Nepříjemný zvuk z levé přední strany

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Nepříjemný zvuk z levé přední strany

Příspěvek od benny »

Poslední dobou se mi stáva při zatočení volantu doleva a při rozjíždění nebo dobržďování ( ale jen při malé rychlosti ) , že se ozývá jakoby od levého tlumiče takové divné vrzání . Je to určitě z levé strany ale nejsem si jistý jestli je to z horního uložení tlumiče nebo někde odspodu , tam by to mohlo být i něco jiného. Prohlížel jsem čepy a uložení ramen a je všechno O.K. Ještě by to mohlo být uložení stabilizátoru. Ale zajímavé je , že když u stojícího vozu vytočím volant doleva a zahoupám s vozem , tak to nedělá . Dělá to jen při rozjíždění nebo dobržďování.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Nepříjemný zvuk z levé přední strany

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vítej v klubu vrzajících tlumičů :lol:
Taky to u mě začínalo postupně a dneska mi vržou všechny 4 ](*,) a jenom při pomalé jízdě.
Třeba to bude ale něco jiného...u mě to ovšem takhle začínalo s tlumičema.
Pevné nervy a ať problém brzy vyřešíš. :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepříjemný zvuk z levé přední strany

Příspěvek od cert »

Podívej se na silentbloky raman př. nápravy. Ty vzadu na rameně budou OK, ale ty přední (průměr cca 70mm, osa šroubu kolmo k silnici/podlaze) můžou být načatý - takhle mi to povrzávalo, až se mi na pravým rameně utrhnul dočista a na levým k tomu neměl daleko.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Nepříjemný zvuk z levé přední strany

Příspěvek od benny »

Silentbloky obou předních ramen mám vyměněné na záruku , jsou to ty kulaté vpřední části vozu a průměru cca 70mm , oba dva se utrhly ve zhruba stejný čas a bylo to okolo 25000km.
Já mám takové tušení , že to jde od LP tlumiče . Vypadá to na uložení v té horní části , jenže tam se nedá nic zkontrolovat a hlavně tam není vidět. Zajímavé je že když se tam dostane třeba voda tak to vrzání ustane. Ale jak to vyschne tak se to občas ukáže zase.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepříjemný zvuk z levé přední strany

Příspěvek od cert »

Hmm, tak to vymontovat a vyčistit. Mně to servis iniciativně namazal a když jsem měnil pak tlumiče, tak jsem je měl plný písku. Po vymytí v benzinu ticho a pohoda. Chce to ale stahovák na pružiny.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“