Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
vladzat
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011, 18:03

Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

Příspěvek od vladzat »

Ahoj mam dva problemy na kupecku, pokud by s tim mel nekdo zkusenost, budu rad za rady :-)

1) zasekava se mi pravy blinkr (predni i zadni soucasne), vetsinou staci zapnout vystrazny a rozblika se, ale jednou jsem uz musel odpojit baterku, aby tam neco neshorel a rozjelo se, az to schladlo v garazi.
Myslim ze to bude nejake relatko, ale kde to sehnat a kolik to asi stoji? neno ma nekdo jinou zkusenost?

2) Nefunguje mi zamykani-odemykani pravych dveri centralem, pouze rucne, zrejme to bude nejaky motorek ve dverich, ale mam strach to cele rozdelat, abych pak zjistil, ze to je necim jinym...moc zkuseny "automechanik" nejsem.

Dily jsem hledal na Autokelly, ale neuspesne :-(
Naposledy upravil(a) Tringi dne 13 čer 2011, 20:21, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Příště prosím zformulovat shrnutí dotazu do předmětu. Pomáhá to ostatním při vyhledávání. A mimochodem, oba problémy se tady už tuším řešily, takže zkus odkaz Hledat vpravo nahoře.
Reklama
 

r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Poradte prosim :-)

Příspěvek od r_e_n_e »

k prvej otazke:
http://www.newtiburon.com/forums/showth ... hlight=bcm

tu ho vies kupit:
http://eu.mouser.com/ProductDetail/NEC/ ... 6bMg%3D%3D

alebo skusit opravit:
http://www.datasheetcatalog.com/datashe ... N1ST.shtml

k druhej otazke:


skusal si znova nastavit kluce? Je mozne, ze mas vybytu baterku v klucoch a tym padom ti centralna jednotka prijima nespravny signal...
uz to tu bolo preberane...treba hladat vo fore...

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=43&t=15716
vladzat
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011, 18:03

Re: Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

Příspěvek od vladzat »

Rene diky moc za rady :-) a Tringi omlouvam se, priste uz budu vedet :-)
vladzat
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011, 18:03

Re: Poradte prosim :-)

Příspěvek od vladzat »

Pokud by to bylo klicem, tak by se neoteviraly oboje dvere a nejen u spolujezdce, ne? Spis asi ten motorek bude KO...si myslim.
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

Příspěvek od r_e_n_e »

jaj...sorry..nepostrehol som.

v prvom rade pozri poistky....
potom vytiahni kabel z patice a skus najprv premerat prud...
az na koniec by som riesil motorcek.

pozri este tu:
http://www.newtiburon.com/forums/showth ... p?t=151710
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

Příspěvek od Johny-noname »

Zdravím,
dnes se mi objevil stejný problém. Pravé dveře zůstavají zamčené a jdou jen manuálně.

Když zamknu tak slyším, jak motorek zamyká dveře (jsou zamčené) .... když je dálkově odemknu, tak slyším, jak motorek dveře otevírá, ale dveře zůstanou zamčené .... tak je musím odemknout klíčkem.
Levá strana je OK.

Čím by to mohlo být? Že by někde špatný kontakt?
Ráno zkusím rozebrat dveře a podívat se na to ....
Každá rada dobrá, díky :))
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
Uživatelský avatar
fotula
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2010, 15:28
Bydliště: Františkovy lázně (Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

Příspěvek od fotula »

Ahoj,
no mě to dělá taky, dveře u řidiče. No přečti topic
viewtopic.php?f=43&t=15716
Asi musíš proměřit kabely a zkusit jestli funguje motorček, zkontrolovat ty různý táhla a uvidíš. Když to bude ten motorček tak asi opraviti nejde, a bude to chtít jiný.
Na hyundaivrakoviste maj motorek za 2400 s dph. Nový, co jsem se tu dočetl, tak asi vyjde okolo peti tisíc.
No a nasel jsem snad nejakej emerickej eshop a tam maj nový okolo sta dolarů. Težko říct, zda-li by ho poslali sem.

No jak se píše v tom druhém topicu, nedal by se ten motorček nějak opravit? Ňejaké ty nové uhlíky? Ty ale asi budou na motorček oken.
Hyundai Coupe V6 2003
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

Příspěvek od Johny-noname »

Tak jsem to celé dnes rozebral a zjistil jsem, že když zmáčknu centrál, tak motorek požene patičku tak, že se dveře zamknou. A když zmáčknu na centrálu, že to chci odemknout, tak motorek jen lehce požene patičku, ale už jí nedožene do konce a dveře zůstanou zamčený. Zkusím to rozebrat úplně až k motorku a podívám se, co by se s tím dalo dělat, ať se nemusí zbytečně kupovat novej motorek za 5000,-Kč.
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

Příspěvek od Johny-noname »

Tak jsem to dal dneska do kupy .... vyndal jsem z auta komplet zamykání dveří jehož součástí (bohužel) je i motorek, který je k celému systému pevně připojen. Do motorku se dostat bez násilí nedá, protože je zatavenej v krytu včetně umělých koleček, takže když se Vám to rozbije, musíte si za 5000,-Kč koupit celé zamykání dveří. Nicméně jsem vzal pilku, nůž a šroubovák a do krabičky jsem se násilím dostal. Uvnit je pár umělých koleček, který jsou poháněné kovovou spirálkou čouhající z motůrku (ta se dá odendat) a motorek se dá vyjmout (vypadá cca takhle: http://www.sicistroje-shop.cz/image/cac ... x600-w.jpg) ..... zašel jsem s ním do potřeb pro elektrikáře a chlapík mi tam našel skoro stejné za 110,-Kč. Tak jsem ho tam namontoval a už je to naprosto bez problémů ... dvěře fungují, jak mají :))
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
vladzat
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011, 18:03

Re: Zasekávání blinkrů a nefunkční motorek zámku dveří

Příspěvek od vladzat »

Johny tak to zkusím taky, za těch 5000 Kč ta námaha stojí :-)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“