Rezavy motorek centrálu

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od nicolas.tesla »

Máme Accenta 2000 sedan. Asi před čtyřmi lety nám pomalu odešel centrál u spolujezdcových dveří. V servisu to bylo několikrát a pokaždé se zmohli jen na promazání táhel a vodících plastů.
Tak jsme se naštvali a rozebrali dveře. Sundali tapacír. Teda dostat se k motorku co odemyká je práce pro gynekologa! U těch předních dveří je to fakt peklo.
IMG192.jpg
IMG192.jpg (48.29 KiB) Zobrazeno 2499 x
Když jsme to dostali ven a rozebrali krabičku, která v sobě schovává motorek, tak jsme se nestačili divit.
IMG011.jpg
IMG011.jpg (55.15 KiB) Zobrazeno 2499 x
Dovnitř se dostávala voda, asi to po 6ti letech přestalo těsnit, ale už se nedostávala ven. Po otevření vyteklo trochu rezavé vody a objevila se zrezla hrouda kovu, což byl původně motorek :) .
IMG007.jpg
IMG007.jpg (56.36 KiB) Zobrazeno 2499 x
Nevěřili byste co dokáže kontox a šroubovák. Asi po půl hodině se motorek rozhýbal a dokonce po připojení elektriky se i sám roztočil.

Takže gynekolog vrátil motorek zpět. Vše se zakrytovalo a měsíc jsme machrovali, že nám centrál funguje i na spolujezdcove dveře.

Spletli jsme se. Dneska uhodil v noci mráz. Auto týden stálo na parkovišti a dneska centrál u spolujezdce už nezafungoval. Vypadá to, že se opět dovnitř dostala voda a tentokrát to asi zamrzlo :(.
Zkoušel jsem hledat tuhle potvoru v náhradních dílech, ale marně. Vím taky, že ta krabička s motorkem, je stejná na předních i zadních dveřích a že Accent 1999 to má stejné.
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od black_sheep »

prohledej auto.bazos.cz, sbazar.cz, annonce.cz a jiné portály. poptej lidi co prodávají accenty na díly, jestli tohle nemají. v lantře mi do toho nateklo taky no, a sehnal jsem to za 200 kousek do baráku někde na inzerát :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od myšák 80 »

nejjednodušší bude tam dát univerzální, třeba tenhle

http://levnealarmy.cz/eshop/centralni-z ... s2202.html
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od black_sheep »

sraní s tím... já bych dal starší použitej. a obalil ho extra lepenkou :lol: udělal jsem to taky tak.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
espire
*
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2010, 14:46
Bydliště: Ostrava

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od espire »

Taky jsem se s tím cca před rokem úplně stejně sral a do dneška to funguje :D/ chce to pořádně zalít WDčkem :mrgreen:
V zimě to někdy zamrzne ale po rozmrazeni zase funguje :lol:
Naštěstí mi to dělá jen u spolujezdce, ale dostat se k tomu a pak to tam rvát zpátky je fakt o nervy.
Hyundai Accent 1.5 (65kW) r.v. 97 5dveřko žluté :-)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od Farrael »

Jojo s timhle mám taky problém. Nefunguje, zřejmě z této příčiny a tak musím dveře u řidiče zacvakávat jako ve stodváce :roll:
Novej určitě nescháněj. Co jsem slyšel tak stojí raketu a fakt se to pak nevyplatí. Takže jedinně starej ještě funkční. Je to prej častá závada u Accentů a špatně se scháněj nový.
Jinak ten co je u spolujezdce je ten hlavní motorek, který ovládá centrál.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od black_sheep »

jako ve stodváce těžko, tam to navíc šlo zacvaknout až po zavření, takže z venku těžko. nevím jestli to byla konstrukční chyba nebo záměr (aby sis nezabouchl klíče).
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od Farrael »

Nesmíš to brát doslova. Prostě centrál je nefunkční :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
petros
*
Příspěvky: 23
Registrován: 23 lis 2011, 17:12
Bydliště: Púchov /SK

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od petros »

myšák 80 píše:nejjednodušší bude tam dát univerzální, třeba tenhle

http://levnealarmy.cz/eshop/centralni-z ... s2202.html
:D/ :D/ :D/
Accent "97, 1.5i 12V ,sedan
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od MICHAL77 »

black_sheep píše:jako ve stodváce těžko, tam to navíc šlo zacvaknout až po zavření, takže z venku těžko. nevím jestli to byla konstrukční chyba nebo záměr (aby sis nezabouchl klíče).
Není 120 jako 120, záleží zda má záky z plechu či slitiny.... Jedny jdou zamáčknout a pak zabouchnout druhé ne, ale po odpilování malé zarážky jde vše....
.........
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od MICHAL77 »

Farrael píše:
Jinak ten co je u spolujezdce je ten hlavní motorek, který ovládá centrál.
Snad v levých dveřích je ovládací ne??? Nebo máme anglii???

Jinak na acentu jsem měl komplet motorky z R19 a fungovalo to bezvadně.... Na nynějším mám origo, ale promazané a zabalené do igelitů..... Do dveří teče jako do kanálu.... ](*,)
.........
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od Farrael »

No hele mě bylo sděleno, že u Háček je to prej naopak a ten řídící je na druhý straně. Na druhou stranu by to odpovídalo. Velká část věcí je u Aziatů na druhý straně než u evropské konkurence.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od MICHAL77 »

Farrael píše:No hele mě bylo sděleno, že u Háček je to prej naopak a ten řídící je na druhý straně. Na druhou stranu by to odpovídalo. Velká část věcí je u Aziatů na druhý straně než u evropské konkurence.
Tak mám asi něco extra.... :shock: . To chodíš zamikat pravé dveře aby se Ti uzamklo celé auto :shock: To je nějaká blbost!!! Jdi si To odzkoušet.....
.........
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od antek »

Farrael píše:No hele mě bylo sděleno, že u Háček je to prej naopak a ten řídící je na druhý straně. Na druhou stranu by to odpovídalo. Velká část věcí je u Aziatů na druhý straně než u evropské konkurence.
Velká část věcí je u Aziatů pro evropský trh upravená, tedy podstatných, jen nalévací hrdlo a umístění výfuku je věc nepodstatná.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Rezavy motorek centrálu

Příspěvek od alarm »

k tým hrdzavejúcim motorčekom......
Najúčinejšia obrana proti mrznutiu vody, ktorej vtoku sa nedá zabrániť, je dierka od spodu aby vytiekla....potom nezmrzne :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“