V6 automat ?

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

V6 automat ?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

kolik vam zere vase Coupe z V6 motorem ? Pripadne jaky je rozdil ve sportebe mezi automatem a manualem ? Jak to je celkove z automatama od Hyundaie ? Nejsou nejak poruchove atd ?
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Reklama
 

megaladon
**
Příspěvky: 152
Registrován: 30 črc 2011, 21:53

Re: V6 automat ?

Příspěvek od megaladon »

o spotrebe se tady uz nekde bavilo a neco kolem 13/100 a ja bych do automatu nesel, pripada mi to tak ze automata ma nekdo kdo se v aute furt nudi... proste pro me neni nad poradny manual jak citis ten kovovy dotek kdyz zaradis..
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: V6 automat ?

Příspěvek od Borek »

Nevím,co tě vede k úvahám koupit automat v Tiburonu. :-k Ženská nejsi,auto k nákupům po městě to také nebude..... #-o
Automat má jen 4 stupně a podle prospektu "optimisticky"o 0,5l vyšší spotřebu,oproti 6-ti kvaltu(nikoho s automatem v :tus: osobně neznám).
Spotřeba,zrychlení,údržba.....vše je mínus.Jaké je plus,pro které bys koupil :tus: v automatu :?:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: V6 automat ?

Příspěvek od enjoy »

Můžeš jezdit jezdit s levou nohou z okýnka...
Viděl jsem to před týdnem na vlastní oči :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: V6 automat ?

Příspěvek od Nexus »

každý automat je už z principu složité technologie poruchovější než manuál... a převodovkou automat nekončí, ale je komplet jiná elektrika

když už sporťáka (coupe necoupe) tak prostě sporťáka se vším všudy, tedy i s manuálem :hyu:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: V6 automat ?

Příspěvek od Borek »

enjoy píše:Můžeš jezdit jezdit s levou nohou z okýnka...
Viděl jsem to před týdnem na vlastní oči :mrgreen:
A až mu ji náklaďák v protisměru urazí,tak to nevadí,protože k automatu ji stejně nepotřebuje.Tak to je pádný argument. =D> :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
megaladon
**
Příspěvky: 152
Registrován: 30 črc 2011, 21:53

Re: V6 automat ?

Příspěvek od megaladon »

Nexus píše:každý automat je už z principu složité technologie poruchovější než manuál... a převodovkou automat nekončí, ale je komplet jiná elektrika

když už sporťáka (coupe necoupe) tak prostě sporťáka se vším všudy, tedy i s manuálem :hyu:


přesně když sporťák tak tedy jen s manuálem...
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: V6 automat ?

Příspěvek od black_sheep »

on to zase není buhvíjaký sporťák, spíš sportovní coupé na každodenní ježdění. do sportovního auta typu genesisu by to byl vážně nesmysl; když už, tak sekvenci, ale do tiburona proč ne automata.

tomu nahrává, že V6 také není závodní motor, spíš lehce nadprůměrný a krásně zvučný motor na takové to parádní poježděníčko každý den do práce a občas horší, a to o delší "zkratkou" přes nějaké serpentínky. automat tedy naprosto chápu, akorát je to vykoupeno vyšší spotřebou a horšími parametry, což chce zvážit jestli stojí za to.

já bych také raději povedený 6 kvalt než nic moc automat. :mrgreen: dvoultr a jedna-šest jsou zase na automat moc slabý. takže automatický tiburon vázně ne, ale z uplně jiného důvodu, než že to je kdovíjaký sporťák. to samé totiž platí pro santa fe i sonatu. pokud ale neřešíš spotřebu a nepotřebuješ všech z 120kW ale postačilo by ti třeba 100, pak si kup hyundai V6 s automatem.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: V6 automat ?

Příspěvek od Markus Huhtimo »

2 megaladon : Sporťák možná, ale tady se bavíme o kupéčku, o našem kupéčku od Hyundaie! Takže přesně jak říkala ovečka, naše auto je maximálně sportovní coupé a to ještě hlavně vzhledem, trošku se vzpamatujte kluci. Optimismus některých tady na fóru je úžasný, ale naše auto je ze série více na honění vody díky vzhledu, než na nějaké velké závodění (sportování). A myslím, že zrovna ode mě je ten názor celkem na váhu bratelný, jelikož sám vlastním kupéčka dvě, jedno "tuním" a s V6 denně jezdím, takže je miluju a mám je v srdíčku, ale trošku uváženější slova by to chtělo.

