modré žiarovky

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mysticdrago
**
Příspěvky: 119
Registrován: 22 črc 2010, 13:51
Bydliště: Nemšová

modré žiarovky

Příspěvek od mysticdrago »

Dlhšiu dobu premýšlam nad modrými žiarovkami- Máte niekto skusenosti ako je to so svietivostou a ako to podla vás vyzera? poprípade ktore sa vam osvedcili. Za nazory dakujem :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
majoza1
*
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2010, 19:35
Bydliště: Slovakia

Re: modré žiarovky

Příspěvek od majoza1 »

Ja mam tie modre H7, kupil som ich koli tomu ze tie klasicke nesvietili dobre. tieto modre maju vyzsiu svietivost a je to vyditelne lepsie.
Ja osobne som s nimi velmi spokojny :D
Hyundai Coupe 2.0L GLS 105kW r.v. 2004
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: modré žiarovky

Příspěvek od Davidos »

Zdarec..jestli myslíš ty obyčejný co stojej jedna 200kč...tak to má kdejakej vocas i na fáčku :lol: a jen pro ten pocit bych je nechtěl...taky jsem scháněl něco takovýho...co mi doporučili tak philips stojí cca 750 obě mají prý 6000 kelvin ...já nakonec koupil Bosch svítí bíle ...stačí mi to...
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
kaliber
**
Příspěvky: 347
Registrován: 28 kvě 2009, 20:30
Bydliště: Slovensko

Re: modré žiarovky

Příspěvek od kaliber »

ja som ich mal od philips-u bluevision ak sa nemýlim (cena cca. 35 eur) teraz tak mám obyčajné starline modré (za 6 eur obe) a nevidím v tom najmenší rozdiel. ..

V noci viditeľnosť dobrá a cez deň svietia pekne na bielo... =D>
http://www.milujemauta.sk
http://www.facebook.com/pages/MilujemAutask/488043791208895?ref=ts&fref=ts
http://hancik.blog.sme.sk/
http://milujemautask.blog.pravda.sk/author/milujemautask/
http://milujemautask.blog.auto.cz/
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: modré žiarovky

Příspěvek od Johny-noname »

Taky jsem ty žárovky měl a po nějaký době praskly ... tak jsem si tam dal xenonový světla a nemůžu vynachválit .... krásně to vypadá ... je mnohem víc vidět ... a před 5 dny jsem byl na technický a xenony nevyndaval a nic mi neřekli .... jak jsou schovaný v tý optice, tak to je v pohodě .... horší by to bylo, kdyby byly v parabole ...
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: modré žiarovky

Příspěvek od hawk »

žádná žárovka se nevyrovná xenonu...
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: modré žiarovky

Příspěvek od Karamusa »

taky mam xenony 6K sviti to pekne jen nebejt těch dopravaku tady ve meste :D
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: modré žiarovky

Příspěvek od 89majlo96 »

kamarat ich mal, len teraz som si neni isty ci osram alebo philips. Vydrzali mu mozno 3 mesiace a ten modry povlak sa zacal supat.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: modré žiarovky

Příspěvek od mirpie »

témat o modrých žárovkách je tu nespočet, nevim na co zakládáte další téma.
A žádná žárovka s modrým pruhem nebude nikdy svítít tak dobře jako obyčejná čirá žárovka, pokud mluvíme o stejném wattovém příkonu. Ten barevný pruh je na skle žárovky jen pro efekt a brání průchodu světla a melte si co chcete. Aby to mělo nějakou lepší svítivost, musí to světlo již obarvené vycházet zevnitř žárovky a ta stejně nikdy nebude svítit tak dobře jako výbojka, když má účinnost 5%, ty lepší možná 8% (92% elektrické energie spotřebuje na teplo, zbytek na světlo).
Samo že nejlepší je xenonová výbojka. O nelegální přestavbě na xenony opět dalších 50témat na foru.
Pak tady nemá být bordel, když se o tomtéž disktuje v několika tématech paralelně.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mysticdrago
**
Příspěvky: 119
Registrován: 22 črc 2010, 13:51
Bydliště: Nemšová

Re: modré žiarovky

Příspěvek od mysticdrago »

za xenony som mal minulí rok 6 pokut a chceli mi vziat technicky tak som ich vyhodil preto premyslam o nahrade niecoho co nebude svietit na zlto a novu temu zakladam preto ze sa mi nechel lustit v archive neviem kolko do zadu ak ta to obtazuje nevsimaj si 8)
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: modré žiarovky

Příspěvek od hawk »

karamusa: no já mám 5000K a navíc k tomu imitace krytek ostřikovačů světel a nikdy jsem s cajtama problém neměl a to už to i zkoumali a ptali se mě jestli to jsou xenony z výroby...(štěstí, že nechtěli vidět, jak to ostřikuje...) :D

Jinak samože pokud si dáš na auto tuningový xenony 8000K a víc, tak to policajty dráždí a pokutě se asi nevyhneš.
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: modré žiarovky

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Jak říká mirpie, řešilo se to tu nejmíň milionkrát, tak lidi používejte tlačítko hledat, je tu potom bordel jako prase...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: modré žiarovky

Příspěvek od Johny-noname »

hawk píše:karamusa: no já mám 5000K a navíc k tomu imitace krytek ostřikovačů světel a nikdy jsem s cajtama problém neměl a to už to i zkoumali a ptali se mě jestli to jsou xenony z výroby...(štěstí, že nechtěli vidět, jak to ostřikuje...) :D

Jinak samože pokud si dáš na auto tuningový xenony 8000K a víc, tak to policajty dráždí a pokutě se asi nevyhneš.
Souhlasím s tebou ... 8000K a víc ... hrozně provokuje a je fakt, že to pak i oslňuje .... já mam taky 5000K a vůbec žádný problém ... jezdim už s tim asi rok a půl .... policejních kontrol jsem měl už několik a nikdo mi na to nic neřekl a ani to nezkoumali.
Tak jsem si s tim troufnul jet na technickou a tam taky bez problému ....
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: modré žiarovky

Příspěvek od Karamusa »

no čím víc K tím to sviti nahovno to je pravda ,ja uvažoval jestli se do 2.7 davaly xenony,a o krytce taky uvažuju ale nevim jestli jen takovej obdelniček co maj ty vysouvací ostřiky a nebo nějakou kapličku jak maj 1čkové octavie,jinač dopravce jsem řekl že to ma vyjímku jako prvni RS oktavky ale nejak to neproslo nejdřiv nakoukl dovnitř a nesmi tam být kolečko na naklapení svetel pak jsem mu musel otevřít kapotu a na svetlech je vyražené 3písmena začíná H což označuje pro halogen a D označuje xenonový světlomet,ale seženu krytku at je nedráždím a plastové kryty motorů kolem dokola jak tu nekteří mají at nevidí ty balasty a bude klid,protože mi chtěli prohlasit vozidlo za nezpusobilé ale to jsem ukecal tak přiště to pujde na magistrat
Prodej levných autodílů.
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“