Kondiční prohlídky

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Kondiční prohlídky

Příspěvek od Jarousek 18 »

Zdravím kolegy, majitele :hyu: IX20.
Chtěl bych se zeptat jaké kdo máte zkušenosti v servisech na kondiční prohlídky u Vašich :hyu: IX 20. Já ji chci absolvovat tento týden před odjezdem na dovolenou. Mám najeto 6200 km. Dík za názory
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Kondiční prohlídky IX 20

Příspěvek od airwaves »

No upřimně řečeno...ale né pokud by se na autě něco kazilo a majitel to nevnímal je to asi dobré stavit se do servisu. Já ji absolvoval asi před 14 dny u Háši. Vše papírově provedeno bez závad. Na dílně jsem nebyl nemohu k tomu nic dodat. Fakt je, že auto bylo a je ok. Když teď pofrčím na jih a budu potřebovat pomoc asistenci nebo odtah, mam papir...byl jsem na prohlidce. Nikdo nemůže šťourat a vymýšlet kličky. Do servisky se to nepíše, jen dostanete papír. Chtěl jsem vypnout zamykání, to nejde to až při garančce :D . Tady na té kondiční se PC nepžipojuje. Takže je to uplně na ...ale né :D je to dobrý máte ten papír :D.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Kondiční prohlídky IX 20

Příspěvek od Erik-TT »

Dostala sa mi informácia od kamaráta z Francúzskej automobilky, že Európska únia vyžaduje resp. má zákon v ktorom je povinná každá automobilka prijať a uznať nasledovné: Ak mám vozidlo Hyundai a mám ísť na garančnú prehliadku, nemusím, stačí ísť do hocijakého servisu, Škoda, Peugeot, Lada a pod. alebo kamarátovi, ktorý podniká a má dielňu a ten dá do servisnej pečiatku, že vozidlo bolo na kontrole. To znamená, že nie je povinnosť ísť do servisu tam, akej značky mám auto, ale kdekoľvek inde.
Udajne sa to už bežne začína robiť a automobilky pomaly prichádzajú o zákazníkov. Možno nehovorím nič nové. ale pre mňa to je novinka. To znamená, ako keď sme tu riešili olej, že priveziete si na prehliadku vlastný a hneď sa ušetrí 100 €. Toto isté je aj s prehliadkami. Stačí mať pečiatku od servisu-To znamená od známeho a Váš výrobca si nepomôže. No pokiaľ je toto pravda, tak adios značkový servis... Stretneme sa len pri nejakej závade... Neviem, čo na to hovoríte,počuli ste niečo podobné ?
Uživatelský avatar
VojtasD
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 pro 2008, 17:16

Re: Kondiční prohlídky IX 20

Příspěvek od VojtasD »

Je v tom jeden takový malý háček, v případě reklamace bude po tobě servis chtít doložit zakázkový list včetně faktury od toho povedeného garážisty a musí to být ve stejném rozsahu jako prohlídka autorizovaného servisu.

Zdravím.... :)
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Kondiční prohlídky IX 20

Příspěvek od Erik-TT »

Tak to by nebol problém, ale som rád, treba sa o tom pobaviť, lebo nie všetko čo človek počuje je bezchybné... A už tu máme prvý háčik :)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kondiční prohlídky IX 20

Příspěvek od FISHkaa »

také si myslím, že záruka nad zákonný rámec (24měsíců) ti může být krácena v případě nevyužívání auth. servisů... Popravdě sem do detailů nečetl prodloužené záruční podmínky,..
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Bezplatná kondiční prohlídka

Příspěvek od koubek10 »

Dobrý večer máte někdo zkušenosti z Bezplatnou kondiční prohlídkou?
Co se u ní kontroluje atd. Hlavně mě jde o kontrolu spojky.
A ještě jedna otázka když najdou nějakou závadu kdo tu závadu zaplatí?
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezplatná kondiční prohlídka

Příspěvek od Mexican »

Bezplatna kondicna prehliadka mi bola vysvetlena tak, ze je to prehliadka medzi garanckami. tz chystas sa na dlhsiu cestu (klasicky Chorvatsko pre mnohych) a :hyu: ti to vomrknu, ci tam dojdes v poradku. Samozrejme ze ak nieco najdu, tak ciste technicky by sa na to mala vztahovat zaruka (ak teda nejde o suciastky so skratenou 2 rocnou lehotou, co ale asi u ix20 zatial nikto neprekonal). takze to ber ako taky sympaticky bonus pre ludi, co doma na auto medzi garanckami ani nesahnu, IMHO u auta do dvoch troch rokov je to v podstate len marketing. Ale stale lepsie ako nic, ze
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „ix20“