Brzdové kotouče

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Brzdové kotouče

Příspěvek od Dalibor »

Zdravím,
můžete mi napsat, jak dlouho Vám vydržely brzdové kotouče?
U mne při garančce 135 000 km mi v Hyundai tvrdili, že musím ihned měnit přední brzdové desky i kotouče. Jelikož už je znám, nic jsme neměli, nyní mám najeto 141 000 km a při výměně pneu v neznačkovém servise mi řekli, že desky mají tak 30 % a kotouče jistě ješt jedny destičky udrží.... Takže tak se značkovým servisem.
Zatím jsem niksy kotouče neměnil - kolik vydržely Vám?

Desky jsem měnil oboje v 80 000 km a ve 120 000 znovu zadní, nyní ve 141 000 se blíží znovy přední...

Dalibor
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Kony5 »

já ti řeknu jak to chodí v origo servise audi .. byl sem tam já to dělal takže opravdu nekecám...zanovní audi A8..
dobrý kotouče řekli mi at je sundám...sundal jsem je....ve skladě mi dali starý stočený kotouče....a ty sundaný kotouče vzali stločily a daly do skladu...naúčtovali nové kotouče.... ještě ali neorigo destičky a mně zmrdali že nemám nechavat krabičky v autě že by z toho byl průser....to jsem tam byl na "brigádě" jeden den a už se tam radši nikdy neukázal....takže poslednímu komu věř je autorizák....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Spajky007 »

Každýmu to vydrží jinak záleží na stylu jízdy já třeba dělal oboje destičky v 60.000km ale kotouče jsme přejeli jen flexou měli malé hrany.
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Standa Fe
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 črc 2010, 20:57
Bydliště: Olomouc

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Standa Fe »

Ahoj, souhlasím se Spajkym.
Je to o stylu jízdy. Se Santou nezávodím a když to jde, tak se kochám. Při defenzivním, ale přesto svižném způsobu jízdy, mám s automatem po skoro 100 tis km kotouče a desky původní, jen jsem jim letos na jaře flexou srazil hrany, oklepal rez, vyfoukal je a nastříkal zinkem - nestálo to nic, vypadají a fungují jako nové - na STK mi naměřili rozdíl v účinnosti na jednotlivých kolech do 1%. Nechápali.
Standa :D
Standa Fe a béžový mazel Santa 2,2 AT Elegance
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Dalibor »

No fajn, děkuji za příspěvky.
Ale opravdu bych uvítal konkrétní info od někoho kdo už kotouče měnil, ideálně v kolika km a kolik na nich ujel desek.

K deskám - jakou značku tam dáváte?

Dalibor
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Spajky007 »

tak znovu někdo kdo na to má peníze vymění třeba 60.000km když maj hranu šetřílek počká až mu rupne ale vše je závislé na stylu jízdy někdo z kopce pořád brzdí druhej si podřadí atd.


sundej kolo a sám se podivej kolik tam je masa na kotouči (materiálu) jestli kotouč neni na ploše vlnitej ale když je dost silnej stačí vzít třeba bruskou nebo stočit na soustruhu a kotouče jsou jako nové.


určitě bych nekupoval v :hyu: kotouče ani destičky jsou drahý

dej tam třeba Ferodo, Nipparts a spoustu dalších výrobců

PS: špatnej kotouč se může projevit i na brzdovém pedálu při brždení se houpe
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Hujer »

Kony5 píše:já ti řeknu jak to chodí v origo servise audi .. byl sem tam já to dělal takže opravdu nekecám...zanovní audi A8..
dobrý kotouče řekli mi at je sundám...sundal jsem je....ve skladě mi dali starý stočený kotouče....a ty sundaný kotouče vzali stločily a daly do skladu...naúčtovali nové kotouče.... ještě ali neorigo destičky a mně zmrdali že nemám nechavat krabičky v autě že by z toho byl průser....to jsem tam byl na "brigádě" jeden den a už se tam radši nikdy neukázal....takže poslednímu komu věř je autorizák....
Mozna jsi mel takovouto zkusenost! Netvrdim ze to neni pravda,mylsim si ze se ale toto bezne nedeje! Preci zakaznik kdyz se podiva na kotouc musi poznat ze je novej a nebo stocenej! To by musel bejt trouba,aby toto zkousnul!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Mexican »

presne tak, suhlas s hujerom. Ak idem do servisu menit kotuce, tak si ich predsa po vymene pozriem. A odflexovany kotuc sa mozno niekde v tmavej garazi bude zdat novy, ale zvysny povrch kotuca urcite nie

nemam Santu, ale mierne lahsieho Accenta :lol: - dosticky mi vydrzali 120 000km, vymenil som to aj s kotucmi, pretoze som kupoval keramicke dosticky a kotuce uz vyzerali dost zle (myslim vizualne) - evidentne vyhriate, hafo hrdze (najma zadne). Takze sli radsej dole a na ich miesto prisli nove
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Zamo »

předek jsem měnil v záruce po cca 45 tkm - zvlněné kotouče - při brždění to dupalo a škubalo do řízení. Zadek jsem měnil po 65 tkm - při brždění šel na jednom kole kov na kov - destička byla zcela v háji a poničila kotouč. Předek i zadek mám nyní komplet Ferrodo. K mému stylu jízdy: křižovatky i kolony dojíždím, z kopce brzdím motorem a servisuji v autorizovaném servisu.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Spajky007 »

tak ten servis vyměn je vidět jak to tam kontrolujou když jsi sjel až na kotouč ](*,)
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Hujer »

Zamo píše:předek jsem měnil v záruce po cca 45 tkm - zvlněné kotouče - při brždění to dupalo a škubalo do řízení. Zadek jsem měnil po 65 tkm - při brždění šel na jednom kole kov na kov - destička byla zcela v háji a poničila kotouč. Předek i zadek mám nyní komplet Ferrodo. K mému stylu jízdy: křižovatky i kolony dojíždím, z kopce brzdím motorem a servisuji v autorizovaném servisu.
Toto se bezne stava,kdyz se ti servis vyprdne na to aby sundal kolo a sundal brzdic a zkusil jestli se desticka volne pohybujev trmenu!!! Tato zavada se bezne projevuje,kvuly rezu ktery se tvori pod kluznim plechem trmenu. Kovarova kobyla chodi bosa a tak i ja sem nastesti jen sjel nepravidelne desticky! :-)
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“