Chyba ABS

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
marekiss
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2010, 08:14

Chyba ABS

Příspěvek od marekiss »

Zdravím všechny,

Mám takovej menší tedy spíš větší problém. Sem tam se mi stane, že po nastartování a ujetí pár set metrů se rožne kontrolka ABS. Obvykle stačí vypnout motot znov nastartovat a je to OK. + někdy při dobržďování na semafor (Sucho a jen lechtám brzdu) začne ABS kopat. Když sem to teď dával na garančku a řekl jim to tak že se na to kouknou. Samozřejmě našli jedno velké kulové. Že prý to musí svítit aby to mohli zjistit. No co se mi podařilo vyjel jsem ze servisu ujel kilometr a kontrolka se rožla. Tak čelem vzad a hurá do servisu. Tam to zkoukli a zjistili že se nehlásí čidla, ale že tam není elektrikář tak že se na to kouknou ráno. A co ráno? Zase to fungovalo tak mi dali auto a ať ho tam zase v úterý dám aby ho přes víkend zbytečně neměli na servise.

Vidím to tak že se inženýrům nepodařilo správně nastavit kurvítko páč tomu ještě zbývá do konce měsíc záruky.

Nemáte nápady v čem by mohla bejt chyba že bych jim to tam omlátil o hlavu?

Máme jednu z prvních i10
i10 2008 Comfort +klima 1,1i
Matrix 2004 1,6
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chyba ABS

Příspěvek od Amalfi »

toz to co ti rikali bud vadne cidlo, nebo chyba na sbernici RJ. Ale rekl bych ze to prvni. To je na vymenu.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
marekiss
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2010, 08:14

Re: Chyba ABS

Příspěvek od marekiss »

No tak pokud je to čidlo. Tak jde o to které protože ten večer se nehlásilo ani jedno. A ráno se zsae hlásily všechny. Takže možná spíše něco kolem té sběrnice. No v úterý to tam de znovu tak uvidíme. Jinak asi to bude ještě něco jiného protože včera sem potřeboval "nouzově" zabrzdit a ABS ani neťuklo. A kontrolka nesvítila ...Ale díky za tip.
i10 2008 Comfort +klima 1,1i
Matrix 2004 1,6
Uživatelský avatar
brezinaradim
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2011, 08:38

Re: Chyba ABS

Příspěvek od brezinaradim »

Tato chyba se mi také objevila, mám i10 léto 2008 Comfort + klima 1,1i. V servise při každé garančce na to upozorňuji. Při druhé garanče prý promazali brzdy, že byli přirezlé, a rok se mi to neoběvilo. V červnu jem měl poslední 3 garančku a před týdnem mi zůstala svítit kontrolka ABS a dokonce i RUČNÍ BRZDY. Pomohlo až třetí vypnutí a zapnutí zapalování. Kromě toho mi chrastí přední brzdy. Když jedu po kostkové dlažbě nebo děravém asfaltu, tak to chrastí jako by byly vymlácené čepy. Jakmile zmáčknu mírmě brzdu chrastění zmizí, povolím dělá kravál zase. Při sundaných kolech jsem zjistil že třmeny na brzdách mají velkou vůli a při přejezdu nerovností se třepou a vydávají chrastivý zvuk. U aut jiných značek jsou bez vůle. Možná že i to souvisí s ABS, když brzda zůstane přidřená v nasprávné poloze.
Hyundai i10 r.v.2008 Comfort + klima 1,1i
Uživatelský avatar
marekiss
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2010, 08:14

Re: Chyba ABS

Příspěvek od marekiss »

No tak teď je auto ještě v servise. Ale třmeny volné nemám a nechrastím opravdu jen s tou ABS. Jsem zvědav co s tím udělají ale podezřívám nějaký volnější konektor těsně u ŘJ dneska bych teoreticky měl pro auto jít protože včera na nic nedošly tak že to budou řešit ještě dnes. Nejspíš si nechám ukázat chybové výpisy a taky aby mi ukázali co kontrolovali od snímačů skrz vedení až ke skříni ABS. S autem najezdili už bůh ví kolik KM a furt na nic nepřišli a když sem jim řek že v počítači a za volantem chybu nenandou tak na mě čučeli jak na vola.

Asi by chtěli aby jim to řeklo snad souřadnice kde je chyba. No uvidíme pak dám vědět.
i10 2008 Comfort +klima 1,1i
Matrix 2004 1,6
Uživatelský avatar
marekiss
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2010, 08:14

Re: Chyba ABS

Příspěvek od marekiss »

Tak přišli na to že na nic nepřišli + je to údajně tím že sme byli ten den u kauflandu a mají tam nějaký vysílač co ruší ABS. Prosím udržte se a nepopadejte se za břicho. :lol:
i10 2008 Comfort +klima 1,1i
Matrix 2004 1,6
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chyba ABS

Příspěvek od Amalfi »

Masakr, takze s i10 se nesmi clovek priblizit ke Kauflandu. Mohli by ti dat seznam tech mist kde jsou ty super vysilace ktere ovlivnuji ABS? Vis jak martani muzou byt vsude a my o tom nevime. :mrgreen: Mel si to chtit pisemne, bys to dal do novin a to by byla prdel.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Chyba ABS

Příspěvek od Smrťák »

ABS ? :shock: :shock: Je snad APRýL
Uživatelský avatar
marekiss
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2010, 08:14

Re: Chyba ABS

Příspěvek od marekiss »

No já jsem měl taky co dělat abych se nesmál. A vzít si to písemně to by mohla bejt opravdu sranda. A co víš třeba mají s kauflandem, kterej je poblíž smlouvu aby měli kšefty na servise.
i10 2008 Comfort +klima 1,1i
Matrix 2004 1,6
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Chyba ABS

Příspěvek od Smrťák »

Je to geopatogenní zona,nebo na místě Kauflandu bylo ve středověku popraviště :D/ :D/ :D/
Uživatelský avatar
marekiss
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2010, 08:14

Re: Chyba ABS

Příspěvek od marekiss »

Možná bych to viděl i na aktivisty greenpeace.
i10 2008 Comfort +klima 1,1i
Matrix 2004 1,6
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Chyba ABS

Příspěvek od Smrťák »

Stačí ne? Ať nemají moderátoři práci. :-#
Odpovědět

Zpět na „i10“