Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

:cry: :cry: Prosím pomožte, auto mi při jízdě zhasíná a pak musím čekat třeba 7minut než jde nastartovat, popojedu kousek a zase zhasne.Přijde mi že zahřáté jezdí, ale jak déle stojí, tak to takhle blbne. Měla jsem jiný problém a vyměňovaly se svíčky a kabely. Bosh jsem nedávala, dával se Brisk, takže tohle bych vyloučila. Čidlo teploty bylo vadné, povedlo se zaletovat a blbne to dál. Je vyměněný i palivový filtr,všechny kabely jsou zkontrolované. Už jednou mě vypekli v Hyundai na diagnostice když vidí ženskou, takže se mi tam nechce a v okolí snad nikdo nemá diagnostiku na Hyundaie. Poradí mi někdo? Jsem už bezradná. Jinak tankuji jen kvalitní benzín, tak tím to asi také není. Děkuji předem za rady. Pokud znáte někoho z ústeckého kraje s počítačem na hyunaie budu ráda za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od black_sheep »

udkud z ústeckého kraje jsi?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

z Duchcova u Teplic, horší je, že s tím nikam ani nedojedu :?
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od black_sheep »

mno, to není úplně nejblíž.. to je škoda, jinak byh se na to přijel mrknout a na něco bychom třeba přišli :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

a odkud jste?
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od black_sheep »

liberec případně česká lípa, jak kdy. dneska třeba česká lípa 8) nicméně mechanik nejsem, jen laik co se o coupe zajímá a základní diagnostiku udělat umím s multimetrem a kouskem drátku :lol: zatím jsem si vždycky poradil, ikdyž mi například nepomohli ve dvou servisech :lol:

není někdo blíž?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

já už kolem sebe zkusila tolik mechaniků, Hyundaie mi prostě nikdo nenačte. Slíbil mi jeden, že má od 2000r. program,takže při mé smůle 98r. to nenajde :cry: Myslela jsem,že teď začalo jezdit docela dost Hyundau taky v okolí, takže už se někdo najde, ale bohužel. TAk to je škoda, už mi svitla naděje :cry: a zase nic. Asi budu muset obvolat všechny servisy v okolí a ptát se.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od black_sheep »

na hyundaie ti nikdo diagnostiku stylem že zapojí nějakej přístroj neudělá. jedině originál hyundai servis. ta diagnostika je speciálně na hyundaie a stojí ranec! zbytečný objíždění. dneska už je bohužel málo firem kde vezmou multimetr, proměří čidla, osciloskopem prověří zapalování, zkontroluje tlak paliva apod.. zjistit závady se dají za pár kč doma s kusem kabelu a žárovičkou mám to ověřené.. ;-) vyhodí to stejnej výsledek jako kdyby ta krabička nějak fungovala. :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Farrael »

A jak ti to chcípá? Ráno nastartuješ studenej motor, ujedeš pár kilometrů a např. zastavíš na červenou / před chodcem a chcípne to? Pak to teda pár minut stojí - pak ti to skočí, a když se to ohřeje tak dobrý? Předpokládám, že starter točí.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

Startér normálně točí, prostě jedu sotva půl kiláku a najednou pedál na prázdno,jako když tam nejde benzín a pak to chcípne.Dříve se to při zpomalování najednou chytlo a zase rozjelo, teď to chcípne úplně. Pak třeba za 7minut znova nastartuju, dříve to nejde , jede kus a zase to chcípne, pak to jede třeba najednou dlouho. Při opravě to nechal automechanik jen tak na volnoběh běžet deset minut, teplota stoupla a pak s tim jezdil čtvrt hodiny a nic. Takže to vypadá, jako když to chcípá jen když je to studené. Měla jsem to zkusit nechat dvakrát třikrát chcípnout a pak zkusit jet, jestli to pojede, tak je to tim. Jenže já to mam po městě a když mi to chcípne na křižovatce a pak někde u ostrůvku , tak už jsem vystresovaná, že to odstavim a končim. :?
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Piskotkiller »

Ahoj Míšo viděl bych to na špatný snímač otáček kliky nebo vačky :-k
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Farrael »

Jj souhlasim s Piškotem. Bude to to čidlo klikovky nebo té vačky, ač spíš to první. Mě to teda nechcípalo přímo při jízdě, ale až když jsem zastavil a otáčky klesly. Jinak projevy uplně stejný. Skusil bych vyměnit to čidlo a uvidíš jestli to bude lepší. To čidlo by mělo bejt mam ten dojem vidět při výjezdu z diagnostiky.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od black_sheep »

dá se snadno proměřit :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

Kluci díky za radu, no zkusím to probrat a asi tedy rovnou objednat, škoda že je víkend předemnou. No uvidíme. Určo se ozvu, díky moc za radu zatím. Zkusím to vyřešit ještě dnes. =D> Každá rada dobrá.
Při malých otáčkách to dělá tedy taky, ale ikdyž jedu rychleji.
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Bolo »

vyměnit čidla, případně i čidla teploty motoru a restartovat jednotku .Při výměně každého čidla, musíš tu jednotku resetovat, jinak to auto bude blbnout.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“