A tím, že vlastním dvoulitra, šestivál v manuálu s šestistupňovou převodovkou a řídil jsem i šestivál s automatem, tak musím říct, že V6 s automatem (ač celkově nemám rád automaty v autě) nejede zdaleka o tolik hůře jako klasická V6 jak si tady někteří asi myslí. Je to prostě pohodlnější a pokud jezdíš dost i po městě, tak to určitě oceníš.

Počítám, že jsi měl na mysli koupi té V6 v automatu a béžové kůži, co tady borec prodával na fóru za super peníze. On to měl navíc na plyn, takže tam jsi se spotřebou za vodou. A jsem si jistý, že pokud tomu autu nic není, tak V6 v automatu na plyn pojede pořád rychleji a s lepším zátahem než sériový dvoulitr, na to dám krk.
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: V6 automat ?

Příspěvek od mirpie »

ano, coupe není kdoví jaký sporták a pak proč ne s automatem či na LPG, ale pořád mi to k tomu auto nesedí, jak ten automat, tak LPG, ale pořád lepší, než aby tam chrochtal diesel. Něco jiného by byla převodovka typu tiptronic, ale to u GK "nehrozí".
Nadruhou stranu, je to na majitelovi, on za to zaplatí své peníze a pokud mu automat vyhovuje, je to jeho volba.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: V6 automat ?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Markus: ano, mam na mysli presne todle, automat plyn

Co se tyce plynu tak momentalne mam dvoulitr a taky na plyna s pokojenost, neni si na co stezovat a tankuju plnou za 650 :D/

Jeste ten automat zvazim, nevedel jsemt reba, ze to je jenom 4rychlostni, to s emi teda moc nellibi :-/ Kdyztak dovezu nejakou V6 z nemecka, tam jsou za hodne pekne prachy
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: V6 automat ?

Příspěvek od Nexus »

mirpie: co furt všichni máte proti plynu ve sportovnějších autech? :roll: kolik kilometrů v kolika autech si s plynem najezdil, že víš že by to bylo k ničemu? ](*,) plyn se správným poměrem vzduchu má cca 110 oktanů. Při správném nastavení ti auto na plyn pojede líp než na benzin... a jak psal miguel, má plnou za 650 (já za 750 :mrgreen: ) a je spokojenej, stejně jako já a tisíce dalších lidí. Kde vidíš podstatný rozdíl, jestli na plyn pojede dvoulitrová elantra (taťulda), naše šestiválcové sonaty, nebo šestiválcové coupe? Tohle myšlení furt nemůžu pochopit #-o


miguel: automat zvaž, určitě je náchylnější, ale pokud se k němu bývalý majitel choval jak k automatu má /a pravda že moc lidí to správné chování nezná/ tak by měl vydržet dlouho. A ty čtyři kvalty, jistý handycap proti šestistupňovýmu manuálu to bude, ale třeba hard má sonatu se čtyřstupňovým automatem a vůbec mu to nevadí, prý to je aspoň poctivá převodovka co vydrží :mrgreen: ikdyž těžko coupe bude mít tu samou
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: V6 automat ?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

no jeste to s tim automatem promyslim. Divla jsem se ze v nemecku se daji sehnat Coupe V6 pod 100tis, coz by byla pecka
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: V6 automat ?

Příspěvek od mirpie »

vadilo by mi LPG ve sportovně střiženém autě. Je pravda že moderní vstřikování LPG je už jinde. V sedanu či combi ok, ale nepřekousnul bych menší zavazadový prostor, či ještě hůře absenci náhradního kola při toroidní nádrži (ty lepící sady jsou při proražené pneumatice jen na ozdobu).
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: V6 automat ?

Příspěvek od Nexus »

o lepící sadě se je zbytečný psát, je to jak řikáš ozdoba. Taky jsem před rokem roztrhnul gumu a děkoval jsem za plnohodnotnou rezervu :P

míň prostoru ano, ale kdo si kupuje coupe pokud potřebuje prostor na převážení věcí? Dvě skupiny lidí, blázni a druhá skupina je jednoprvková množina obsahující pouze borka :mrgreen: ten je důkazem, že coupe je velký rodinný auto :lol: :lol: takže chápu dobře, že ve výsledku je největší překážka ta samolepka lpg? Když porovnám náklady při spotřebě cca 12l, tak to je poslední co by mě trápilo :mrgreen: :mrgreen: nebo pocit, že palivo nemůžeš přelít do petflašky?
*netvrdím, že si někdo musí nebo má koupit coupe na plyn, jenom nechápu, co je na tom špatnýho :shock: [-o<
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“