Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od Marvel »

Dobrý den, jedné mé příbuzné ukradli hnědočeši kabelku s doklady včetně jednoho klíče od Getze. Abych zabránil krádeže či dobytí se do auta právě pomoci ukradeného klíče (znají z dokladů adresu), tak jsem objednal sadu zámků, zapalování a jakési krabičky (má nějakou spojitost s imobilizérem). Zboží je sice použité, ale zcela funkční.
Zde je foto: https://lh3.googleusercontent.com/-zBlW ... CF8984.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-7UiA ... CF8985.JPG

No a mám k tomu dotaz: Když prostě a jednoduše vyměním všechny ty věci do jsem objednal, nastartuji auto? Myslím to tak, jestli ta krabička co je v té objednávce je onen vlastní imobilizér, takže nebude potřeba nic po výměně překódovávat v servise.

Ještě by mě zajímalo, jak je to doopravdy s nouzovým startováním, v manuálu jsem to našel, ale technik v hyundai servise mi velmi důrazně kladl na srdce (až hrůza), že to nejde a že je to blud a že v novějších manuálech už to nouzový startování nenajdu. Pak mě ještě zajímá ve kterém dokumentu najdu onen nouzový kód. U klíčů byl plíšek s jedním písmenem a čtyřmi číslicemi- ty číslice jsou ten nouzový kód?

Děkuji moc za každou reakci!
Hyundai Getz 1.3 ´05
Reklama
 

jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od jaroslav5 »

Myslým,že imobilizer je nahratý v ECU. Takže po montáži nových vecí to nemusí ECU prijat a muselo by sa to nanovo prehrat.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od Marvel »

to je škoda, ale tak nějak jsem s tím počítal. a s tím nouzovým startováním nevíte někdo jestli to skutečně funguje?
Hyundai Getz 1.3 ´05
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od jaroslav5 »

S tým nudzovým štartovaním skusenosti nemám,ešte som to nepoužil. Ale čo poznam mechanikov má na to každý iní nazor. Ak máš ten číselný kod pri klučoch,tak to treba skusit.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od Marvel »

U klíčů byl kovovej plíšek s jakýmsi kódem. příklad: A1234. v manuálu tento kód ale nijak nezařazují k nouzovému kódu, který má být 4 číselný. když sme procházeli papíry od auta, tak jsme žádnej kód nenašli a v servise se ten pán strašně divil k čemu to potřebujeme vědět, když je nám to k ničemu a vůbec se neměl k tomu že by nám ho chtěl říct.
Hyundai Getz 1.3 ´05
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od jaroslav5 »

Ono aj tak je nudzové štartovanie dočasné .Ale v autorizovanom servise by to mali vyriešit .Ale su tam mechanici a mechanici záleži na pristupe.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od Marvel »

jde mi o to, že když vyměním zapalování, tak abych se pak mohl dostavit do servisu, kde mi "sesynchronizují" kódy v ECU a v klíčích.
pokud ale nebudu znát ten kód a mít tady od někoho potvrzený, že nouzové startování není pouhý výmysl, tak budu muset mít dva klíče k autu (jeden na otevření auta, druhej na startování), což mi ale zase tak nevadí.
Hyundai Getz 1.3 ´05
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od Josef »

Pokud to doopravdy funguje :?: (mám to v dokladech od auta taky) Tak jenom 2 x abys dojel do servisu. Určitě to nebude na trvalé startování [-X
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od Marvel »

Josef píše:Pokud to doopravdy funguje :?: (mám to v dokladech od auta taky) Tak jenom 2 x abys dojel do servisu. Určitě to nebude na trvalé startování [-X
můžeš mi napsat kde přesně ten kód je napsanej? se na to znova podívám.
Hyundai Getz 1.3 ´05
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Kod je nalepený na plastové kartě s nápisem KODE CARD (velikost kreditky), popis použití je na straně 16 návodu k obsluze. Kovový štítek je pouze číslo klíče pro dodatečnou výrobu (strana 14)
3213
*
Příspěvky: 25
Registrován: 14 pro 2010, 21:28
Bydliště: Hořovice okr.Beroun

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od 3213 »

Ahoj,nechal bych v autě původní řídící jednotku imobil.,vyměnil celou sadu zámků,i starší,
koupil dvě nové matrice klíče,podle starých,té vyměněné sady je nechal vybrousit a
přes počítač je nově přihrát do své původní jednotky imob.Podle VINu se vygeneruje
její šestimístný kód a hurá nahrávat..
Honza
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od alvin »

Otec vlani stratil v snehu pred domom kľúče,dal vymeniť zamky,centrál aj preprogramovať imobilizér a po roztopení snehu sa kľúč našiel,celá švanda vyšla na 400 €,ale ten pôvodny kľúč je akurát už len na ozdobu
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od Marvel »

Tak situaci jsem vyřešil tak, že jsem si nechal zhotovit nový klíč přímo v hyundai servise+překódování imobilizéru oných klíčů a řídící jednotky. Celková cena-1000kč.
Až dojde objednávka se zámky a zapalováním, tak vyměním akorát zámky a k autu budou holt 2 klíče. Při případném prodeji auta vrátím zpět původní zámky, aby kupec nebrblal.
Cena zámků a zapalování se dvěma klíči (s čipem), foto viz první příspěvek, byla 55 euro + 15 euro pošta z německa (1850kč celkem). Byla to jediná nabídka, kterou jsem mohl koupit, protože buď to bylo na novější model Getze a nebo nezasílali do ČR (hledáno na ebay.de a ebay.co.uk).

Jinak co jsem se ptal co by stála kompletní výměna zámků a zapalování s překódováním atd. přímo v hyundai servise, tak to odhadli na 10 tisíc, což by odpovídalo těm alvinovým 400 eurům no...žádná láce.

Kód imobilizéru mi napsali na fakturu a je šestimístný (pouze číslice), je tohle tedy ten nouzový kód? Znovu jsem prohledal všechny papíry od auta, ale po nějakém kódu ani památky.
Hyundai Getz 1.3 ´05
cabelh
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 zář 2012, 12:52

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od cabelh »

Mam problem nejde mi strčit klíč do dveří u řidiče DO nějak blbne tak jsem poslední dobu otvíral klíčem ale poslední 2dny mi klíč nejde ůplňe zasunout do zámku tak musim otevírat klíčem dveře spolujezdce a zevnitř otevřít dveře řidiče už fakt nevim.a jak se vůbec dostanu k zamku?
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Výměna zámků, zapalování+imobilizér

Příspěvek od Martinsp »

Není v zámku jen zamrzlá voda? Stává se mi to v zimě docela často, takže rozmrazovač na zámky mám stále u sebe.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Odpovědět

Zpět na „GETZ“