Sparovani dalkoveho ovladace s centralem

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
kalbys
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2011, 08:42

Sparovani dalkoveho ovladace s centralem

Příspěvek od kalbys »

Ahoj,
jelikoz jsem resil problem nefunkcniho ovladace k centralu, podelim se s Vama o zkusenost pri sparovani ovladace s prijimacem v aute.
Koupil jsem Elantru 2.0 gls r.v. 2000 jiz s tim, ze z "nejakeho" duvodu nefunguje dalkove ovladani centralu.
Problem byl v tom, ze na forech obvykle popisovany prijimac s antenou a jednim switchem jsem v aute nemohl najit. Za to jsem hned nalevo od panelu s pojistkami nasel skatuli s nazvem GEMINI 7039e se 4 prepinaci.

Pro toto zarizeni jsem nasel TENTO MANUAL. ( Kdo neumi anglicky, ma peska)
S jeho pomoci jsem trochu improvizovane ovladac zprovoznil.
POSTUP:
1, Switch 1 do polohy ON
2, Klic v zapalovani otocit do polohy ON - ale nestartovat!
3, Zmacknout tlacitko na dalkovem ovladaci - mely by se rozsvitit blinkry, a to i na palubovce
4, Klic v zapalovani otocit do polohy OFF
5, Kroky 2,3 a 4 jeste jednou zopakujte
8, Switch 1 do polohy OFF

Voila, C´est tout! 8)
Nyni by dalkove zamykani, odemykani melo fungovat.

Co se mi bohuzel nepodarilo zprovoznit, je samostatne zavirani oken po zamknuti. Zarizeni tuto funkci podporuje, bohuzel nevim, jestli neni problem v zapojeni motorku oken. Kdybyste s tim nekdo mel zkusenost, dejte vedet!
Reklama
 

Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sparovani dalkoveho ovladace s centralem

Příspěvek od bohrosik »

Ahoj
já si přesně nevybavuju typ té krabičky, ale mám taky nějaké GEMINI (podle manuálu to vypada stejně, jen ho mám v češtině), V postupu párování se to mírně liší

POSTUP:
1, Switch 1 do polohy ON
2, žlutý (párovací) extra drát (není na nic připojen) připojit na cca 1sec na +12V, probliknout blinkry.
3, Zmacknout tlacitko na dalkovem ovladaci - mely by se rozsvitit blinkry, a to i na palubovce
4, Switch 1 do polohy OFF

Pak by měl být dálkáč přidaný.
Dá se opakovat až pro 8 ovladačů.


Bohužel mi nefunguje zavírání auta. Blinkry probliknou, ale auto zůstane odemčené. :-( (nezavře se ani ručně klíčem, nebo zevnitř auta - takže chyba někde na drátech.

V.
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
Hexman
Příspěvky: 6
Registrován: 10 úno 2012, 22:01
Bydliště: Rapšach

Re: Sparovani dalkoveho ovladace s centralem

Příspěvek od Hexman »

Zdravím pánové, K tomu co tu píšete mám jeden dotaz.Nevím jestli bude adekvátní nebo ne ale snad ano. Mám problém že mám oba dálkové ovladače vymačkané podle všeho je dálkové ovládání i s alarmem originál ale zatím jsem se nedostal rozebrat a kouknout na jednotku. Když koupím jiné dálkové ovládání ne přímo pro tenhle typ jednotky půjde spárovat stejně nebo ne? když budu mít ten samí typ jako tu popisujete vy. Jedná se mi o elantru 2.0 gls 2002

díky Jirka
Hyundai Sonata 2.0 16V 1997
Hyundai Elantra 2.0 16V 2002
Peugeot 206 1.6 16V 2003
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“