Sonata 2003 - 2.0-96kW(motora G4JP) - snimac kluky?

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kladivoo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2011, 23:38
Bydliště: Ilava

Sonata 2003 - 2.0-96kW(motora G4JP) - snimac kluky?

Příspěvek od kladivoo »

Ahojte pani (a damy).

Mam na Sonate 2003 (EF Facelift), 2.0 benzin (G4JP) nasledovny problem. Na diagnostike mi svieti obacasna chyba CPS (crank position senzor - snimac kluky). Auto miekedy pocas jazdy trhne (prestane tahat) otackomer padne na 0rpm aj so zaradenou rychlostou a zacne brdit motorom. Po cca 1 sek sa auto chyti a ide dalej. Tomuto by som rozumel. Niekedy vsak nechce nastartovat, tomu by som tiez chapal ze to dokaze robit ten senzor, avsak sprava sa to znacne nestandartne - tzn ze niekedy nenastartuje raz, dvakrat a na treti raz chyti normalne. No niekedy auto nie a nie chytit ani dve hodiny (naozaj to nespravi ani jeden odpal na valcoch, pritom auto chyta standartne za 0.5 sekundy). Start je zly hlavne ked auto chladne po plnom zohriati motora a vypadavanie za jazdy zas len ked je motor studeny. Oboje cca 1xza tyzden.
Chcel som sa spytat ci mal niekto uz podobny problem na tejto motorizacii a ako ho riesil.
Senzor uz mam, v Hyundai SVK stoji skoro 200Eur-masaker cena, z USA bol za nejakych 80USD aj s postovnym. Romanticka vymena - rozvody von a bohvieco este..ved uvidim :) Planujem senzor coskoro vymenit, avsak chcem sa uz dopredu pripravit na to, ak by to nebolo sposobene len tym snimacom.

Vdaka za odpovede a skusenosti.
Reklama
 

Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 2003 - 2.0-96kW(motora G4JP) - snimac kluky?

Příspěvek od myšák 80 »

snímač jsem měnil taky (ikdyž ne osobně), chovalo se to podobně jako tobě, napřed to na chvilku chcíplo při jízdě, pak to někdy nenastartovalo napoprvé, až nakonec jsem začal viset ve středu Plzně. Nastartovat to šlo jen když to bylo studený, jakmile se to trochu ohřálo, tak to jenom točilo.... Čili doporučuju co nejdřív vyměnit, aby si neskončil na laně jako já :mrgreen: kór když ho už fyzicky máš.

Co já vím, tak se rozvody shazovat nemusí, ale nevím jistě, protože mi to dělal dvorní mechanik
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
kladivoo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2011, 23:38
Bydliště: Ilava

Re: Sonata 2003 - 2.0-96kW(motora G4JP) - snimac kluky?

Příspěvek od kladivoo »

Ono presne ako vravis s tym studenym startom...ten je najlepsi. Snimac nosim v aute v palubovke, takze ked chcipne a bude ma treba odtiahnut tak uz sa vymeni isto :)
Akurat ma matie to dlhe nenastartovanie.... niekedy aj ked nenatoci a mam len zopnuty kluc v polohe 1 tak niekedy pocvakaju relatka ako je ovladac klimy a zapisti nieco ako palivove cepradlo, ale silnejsie. Je to taka haluz, ale v tej chvili ako keby auto zilo svojim zivotom :)
S tymi rozvodmi to vyzera ze to musi tak ist naozaj von.... ak mas inu variantu motora tak to moze byt inak riesene. Preto som napisal ten kod G4JP (myslim ze tie silnejsie a este novsie motory ako bola tato najslabsia 96kw verzia co mam ja boli uz ina konstrukcia uz original od Hyundai/Kia).
K polohe snimaca -
- konektor snimaca je vlavo hore ked otvoris kapotu
- oddeklovali sme motor zvrchu (kabel ide ponad viko ventilov)
- oddeklovali sme kryt rozvodov (kabel isiel popod ten plastovy dekel rozvodov)
- kabel mizol niekde v utrobach a isiel poza rozvodovy remen ktory je dost natesno, asi niekde az za kov na ktorom su rozvody...nebolo vidiet ani presne kam, takze sme sa na to vykaslali v tej chvili (nemali sme moc casu, ratali sme ze to bude tak na hodinu robota)
Ak sa to da spravit jednoduchsie na tomto motore tak smelo sem radu, budem len rad ak sa nebudu musiet vyhadzovat rozvody von po 5tisic km :)

Inaaac ked riesim uz takuto vec tak cca raz za mesiac vyhodi auto chyby 113 a 325 (to jest cidlo teploty nasavaneho vzduchu a cidlo klepania motora). To su naozaj len nahodne chyby, mam ich odkedy mam voz, akurat ked som nemal problem este s klukovym snimacom tak ma vobec nejedovali. Ked vsak riesim jedno tak by som uz mohol vsetko poriesit jednym vrzom ak to bude jednoduche a jednoznacne riesenie. Menit snimace moze byt dost nakladne, cenu neviem avsak vsetky snimace Hyundai Kia su drahe jak slak.
Pomoze na to cidlo teploty nasavaneho vzduchu vycistit napr.vahu vzduchu? (nemal som este rozobrane).
Takisto na to cidlo klepania motora by mohla pomoct vymena sviecok? (takisto som este nemenil a ani netusim kedy boli menene).
Odpovědět

Zpět na „SONATA“