Palivový filtr-záměna za větší

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Forza!
*
Příspěvky: 33
Registrován: 27 bře 2006, 16:34
Bydliště: Pha,Kld

Palivový filtr-záměna za větší

Příspěvek od Forza! »

Měnil jsem paliv.filtr. Taky pěkná zábava. V originálním servisu mě prodali úplně jiný. Je vidět, že tam jsou taky profíci. Ostatně jako všude v servisech :roll: Nechal jsem si ho tedy vyměnit za ten správný, ale překvapilo mě, že je téměř dvakrát dražší než na Elantru! Myslíte, že kdych tam dal tento z Elantry (je vetší, ale závity a těsnění jsou stejný), že se něco může poškodit? Dík za rady.
2002, 1.5 crdi, 40 000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Forza!
*
Příspěvky: 33
Registrován: 27 bře 2006, 16:34
Bydliště: Pha,Kld

Příspěvek od Forza! »

Tady se asoi také neví co? Škoda.. :cry:
2002, 1.5 crdi, 40 000 km
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Pokud je filtřík jen větší, nikde se nedotýká, je určen na auto s větším nebo stejným obsahem, kde je asi potřeba většího nebo stejného průtoku paliva a vše ostatní pasuje, tak mi nějak uniká podstata tvého dotazu...... :cry:
Že ty si z nás děláš psinu????? :lol: :lol: :lol: :lol: Nechci se tě dotnout, ale tak mi to připadá - nejdřív výměna nemrznoucí směsi v létě, tejka todle..... :cry:
Naposledy upravil(a) Hanz dne 11 črc 2006, 20:33, celkem upraveno 1 x.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no asi jen kdyby nahodou tam dal jinej filtr, ale vetsi, tak jestli se nahodou nemuze neco podelat.. chapu jeho starost ale nemuzu odpovedet :lol: asi by to nemelo nak extra vadit nevim no, beztak je tlak paliva regulovanej, kdyby se neco zmenilo.. :-)
Uživatelský avatar
Forza!
*
Příspěvky: 33
Registrován: 27 bře 2006, 16:34
Bydliště: Pha,Kld

Příspěvek od Forza! »

Právě ten tlak paliva by tam třeba mohl být jiný, nebo prostě nevim. Nejsem učenej automechanik jako třeba Ty Hanz! Taky bych do Tebe nerejpal kdyby si se ptal třeba na něco, čemu nerozumíš, je-li vůbec taková možnost. :D A ještě bych se zeptal v čem je jako problém měnit chlad.kap.v létě? Řekl bych že je naprosto jedno kdy se mění, hlavní je, že se tak vůbec stane.Když ji tam necháte nevyměněnou tak Vám to začne akorát hnít zevnitř. Takže nechápu co je za problém. :?:
2002, 1.5 crdi, 40 000 km
lubin1281
**
Příspěvky: 187
Registrován: 02 bře 2006, 18:07
Bydliště: letovice

...

Příspěvek od lubin1281 »

no ono tam protika min benzinu takze nemel by byt problem kdyby tam protikali litry za minutu tak bych mel mozna obavy :lol: :lol:
lancia kappa 2.0 v5 20v 114kw
vysnene auto hyundai xg 350
vipe

Re: Palivový filtr-záměna za větší

Příspěvek od vipe »

Forza! píše: Myslíte, že kdych tam dal tento z Elantry (je vetší, ale závity a těsnění jsou stejný), že se něco může poškodit? Dík za rady.
Podle mého názoru je to fuk jestli tam je objemově větší nebo menší filtr. První předpoklad je aby pasoval upevňovací závit, sedlo těsnění a svou velikostí nepřekážel jinejm komponentům okolo. Větší objem filtru=větší plocha pro filtraci paliva, tak že by měl bejt schopnej přefiltrovat větší množství paliva a tudíž větší kilometrovej dojezd. Výrobce předepisuje výměnu po určitém množství ujetých kilometrů k čemuž došel porovnáním průměrné spotřeby paliva na ujetou vzdálenost a tudíž množstvím přefiltrovaného paliva. :wink:
Tady je odkaz kde si můžete najít odpovídající filtr pro ten svůj kočár od MANNU.
http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_ ... 3.6.0.21.6
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Forza! píše:... Nejsem učenej automechanik jako třeba Ty Hanz! Taky bych do Tebe nerejpal kdyby si se ptal třeba na něco, čemu nerozumíš, je-li vůbec taková možnost...
Ještě jednou se omlouvám, Forzo, prostě mě připadlo, že si někdo dělá srandu. Jinak taky nerozumim spoustě věcí, v tom máš pravdu. Takže ještě jednou - promiň... :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Forza!
*
Příspěvky: 33
Registrován: 27 bře 2006, 16:34
Bydliště: Pha,Kld

Příspěvek od Forza! »

Ok! Nejsem všeznalec a proto jsem taky tady že?:-)
2002, 1.5 crdi, 40 000 km
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“