sbíhavost předních kol

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Ditmar
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 úno 2008, 20:48
Bydliště: Broumy

sbíhavost předních kol

Příspěvek od Ditmar »

Mám na Atosu Prime najeto asi 45000 km a nyní jsem se všiml, že se mi začínají sjíždět zevnitř přední pneumatiky. Je možné, že by to bylo způsobeno špatnou sbíhavostí kol? Hledal jem v manuálu k autu nějaké míry, podle kterých bych to mohl provizorně nějak zkontrolovat, ale bohužel, nic tam není. Mohl by mi někdo k tomu něco napsat? Nechce se mi s tím honem do servisu, znám jejich "lidové" ceny. Děkuji.
Reklama
 

sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sbíhavost předních kol

Příspěvek od sedli »

To by se asi mělo sjíždět rovnoměrně, najeto mám stejně jako ty, cca.35 000 km...v sobotu s atoskem rozvážím, tak zkontroluju pneumatiky a dám vědět, lebo teď se mi do garáže kvůli tomu nechce :-)
Mě se zase začalo zdát, že při projetí výmolu nebo nerovnosti lehce bouchá nebo nepobírá přední levý...buď tlumič nebo budou vychozený šasi....jestli to nebude tím jak občas vybírám zatáčky pod větším náklonem a jde hodně váhy na zavěšení kol na jedné straně...:-/
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: sbíhavost předních kol

Příspěvek od kritik »

Asi po 15000km se mi začalo sjíždět levé přední pneu z vnější strany.Zkrátil jsem o 2mm řídící tyč ale volant se mi dostal mimo středovou polohu.Pak jsem na pravé straně o 2mm tyč prodloužil a mám najeto 35000km a pneumatiky se mi sjíždějí stejnoměrně a na té pravé pneumatice není poznat,že byla špatně sjetá. Při zakoupení auta mi sdělili.že auto do druhého dne připraví a konkrétně prý seřídí sbíhavost a podobně.Pak přišly problémy z montáží radia,vadnou baterií atd.Proto si práce,které jsou běžné provádím sám a specializovaným servizům se budu vyhýbat jak jen to bude možné.(ceny,kvalita práce,základní neznalosti mechaniků a další nemá cenu vypisovat.Auta od HYUNDAJE jsou dobrá ale servis mizerný.Jestliže se ti sjíždějí pneumatika z vnitřní strany musíš řídící tyč prodlužovat.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: sbíhavost předních kol

Příspěvek od 69pavel »

tak pokud si to budes delat sam muze se ti stat ze na gumach misto 50.000 najedes sotva 10.000 a budou v pr....., zajed na geometrii kde maji to nejnovejsi vybaveni-laser,zaplatis sice kolem 800Kč ale budes mit jistotu ze to mas tak aby to nesjizdelo gumy,srovnaji volant tak aby mel stejnou drahu na kazdou stranu do krajnich poloh,
jinak pokud se sjizdi guma zevnitr muzou byt spatny odklon,taky muze byt samotna guma spatna,nevhodny vzorek na pneu.nekdy to pneu delaji,das jiny typ a je po problemu.nejdriv bych ale zacal tou sbihavosti a tam ti vylouci zda je neco volneho nebo spatneho na naprave.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: sbíhavost předních kol

Příspěvek od cert »

Já jezdím za kámošem do servisu na geometrii 2x ročně (jaro, podzim). Pokaždé je to hnuté a to se dírám a výmolům vyhýbám jak to jen jde. Naposledy jsem byl včera - rozbíhavost 2 mm.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sbíhavost předních kol

Příspěvek od sedli »

Minulý týden jsem přezouval pneumatiky na zimní a docela jsem se zděsil...levé přední kolo z vnitřní strany vzorek 0,2 mm ! a na opačném konci vzorek skoro nový....ostatní pneumatiky jsou v pořádku...
Takže pneu půjde přezout na jaře a přitom s enechají vyvážit všechna kola + geometrie, vážně to není sranda...
Prý ale stačí dobře najet i do menšího výmolu a geometrie se hned vyhodí zase mimo...
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Odpovědět

Zpět na „ATOS“