Vybiti baterie pres noc...

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Zdravim vsechny,

potreboval bych poradi od nekoho zkusenejsiho,
mam problem kazdou zimu s autobaterii, ted jeste ani nejsou poradne mrazy (-5C), a den jsem nejel a rano uz je baterie KO.
Mam Santa Fe 2008 Diesel, 2.2 CRDi 4WD.

Svetla si hlidam, klimo a radio, vse vypnu pred vypnutim motoru.
A stejne druhy den je to vybite.

Pres leto zadny problem, baterii mam 10 mesicu starou (z lonske zimy) 95Ah Varta Blue.

Nejezdim zadne velke trasy, ale po nastartovani pres kabely, jsem hodinu jezdil aby se baterie dobila, ale stejne to nepomohlo, a za dva dny uz je to tuhe....

Napada vas cim by to mohlo byt ?
Alarm to snad pres noc v zime nevybije.. je mi divne ze pres leto zadny problem a jen se ochladi uz nenastartuju.

Napada me uz jen dat to do servisu na premereni vsech odberu a kontrolu pojistek, zda tam neni nejaky spatny obvod.

Auto bylo pred 3 tydny na rocni prohlidce, najeto 42tis, ale mam pocit, ze tohle v servisu standartne vubec asi neresi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Pavel M »

Nech si změřit odběr v klidovém stavu,ale počkej tak půl hodiny,až se vše odpojí,dochladí a podobně.Pokud se něco naměří tak bych hledal kde a co,může to dělat,třeba išpatně zapojené rádio s dvd a pod.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Pavel M píše:Nech si změřit odběr v klidovém stavu,ale počkej tak půl hodiny,až se vše odpojí,dochladí a podobně.Pokud se něco naměří tak bych hledal kde a co,může to dělat,třeba išpatně zapojené rádio s dvd a pod.
Ahoj, diky za reakci,
takze to vidis taky na servis, ze ?
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Nexus »

Já bych se servisem zas tak nespěchal, kvalita baterií je mnohdy nevalná, byť máš dosti silnou a tam bych sázel na poctivější výrobu... Určitě baterku může vybít rádio nebo něco jiného, ale pokud to nedělalo v létě, nevěřím že mírné ochlazení ji vyšťaví. Pokud máš gelovku, hned bych šel reklamovat. Pokud klasiku tak vytáhnout, vylít elektrolit (ale pozor kam ho budeš nalívat :) ) pořádně vypláchnout, jelikož olovo se drobí a usazuje se na dně, což vede ke zkratu baterky, neměl by tam plavat žádný sajrajt. Rovnoměrně rozlij elektrolit, doplň destilkou a přes noc na nabíječku. Já to dělal před 2 týdnama, baterka už má nějaký rok a po dvou dnech lehce pod nulou taky moc nechtěla a zase jak nová, na čas :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Baterku mam presne:
VARTA BLUE Dynamic 95Ah, 12V, G8

ale rozebirat ji a nekam vylejvat se necejtim :)
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Nexus »

pokud umíš povolit a utáhnout šroubek, tak tohle není o moc těžší :roll: odšroubuješ vršky kudy bys dolíval destilku a otočíš baterku do nějakýho kýblu nebo umyvadla, akorát si dej pozor aby ti to nenateklo kam nechceš, třeba na oblečení, umí to udělat bordel:)) napustit dírkama vodu, zatřepat, vylít, jestli se na takhle náročné úkony necítíš, tak bych opravdu zajel do servisu :lol:

nebo si zkus na dva dny sehnat od nějakého kamaráda funkční baterku a uvidíš, zda-li se zachová stejně a pak bych šel přímo po chybě
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem s Varta Blue resil stejny problem, taky s 10 mesicu starou (kapacita 40Ah). 3x jsem ji doma dobil a od te doby funguje a nastartuju i po 14ti dnech stani, coz je bezny interval (Polski Fiat, jezdi jen na nakupy). Uz jsem ji chtel reklamovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Hardcam píše:Ja jsem s Varta Blue resil stejny problem, taky s 10 mesicu starou (kapacita 40Ah). 3x jsem ji doma dobil a od te doby funguje a nastartuju i po 14ti dnech stani, coz je bezny interval (Polski Fiat, jezdi jen na nakupy). Uz jsem ji chtel reklamovat.
Chlapik z asitencni sluby, co nam uz 2 x startoval pres kabely, taky rikal, ze se musi baterka dobit pres nabijecku. Ale rikal jsem si, kdyz budu hodinu jezdit, alternator to taky preci nejak musi dobit. A ze by to pak druhej den uz nenastartovalo, to mi prijde podezrele, i kdyz vim, ze alternator ma dobijet tak na 70-80% kapacity.

