Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sysfun
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2011, 17:20
Bydliště: Nitra

Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od Sysfun »

Ahojte,
kedze datum prebratia vozidla sa nebezpecne blizi, chcel by som sa spytat Hyundaistov, ktori prihlasovali svoje nove auticko do evidencie, ako to prebieha. Viem co presne treba mat so sebou (http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla), avsak ak by ste mi mohli poskytnut nejake rady, boli by som vam velmi vdacny :) Napriklad tu ziadost o zapisanie vozidla do evidencie ci si mam zohnat a vyplnit uz par dni vopred(a kde), alebo staci na mieste, ci spravne poplatky zaplatit vopred, kedy sa mi dostane do ruk osvedcenie o evidencii cast II. a kam ju zaniest a podobne finty.
Hyundai i20 1.4 Style
Reklama
 

Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od Had21 »

Asi každý dopravný inšpektorát má svoje vlastné zvyky, ale ja som spravil tak, že som si dopredu kúpil kolky (66 € je za značky aj správny úkon), doniesol som všetky papiere čo máš aj na tej stránke v odkaze. Osvedčenie o evidencii časť II ti dajú v predajni - auto môžeš ísť na ODI prihlásiť až keď ho máš. Ja som musel čakať skoro týždeň, dovtedy som chodil len s takými prefotenými papierikmi - či to stačilo neviem, lebo ma policajti nezastavili :lol: ). Kým sa dostaneš na rad pri okienku (lebo tam býva óóóbrovský rad) tak v podhode vypíšeš tlačivo, čo ti policajti dajú (u nás sú na poličke vo vchode - vyberieš si čo chceš urobiť (prehlásenie z iného okresu, zápis nového .... atď.) Zober si aj certifikát konformity, predajca vravel že netreba, ale policajt že hej. Chválabohu som ho preventívne zobral... Ešte odporúčam pozrieť sa kde máš v aute VIN - pozor nie vlepený na štítku pod sklom, ale vyrazený na karosérii! - našťastie policajt čo robil ohliadku toho o i20 vedel dosť, takže na moje prekvapenie otvoril predné pravé dvere, sedačka dozadu a asi odhrnul koberec alebo čo (ja som sa tam už druhý raz nedíval, ale tam niekde to je).

Pokiaľ ide o finty, vedel by som jednu poradiť, ale týka sa asi len MT: nezáleží kedy ráno na políciu prídeš, ale kde s autom zastaneš - na obhliadky majú určené parkovisko a keď stojíš tak, že ti prehliadku spravia medzi prvými, tak sa aj medzi prvými zaradíš do radu pri okienku a kým ostatní ešte vonku čakajú, kedy im skontroluje VIN, ty už môžeš byť vybavený. (Až tak celkom nie je pravda, že by na tom nezáležolo: tí čo to poznajú tak krajné miesta obsadia prví a okrem toho, obhliadky policajt nerobí hoci kedy - majú na to určené časy - tu o 7.00 a potom o 13.00. Medzitým, len keď tam nie je kopa ľudí v rade.

Alebo ešte lepšie, keď máš známosti, tak vo fronte vôbec nestojíš - tie čudesné čísla 555, 777 a pod. si vo fronte žiadny z tých chudákov nevystál, neboj sa!!!

A to je asi tak všetko, ... tak nech poslúcha!
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od alarm »

ja somto riešil službou v :hyu: ,nič nie je zadarmo, ale v dohodnutý deň mi odovzdali klúče od auta so značkami.Opýtaj sa, koľko to u nich stojí a potom zváž, či nie je jednoduchšie, aby to spravil predajca. Spočítaš, že míňaš svoje palivo, nie si v práci.......
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Sysfun
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2011, 17:20
Bydliště: Nitra

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od Sysfun »

Dakujem vam velmi pekne za odpovede :) Tak uz som zase o cosi mudrejsi :D 8) Takze kolky si radsej kupim v predstihu a teda aj ten certifikat radsej zoberiem. Prihlasenie asi spravim ja sam, aspon mam dovod zobrat si dovolenku :D Este sa musim popytat predajcu na to osvedcenie o evidencii teda. Este raz diky :)
Hyundai i20 1.4 Style
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od adam221 »

Neviem ako to je v NR, ale dnes v BA stalo asi 30 aut na overenie vin ](*,)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od Engineer »

