Výměna řemenů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
slávek
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 říj 2010, 21:52

Výměna řemenů

Příspěvek od slávek »

pORAĎTE NĚKDO JAK VYMĚNIT DRÁŽKOVÉ ŘEMENY U Hyundai Atos Prime
Reklama
 

kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: Výměna řemenů

Příspěvek od kritik »

Já bych postupoval asi takto:1.Uvolnil bych napínací zařízení řemenů alternátoru a vodního čerpadla,nasadil příslušné řemeny a pomocí napínacího zařízení řemeny napnul. Při výměně rozvodového řemene je nutno smontovat řemenici klikovky a protože je málo místa mezi karoserií a krytem,tak jsem se domníval,že se musí motor uvolnit ,což je asi zbytečné. Při montáži tohoto řemene je nutné zablokovat vačkovou hřídel a klikovou hřídel,aby nedošlo k jejich pootočení,protože by se porušil rozvodový cyklus a to by bylo špatné. Ještě jsem to nedělal,ale až to budu potřebovat,to je po 90.000 Km,tak se o to pokusím.Je také důležité,aby rozměry řemene byly stejné jako u originálu.Správná šířka,délka,počet zubů.Také bych se podíval na napínák,pokud tam je,jestli není opotřebené ložisko.V následujícím příspěvku je dobrý odkaz na video(Mitsubichi Colt) a u Atosu to bude asi ještě snadnější.Dobré je podívat se na příspěvek "servis svépomocí"
Naposledy upravil(a) kritik dne 08 črc 2015, 14:43, celkem upraveno 4 x.
PROOF
*
Příspěvky: 29
Registrován: 17 srp 2011, 15:07

Re: Výměna řemenů

Příspěvek od PROOF »

Rozvodovou sadu jsem měnil na 80000km. Vše je dobře přístupné a motor se rozhodně nemusí nadzvedávat. Blokovat vačkovou
a klikovou hřídel rovněž není třeba , jen musíte dávat pozor , aby nedošlo k jejich pootočení. Je dobrá vše důkladně označit fixem. Jinak rozvodová sada šla vyměnit poměrně dobře. Měl jsem strach z povolování řemenice na klikové hřídeli ale šlo to dobře. S výměnou jsem začal v 17,30 a skončil v 21.00 hod. Jo budeš potřebovat šikovnýho pomocníka. Jinak mrkni se sem je to v podstatě to samý : http://www.youtube.com/watch?v=k9u54Q-TKeA. (má to dva díly)
Odpovědět

Zpět na „ATOS“