Autem Praha - Goteborg kudy?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Yurii »

Mám takovou možnost jet na silvestra za kamarádem do Švédska, konkrétně do Goteborgu a řeším jak se tam autem nejlíp dostanu a hlavně kolik mne to vyjde. Autobus nebo jakákoli jiná hromadná doprava vyjde na osobu minimálně na 2400,- a jede to dost blbě :(

Máte někdo s podobnou cestou zkušenosti nebo doporučení jakou cestu zvolit, nějáký konkrétní trajekt? Mosty? Sice nás asi pojede pět ale samozřejmě je důležitá ekonomická stránka věci... Přecejenom je to buď 1500km po mostech a za jednu cestu to bude stát 80E, trajekty mi přijdou pekelně drahý ale zase by cesta byla o 300km kratší.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Farrael »

Si to skus hodit do map. Pokud využiješ trajekt vyjde to kratší o dobrejch pětset kilometrů. Takže tě to zase vyjde cenově asi na stejno za ten trajekt. Pokud si pamatuju dobře tak využiješ zřejmě jen jeden i když ten delší.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od FISHkaa »

Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Chasnik »

To máš prašť jako uhoď.

Přes mosty: tam a zpátky cca 2900 km + 130-140 EUR za poplatky na mostech
trajekt Sassnitz - Trelleborg - cca 2200 km + 180 EUR zpáteční trajekt
trajekt Rostock - Trelleborg - cca 2100 + 200 EUR zpáteční trajekt
trajekt Frederikshaven - Goteborg (ze severu Dánska) - cca 2500 km + 205 EUR zpáteční trajekt

Když počítám cenu za kilometr 3 Kč + EUR za 25, tak mi to vždycky vyjde na 11000 - 12500 pro všechny varianty. Hlavně mě nekamenujte kecama, že to někomu žere tolik a tolik krát cena benzínu. Náklady na km nejsou jen benzín, počítám si je na všechny auta od r. 2000 a vždycky se pohybujou mezi 2,65 - 3,20, takže hrubý odhad 3 Kč je úplně v pohodě.

Teď nemám čas počítat, o kolik se trajekt zdraží, když se nevezme zpáteční, ale jenom jednosměrný. Pokud to nebude o moc, tak bych cestou tam zvolil dálnici (ať vidím ten most, navíc se blbě časově odhaduje, kdy budu u trajektu, který si musím dopředu zabookovat) a zpátky bych si vybral nějaký trajekt, ať mám zážitek i z té lodičky. Zpátky se mi už bude líp odhadovat čas dojezdu k trajektu, protože je to o něco blíž...)

Zdroj:
http://uk.oresundsbron.com/page/60
http://www.teschiro.cz/clanky/jizdaDoSvedskaII.php
http://www.directferries.com
http://www.trajekty.com
http://www.affery.com
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od FISHkaa »

podíval bych se na letenky:
http://letuska.cz

Koukal sem a vyjde pro dva do 10kkč a máš daleko víc času a pohody...

Příklad (Praha - Göteborg )
Odlet - 27. prosinec 2011 (Úterý)
Návrat - 4. leden 2012 (Středa)

Celková cena (pro dva) cca 9500,- CZK...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od milosh »

Uz jsem ti to psal na Tuning foru ale napisu to i sem..

Byl jsem tam pred 20 lety :) V roce 1991, to jeste nekteri z vas nebyli na svete, jeli jsme tam pres cely Nemecko a pak trajektem.

Jeli jsme z Nemecka z Sassnitz do mesta Trelleborg ve Svedsku 8)
Bylo mi 14 a bylo to v noci takze moc videt nebylo :D Ale nase 105-ka to zvladla v pohode tam i zpet :lol:
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Yurii »

Panejo takovejch i vyčerpávajících odpovědí sem ani nedoufal, všem moc děkuju, sem nad tím strávil poslední dva večery a mám z toho hlavu jako balón...
http://rybolov-svedsko.cz/doprava-do-svedska Tohle je super odkaz s hromadou informací, budu z toho vycházet. Jinak v tom autě by nás asi jelo pět, takže nemám strach že by to vyšlo něják šíleně nevýhodně jen najít cestu která by nejmíň bolela.

