to tak že úplně na error code. Nevíte jestli to jde nějak odblokovat aniž bych musel do servisu? V manuálu psali,že se má počkat 1hod a nabídne ti to znovu možnost zadání kodu,ale bohužel se tak neděje. Je to v háji,ptz kod jsem už samozřejmě našel :D
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od PraliWAR »

Jo a dík r_e_n_e za vlákno, nicméně co jsem koukal,tak každý s tím měl trošku něco jinýho. Nechápu,že na to v autorizovaným servisu nemůžou přijít,to je prostě síla :(
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od Tringi »

PraliWAR píše:Co jsem další trošku podělal,tak jsem si zablokoval radio a to tak že úplně na error code. Nevíte jestli to jde nějak odblokovat aniž bych musel do servisu? V manuálu psali,že se má počkat 1hod a nabídne ti to znovu možnost zadání kodu,ale bohužel se tak neděje. Je to v háji,ptz kod jsem už samozřejmě našel :D
Odpoj to rádio úplně od napájení a všech konektorů, pak počkej (hodinu by to snad trvat nemělo, ale kdo ví jak dlouho tam kondíky vydrží nabité), a pak by to mělo možnost zadat kód už nabídnout.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od Borek »

Nechtělo se mě věřit,že 72Ah baterku jsi tam bez problému dostal. :D Vím,že je moc velká,ale myslel jsem,že třeba teď začali dělat 72Ah v menším pouzdře,když jsi ji koupil-takže nezačali. :D Já jsem koupil 66Ah,ale s největším start.proudem,co se před 4 roky dělal.
:tus: normálně startuje a funguje i na 12V/45Ah baterku.Tu jsem tam měl týden,než přišla nová :mrgreen: .
Jinak podle mého manuálu má 1,6L a2,0l alternátor 80A a 2,7l 95A.Baterku-1,6l-60Ah a 2,0l + 2,7l =68Ah. 8-[
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký typ baterie do Coupe r.v. 2007-2009

Příspěvek od Tringi »

Jak se zdá, každý máme jiný manuál :D
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“