Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
rejza37
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2011, 18:41

Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od rejza37 »

Ahoj,
Vím, že se tohle téma sem nehodí, ale před Vánocema se mi zabil nejlepší kamarád při nehodě v centru Prahy.

http://www.novinky.cz/krimi/254371-v-ce ... tveho.html

Jste tady odborníci, tak jsem chtěl jednu otázku.
Dnes jsem vezl auto na likvidaci a nejde mi do hlavy, že byl vystřelenej airbag i u spolujezdce, když tam žádný neseděl.
Nemělo by být čidlo v sedačce ? Tak, že pokud tam nikdo nesedí airbag je off.
Je možné, aby airbagy vystřelily současně samy a zapříčinily to co se stalo ?

Bohužel měl dluhy a údajně výhrůžky od vymahačů, tak se snažím vyvodit závěr, (možnost atentátu) protože policie ČR je v tomto státě jaksi na nic...

Nezlobte se za OT ve Vašem foru.

Děkuji za reakce

Michal
Reklama
 

Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od lada 71 »

Smutná věc, hoodně smutná. Na to by ti asi nejlépe odpověděl přímo nějaký technik od Hyundaie, ale asi jsi se ukvapil s tím, vézt auto ke konečné likvidaci. Pokud máš nějaké podezření, že to nemusela být nehoda, ale něčí záměr, tak bych asi auto poskytl nějaké expertýze. Pokud nedůvěřuješ v tomto směru policii ČR, tak to prostě zajistit a cálovat ze svého. Nevím, ale nedávno běžel na Nově hoodně zajímavý seriál Expozitura a dost mě ten děj bral a v jednom díle bylo právě to, že se chtěli někoho zbavit a potřebovali, aby to vypadalo právě jako běžná nehody a byli tam právě čachry s airbagam, kdy mu na elektroniku umístily nějakou kapsly a na dálku, za jízdy toho auta, to šlo odpálit, aby mu právě za jízdy pytle vystřelily. Ten seriál byl točen na základě skutečných událostí, i když malinko pozměněných, ale já bych tomu vážně věřil, že takto jdou na dálku pytle za jízdy odpálit a vyvolat tak doměnku zcela běžné dopravní nehody.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od Kony5 »

airbag je pod stálým proudem...při odpojení okamžitě exploduje...čidlo v sedačce mohlo být vadné..dosti autum bouchnou airbagy v palubce i když jede řidič solo.. na druhou stranu rozpinací rele na dalku přes IR neni problem udělat...zkouknul bych dráty .. případně přední čídlo (keramická kostka pod předním nárazníkem)
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
rejza37
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2011, 18:41

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od rejza37 »

Díky za info kluci !
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od Vilda »

O této nehodě něco vím, ale z určitých důvodů nemůžu vypustit všechny informace ..... atentát bych v tom neviděl, podle svědků jel dost rychle a najel na ten bílý buřt vedle kolejí a dostal smyk ..... následoval silný náraz do masivního zábradlí, které prorazil a aktivovaly se oba ABG. Po dopadu na hladinu došlo k deformaci střechy, takže se k němu potápěči nemohli dostat :? Podle všeho se jednalo spíš o nešťastnou náhodu ......
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od Kony5 »

no a v kombinaci s vystřelením airbagu kdy jsi 3-5 minut uplně "mimo" protože když ti to bouchne do obličeje tak fakt nevíš kde si a co se děje (osobní zkušenost) ... tak poslední věc na kterou myslíš je jak se dostat ven..... a kdyby mi někdo dlužel prachy tak smrtí bych nic nezískal..
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od Engineer »

Úprimnú sústrasť a je mi ľúto každého kto zomrie takto zbytočnou smrťou... :(

K téme: Poznáš kompletnú servisnú historiu vozidla? Asi nie, taktiež nevieš či už auto nebolo búrané a kôli tomu aby majiteľ ušetril dal airbagy pod stály prúd...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od Kony5 »

SRS airbagy jsou zapojeny na 2 dratkovém kabelu s pojistkým plastovým kolíkem...pod stálím proudem jsou všechny airbagy když je chceš demontovat musíš odpojit baterii a nejlip počkat až se vybijou všechny kondíky... při bouračce jen měníš kus za kus ( případně palubku) ..tam bych problem neviděl.. s čidlem sedadla se nic neděje.. pokud chce někdo po nehodě ušetřit očalouní palubku a airbag tam nedá.. Ta myšlenka že airbagy byly sabotované na dálku protože byly vystřelené dva je podlě mně zbytečná.. 2 airbagy prostě vystřelují tipuju u 60% aut bez spolujezdce.. vystřelený airbag muže zpusobit nehodu o tom žádná ale to zařízení které by to zapřičinilo je snadno dohledatelné... pokud máš pochybnosti zkoukni to... když už budu hodně polemizovat tak "dálka na odpálení airbagu" jde udělat z čehokoliv - třeba autíčko na dálkové ovládání (z něj vyndáš IR přijímač )a rozpínací rele za 60Kč..a zvládne to uplný začatečník...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od enjoy »

Takže asi takhle,kamarada je mi vážně líto,i jsem o tom něco videl na internetu,takže vím o čem je řeč...jinak expozituru mám taky sjetou,takže tyhle konspirační teorie jsem úplně čekal... fakt bude ale asi takový,že jel jako hovado a dopadlo to jak to dopadlo...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od black_sheep »

to je mi vážně líto, myslel jsem na to delší dobu, už jen protože mám stejné auto na víkendy.

mám pocit, že coupé RD nemá čidlo v sedačce spolujezdce, takže vystřelí ikdyž tam žádný spolujezdec není. obecně si myslím, že při nárazu nad 30 už airbagy střílí ven, takže když protrnul zábradlí, tak to muselo bejt vážně rychle.

opravdu to je nešťastné, kolikrát člověk spěchá a může se taková nehoda stát, tak nějak i třeba počítá že se může něco stát, ale takhle neštasťně proletět do vody, to je opravu veliká smůla - to by člověka, navíc spěchajícího, určitě nenapadlo, že taková možnost hrozí (že tam vůbec ta voda je).
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od mirpie »

bavíte-li se o coupe 1g, tak to nemá žádná čidla na obsazení sedadla spolujezdce a žádnou "keramickou kostku" jako čidlo pro aktivaci někde vepředu auta. Systém airbagů u coupe 1G se skládá z airbagu řidiče a spolujezdce, volantové pružiny, řídící jednotky a kabeláže, pominu-li drobnosti jako kontrolka, pojistka atd.
Řídící jednotka umístěná prakticky uprostřed auta (tunel u řadicí páky) má v sobě akcelerometr (decelerometr), na základě kterého se odpalují oba airbagy současně, v tomto voze i v případě neobsazeného sedadla spolujezdce. A pokud vím, airbagy k aktivaci potřebují proud, nikoli obráceně, že aktivace je po odpojení od proudu.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Prosím POMOC při objasnění tragické nehody Hundai Coupe

Příspěvek od black_sheep »

mirpie má pravdu; je to přesně takhle. :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“