O tom po cestě tam jet přes mosty a po cestě zpátky trajektem jsem nepřemýšlel ale je to zajímavý nápad. :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Farrael »

Pět v autě? To máš objednaného aspoň Trajeta že? Jinak na tak dlouhou cestu je ten uprostřed vzadu chudák :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Chasnik »

Tak jsem včera večer mluvil s kamarádem, který jezdí pravidelně každý rok do Norska na ryby a trasu Malmo - Goteborg jezdí vždy. Nevíc se jim osvědčila trasa s trajektem Sassnitz - Trelleborg. Oni jsou v nevýhodě oproti tobě tím, že od Goteborgu to mají ještě dalších 800 - 900 km navíc, takže přes ty mosty by to pro ně byla fakt dálka a na tom trakjektu si trošku odpočinout. Ale už přes ně kdysi jeli. Byla to prý pěkná podívaná.

Kdybych byl na tvém místě, tak bych vyzkoušel obě trasy. Ať vidím kus světa. V létě jsem jel ze severu Švýcarska na jih a zpět. Jedna trasa přes San Bernardino, druhá zpět před Gotthard. Kurňa, když už tam jednou jsem, tak ať toho vidím co nejvíc, ne? :D
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od ouzo1 »

Čau, do Goteborgu jezdím často do Volva. Určitě bych jel autem z důvodu možného výletu po cestě (Berlin, Stralsund,Malmo,Goteborg,pobřeží baltského moře atd.) Nejkratší je cesta přes Petrovice,A17 na Drážďany,A13 na Berlin, který objedeš zprava po A10, potom A11 směr Štětín, pak uhneš na A20(úplně prázdná dálnice, až je to divný), pak na B96 na Sralsund(Rychlostní silnice). Ve Stralsundu přejedeš krásný nový most a jsi na Rujaně. Pojedeš směrem Sasnitz Murkan cca 40km po silnici první třídy, ale samá rovina. V Německu je levnější nafta i benzin, tak se vyplatí natankovat do plna a měl by ses na to vrátit zpátky do D.(cca 600km). Od Stralsundu jsou po cestě dvě benzínky. Nejdříve je po levé straně Shellka a poslední napravo Esso. Levněji vychází si loď zaplatit, až v přístavu. Dostaneš lístek, kde máš napsaný číslo terminálu a číslo řady (s pěti kamarády budete mít určitě kontrolu). Na lodi si hned zaber dobré místo, jinak to zaplní poláci. Nám firma platí kabinu a jídlo, ale to by bylo drahé. Loď plave cca 4h30min. V Trelleborgu vyjedeš z přístavu na Malmo E6(Chvilku jednoproudá silnice se změní v dálnici) Z Malmo pak pořád po dálnici, až do Goteborgu(z přístavu cca 300km) Ve Švédsku nejsou ve směru žádné poplatky ani známka. Ve Švédsku se jezdí pomalu, když pojedeš rychle, tak budeš jak mimozemšťan. Můžeš, platit papírovým eurem, ale vrátí jejich koruny.
Další cesta je z Rostocku do Trelleborgu, ale loď plave cca 7h a už je to dražší a bez kabiny je to nekonečný.
Na mosty je to daleko.
Ceny lístků ze Sasnitzu do Trelleborgu : www.scandlines.de
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od ryba »

kdyz jsme delali letiste v Oslo tak jsme tam jezdili trasou Drazdany, Berlin, zkratkou kolem Hamburgu (ne pres nej) na Fehmarnn, tam je stanice ferry do DK, jezdi to porad jeden za druhym, jede to asi 45 min. V DK projedes suchou nohou pres Copenhagen a tam mas 2 moznosti: Pres mostotunel do Malmö, coz je docela drahy, avsak na 5 lidi to bude pohoda, nebo to vzit do Helsingor a odtamtud lodi do Helsingborg - levnejsi, ale zase casove narocnejsi. No a Svedskem v pohode furt rovne do Göteborgu. Je tam pekne. Mrknete na hvezdicovou pevnost na kopci. V Nemecku 130 az neomezene, DK 120, SWE 110-100. Zvyknes si
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Yurii »

Díky za info ten návod od Ouza je super :) Cena trajektu Trellborg Sassnitz vychází něco přes 2200,- což je vcelku vpohodě a hlavně samotná cesta je pak kratší minimálně o 300km :)

Jak se jezdí ve švédsku všichni známe :-D Stačí na YTB vyhledat Getaway in Stockholm :-D
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Yurii »

Nevíte někdo jak je to s LPG autem na trajektu (smí/nesmí) a s LPG pumpami ve švédsku? Slyšel jsem že jich tam moc není... :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Chasnik »

i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem Praha - Goteborg kudy?

Příspěvek od Yurii »

Právě googlim jako vsteklej ale jakmile je nějákej web švédsky tak mu prd rozumím i s google translatorem:)
To volvoforum jsem našel taky ale chtělo by to něco aktuálnějšího. Vygooglil jsem jenom nějáký seznam pump ale těch se mi zdá strašně málo. #-o
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“