Schema ABS

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mxs
*
Příspěvky: 23
Registrován: 05 srp 2007, 22:38
Bydliště: Liberec

Schema ABS

Příspěvek od mxs »

Zdravím, svítí mi kontrolka ABS po výměně zadního ložiska s nábojem.
Nevím jestli není nutné nějak ho inicializovat. Sháním tak schema ABS a případně uvítám radu, kde jsou schovány zásuvky od čidel.

Díky za pomoc
Dech draka 2.0 16V '97
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Schema ABS

Příspěvek od mirpie »

taky jsi to mohl napsat někam, kde se probíralo ABS. Pravděpodobně s poškodil čidlo, nebo jeho kabel a nebo si nasadil náboj bez ozubeného kroužku, prodávají se totiž verze bez ABS. Případně omrkni ten kroužek, pokud tam je, zda jsi ho nepoškodil. Jinak všechny kabely od čidel vedou do řídící jednotky ABS, umístěné v pravém (strana spolujezdce) zadním blatníku, přístup z kufru po sundání bočního tapece, ale tam nicmoc nevykoumáš.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mxs
*
Příspěvky: 23
Registrován: 05 srp 2007, 22:38
Bydliště: Liberec

Re: Schema ABS

Příspěvek od mxs »

Dík za tip, nejsem automobilovej analfabet, samozřejmě jsem koupil správnej náboj, dokonce origo, byl nejlevnější.
Právě na zásuvce si můžu změřit čidlo, jen jsem nevěděl, kde jsou ty zásuvky, abych zbytečně nerozdělával půl auta.
Každopádně děkuju za radu. Jen mě trochu zaráží, že po každým vypnutí klíčku a opětovným nastartování kontrolka nesvítí a rozsvítí se až po cca 200-300 metrech. Asi si jednotka nepamatuje chybovej kód.
Popřípadě nevíš náhodou, jestli se nenechá chybovej kód nějak vyblikat přes kontrolku?
Dech draka 2.0 16V '97
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Schema ABS

Příspěvek od Karamusa »

ta si to pamatuje až moc dobře,jen se ABS aktivuje až po dosažení určité rychlosti(u oktavek to bylo myslím 15km/h) zkontroluj kabeláž u toho kola co jsi dělal to ložisko pokud ok ,odpoj baterku na 30min ,měla by se smazat pamět závad,pokud zhasne tak neřeš
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Schema ABS

Příspěvek od mirpie »

test systému a funkčnost systému je něco jiného. Ano , ABS je aktivní cca od rychlosti 10km/h, ale test rozsvícením kontrokly před startem musí proběhnout vždy. Tedy pokud dáš klíček do polohy II a rozsvítí se všechny osazané kontrolky, tak to signalizuje test ABs, airbagů, atd, kdy jejich zhasnutí znamená, že tyto věci pracují správně. Že se něco rozsvítí až pak je znamení, že daný systém již nefunguje, ale před startem byl v pořádku.
Napíšu to samé co předtím - kontrola všech čidel měřákem na konektorech, vizuální kontrola ABS kroužků (nesmí být prasklý, či někde zlomený zub), kontrola napětí akumulátoru (pod 10V myslím ABS nejede).
Nejlepší by byla jasně diagnostika. S vyblíkáním ti k tomu něco řekne blacksheep, tady jsem já mimo.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“