Ak ti môžem odporučiť, nechaj si vybaviť nové ŠPZ... ;)
Ušetríš si nervy!!! Ver mi :!:
ak máš možnosť u Hyundaiu - čo by mali mať tak si to nechaj spraviť cez nich a basta!
A ty nemáš starosti a nervy či ťa nepošle policajt do péčka že nemáš toho že nemáš tamto.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Sysfun
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2011, 17:20
Bydliště: Nitra

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od Sysfun »

Noo este to zvazujem :) Ale prebratie vozidla mam v pracovny den o 9tej(kvoli tomu ze tam musi byt aj pracovnicka z banky kvoli uveru), takze tak ci tak si beriem dovolenku.
Hyundai i20 1.4 Style
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od Had21 »

V deň prevzatia auta už nemá valný význam ísť na políciu. Tam si to treba vystáť hneď od rána, radšej si chvíľu užívaj prevozné značky :wink: ...

(Hodne ľudí tým nase..š :twisted: !)
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Sysfun
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2011, 17:20
Bydliště: Nitra

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od Sysfun »

Tak som si dnes bol rano o 9tej po auticko :D/ Pohadzal som podpisy ako celebrita na mnozstvo papierov (kedze sme naraz podpisovali aj uver a obe poistky) a okolo 11tej uz bolo natankovane a kontrolovane dopravnym inspektoratom na parkovisku:) Okolo 12:30 uz boli vybavene aj znacky, takze sa vcelku oplatilo si tie papierovacky odbyt hned v prvy den :)
Hyundai i20 1.4 Style
Uživatelský avatar
romishowski62
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 bře 2011, 21:20
Bydliště: Ostrava - Kateřinice

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od romishowski62 »

U nás v Ostravě se jde telefonicky objednat dopředu na konkrétní hodinu a frontu nestojíš. A je to zdarma. Osobně vyzkoušeno. :|
Hyundai i20 , 1.25 Kappa /57kW ,Electric green,inclusiv plus 3/2011
najeto prozatím 34500 km-velice spokojen, ex Mitsubishi galant 2.0 2004, ex Daewoo leganza 2.0 2011, Dacia Duster 10/2012,4x2 ,1.5 dCI, diesel spotřeba kolem 5litrů
Uživatelský avatar
Sysfun
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2011, 17:20
Bydliště: Nitra

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od Sysfun »

Tak to je vyborne vec, to by mohli zaviest vsade :)

Este som si spomenul: Ak rucne nevypisujete ziadost o evidencii, ale miesto toho prikladate kopiu technickeho preukazu, tak musi byt spravnou stranou nalepena na tej lavej vnutornej (cize strana oproti tej kde sa lepia kolky) strane ziadosti (pani z Hyundai-u mi ju tam pripevnila spinkou, no ja som na to zabudol ze to treba prilepit a na inspektorate ma na to potom upozornili). Kolky som si radsej na tlacivo nelepil(niekde som cital ze to radsej nemam robit), pracovnik inspektoratu si ich vypytal pocas spracovania, takze som tym aspon nic nepokazil :)
Co sa tyka cisla karoserie v i20, ukazal mi pan predajca ze je pred sedadlom spolujazdca, tak ako uz pisal Had21, ked odsuniete sedacku co najviac dozadu, tak uvidite kusok koberceka co sa da odhrnut/podvihnut. Takze ani s tym nebol problem ked sa pan policajt co vykonaval obhliadku spytal na cislo, tak som mu hned ukazal kde ho najde.
Inak vsetky papiere aj kopie ktore som potreboval mi dali v Hyundai a pani z banky, takze toho sa bat netreba.
Teraz si neviem spomenut na ten certifikat konformity, ale pokial je to ten jednostranny dozlta sfarbeny doklad, tak si ho tiez pytali, najlepsie si je zobrat uplne vsetko co predajca dal :)
Hyundai i20 1.4 Style
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Prihlasenie noveho vozidla do evidencie

Příspěvek od pepe pedro »

tu,.v Mladý Boleslavi to išlo velmi rýchlo,ani nebol nikto pozerat auto,len chceli vidiet účet za auto,teda úverovú zmluvu za 70 min bolo hotovo :D
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Odpovědět

Zpět na „Pokec“