Únik oleje z převodovky

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Únik oleje z převodovky

Příspěvek od suchyjar »

Nazdárek Santíkáři. Včera jsem vyjížděl z garáže a zjistil jsem , že pod autem spíše dále za motorem (asi převodovka) mi na zemi nechala nevábnou část své objehové tekutiny, zkrátka mi asi začala téct převodovka.. Sice je tam za 2 dny asi 6 cca 1cm kapek, ale nedalo mi to skoro spát... Nemáte někdo zkušenost čím by to mohlo být, jestli to není třeba jen nějaké těsnění??? Do ničeho jsem podvozkem nenarazil, auto je pořád garážováno.. Prostě nevím, jaká by mohla být příčina. A další věc co mě poslední 3 měsíce zlobí je řemen, který pohání alternátor a kompresor klimatizace... Po delším stání na semaforech mi cca po 1 minutě začne jakoby drnčet motor a to docela dost. Naštěstí jsem zjistil, že to není motorem, protože když jsem sundal kolo a plastík, pod kterým je vidět na řemen a za chodu jsem nasadil na šponovací kladku fajfku a trochu přitáhl dolů tak bylo po rachotu.. Jako kdyby kladka málo šponovala. Ale kladka je tam již 3-tí a vždy po výměně cca 2 týdny to bylo OK, ale pak již opět zmíněný rachot. Tak jsem zkusil dát i nový řemen a po 14-ti dnech opět.. Už nevím co s tím.. Kladky jsou komplet nové, ani žádná řemenice nemá vůli.. Byl bych rád, kdyby někdo cokoliv poradil..
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
Reklama
 

suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Re: Únik oleje z převodovky

Příspěvek od suchyjar »

Tak jsem zjistil, že olej neuniká z převodovky, ale teče od turba.. Všera jsem schodil intercooler a turbo bylo celé od oleje.. Ale myslím, že kdyby bylo turbo pryč, tak je olej všude i v intercooleru a hadicích.. A to nebyl. Zdálo se mi že jedna klema na hadici byla blbě dotažená. Tak budu doufat, že po opětovném řádném dotažení klemy už to nepoteče, celé turbo jsem umyl a teď cca po 150 km je zatím pořád čisté. Tak snad.
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: Únik oleje z převodovky

Příspěvek od Slavek8 »

Mel sem stejny problem, byla povolena svorka
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“