Pravé vnější zpětné zrcátko

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Pravé vnější zpětné zrcátko

Příspěvek od Brouzdal »

Zdravím.
Vyskytla se mi taková blbá závada. Z ničehonic mi přestalo reagovat na ovladač pravé vnější zrcátko. Teda né úplně - vodorovně funguje , ale svisle - na výšku ani ťuk. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ??
Je tam jeden motorek , dva nebo nějaký monoblok - všechno v jednom ? Jak bez poškození demontovat samotné skleněné zrcátko , abych se za něj dostal ? Jestli se nechá , pokud by byl pohon v háji , nahradit nějakou třeba druhovýrobou ??
Díky za radu.
edit : pojistky jsem kontroloval , konektor ze dveří do zrcátka taky.
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravé vnější zpětné zrcátko

Příspěvek od FISHkaa »

tuším, že zrcátka jsou ovládaná přes lanka v bovdenech. Tipuji horizontální a vertikální serva. Jestli je blbé servo poznáš tak, že nebzučí, ev. na něm není napětí.
Pokud bzučí, tak prdlé lanko...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: Pravé vnější zpětné zrcátko

Příspěvek od Brouzdal »

Lanka tam nebudou - co jsem tak zahlédl pod zrcátkem tak tam asi budou hřebínky - už i proto , že když přejedeš do krajní polohy , tak přeskakují. Servo na vodorovný pohyb bzučí - fungují , na svislý ani ťuk.
Ale pořád nemůžu přijít na to , jak vyndat vyhřívané sklo (zrcátko) bez poškození - rozlomení , abych mohl kouknout na kabely pod ním. Konektor ze dveří do zrcátka je dobrý , bužírku od konektoru do průchodu v kloubu krytu zrcátka jsem sundal , jestli není ukroucený nějaký kabel - taky asi nic no a dál se nedostanu , páč nevím , jak šikovně vydloubnout to zrcátko :-k
Naposledy upravil(a) Brouzdal dne 06 říj 2011, 14:25, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravé vnější zpětné zrcátko

Příspěvek od FISHkaa »

Zpětné sem opravoval jenom u Peugeotu a Škoda a oboje bylo nacvakavaci. Prostě v krajní poloze opatrně zabrat...

Idealně zajeď do prodejny náhradních dílů a podivej se na zrcadlo jake ma zezadu uchycení. Pak to půjde samo...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Pravé vnější zpětné zrcátko

Příspěvek od miooo »

SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: Pravé vnější zpětné zrcátko

Příspěvek od Brouzdal »

Díky - podle těch fotek se mi to nakonec povedlo rozebrat - ale je to teda pěkná pakárna.
Takže - motůrky proměřeny a funkční - tak jsem šel po kabelech - hledání , prozvánění - proč jenom nejsou ty dráty číslované jako u škodule..... Po hodinách rozebírání , rozpojování štekrů a prozvánění jsem našel přerušený kabel (a mrcha ještě držel v bužírce , takže nebylo vidět , že by byl přerušený) v přechodu ze sloupku do dveří u řidiče. Sletování a izolace smršťovačkou - otázka pěti minut. Jen tu mrchu najít..........
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“