Ted jeste musim teda koupit proadnou nabijecku:
nasel jsem tohle http://www.baterieonline.cz/baterieonli ... -812-profi

Problem je, ze musim nabijet baterku v aute, kdyz to vynam, prej se mi blokne mimojine orig radio, ke kteremu nemam nikde kod ...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem s tim Fiatem jezdil pres dve hodiny v kuse a nepomohlo to, fakt se musela plne dobit, od ty doby je fakt klid. Ale je jasny, ze Santa je stroj slozitejsi, pravdepodobnost skrytyho odberu je vetsi a dobiti baterie tvuj problem resit nemusi. I kdyz bych ti pral, aby to to bylo jen tim dobitim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Nexus »

uf jak jsem rád, že mám hloupé auto a hloupou výbavu a takové věci řešit nemusím :mrgreen: když v opravdových mrazech má auto stát třeba týden, vytáhnu baterku a nechám ji doma v chodbě, pak ji zase během 3min vrátím a jedu a baterka neztrácí kapacitu/respektive minimálně/ a jediný co pak musím nastavit jsou hodiny a uložené stanice rádia :twisted:

a co se týče dobíjení, alternátor to nikdy nezvládne jako nabíječka :!:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Pavel M »

Baterku máš v záruce tak bych nic nevylejval ani nenalejval a šel bych raději cestou reklamace.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Nexus píše:uf jak jsem rád, že mám hloupé auto a hloupou výbavu a takové věci řešit nemusím :mrgreen: když v opravdových mrazech má auto stát třeba týden, vytáhnu baterku a nechám ji doma v chodbě, pak ji zase během 3min vrátím a jedu a baterka neztrácí kapacitu/respektive minimálně/ a jediný co pak musím nastavit jsou hodiny a uložené stanice rádia :twisted:

a co se týče dobíjení, alternátor to nikdy nezvládne jako nabíječka :!:
nojo, taky bych rad tu baterku chtel vytahnout :)
Ale uz tenkrat kdyz ji v servisu menili jeli na "by pass" tzn pripojili jinou a mezitim opojili tu starou. dali novou a odpojili tu treti.. Kdyz to jde slozite, ze .... :)
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Pavel M píše:Baterku máš v záruce tak bych nic nevylejval ani nenalejval a šel bych raději cestou reklamace.
Baterku jsem objednaval pres internet, navic si rikam, ze zaruka se nezvtahuje na problemy, kdyz se mi nedobije moji chybou nebo "chybou" auta.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Nexus »

s tou reklamací bych to neviděl tak žhavě, řeknou neodborná montáž /to už tady taky někdo řešil, že mu baterka tekla a kyselina leptala vše okolo/, nebo nevhodné zacházení nebo kdovíjaký nesmysl vytrolí, budeš čekat měsíc, zaplatíš poštovný a pak ti stejně pošlou tu samou zpátky, že problém neobjevili, jelikož se jim za dvě noci v prodejně nevybije :lol: nejdřív ji zkus několikrát dobít jak řikal hard, pokud to nepomůže tak bych ji vypláchl a až poté reklamoval... jelikož budeš muset v případě reklamace na měsíc sehnat baterku a to ti asi jentak někdo nepučí, bys musel koupit další :mrgreen: :mrgreen:

AD: nebo si v tom samým eshopu objednej novou a máš měsíc na vrácení bez udání důvodu, s trochou štěstí by to pokrylo dobu reklamace :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

bacha aby ta nová baterka neměla jiné výrobní číslo.
1.nech si změřit kapacitu baterky.
2.změř kolik santík dobíjí


za hodinu jízdy se to nedobije kor když si zapneš topení rádio a hlavně světla :?:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“