Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Meggie007 »

Zdravim majitele Elanter.

Možná se to stalo jen mě, ale třeba to někomu zachraní možné obtíže, mam 1.6GL, rv. 2001.
Minulý týden jsem přijel do práce, pípnul si u závory a chtěl vjet na parkoviště. Jenže pak přislo lupnuti, pravý předek šel k zemi a nějak to nechtělo "jet" dál :-) Napadlo me, že se odporoučel tlumič, přece jenom má dost za sebou (D1 a brněnské tankondromy), takže vylezu ven a koukam, že pravé přední kolo tak nějak decetně kouká 15cm do strany ač by mělo být rovně a vzhledem k tomu, že místo prázdného místa v podběhu bylo kulové, tak mě polilo horko :-) Pak jsem ucitil velmi nelibou vůni oleje z převodovky a pod autem se rozlévala celkem slušná louže :-)

Nu takže fofrem na hever a jal su se zjišťovat škody :-) K mému překvapení mě uhnilo rameno hned za čepem a jednoduše ruplo. Vylítla mi poloosa a olej měl cestu volnou. Naštěstí si kastle sedla částečně na kolo a nešlo to celé k zemi. Akce to byla příjemná, hned na mě naběhnul securita mistr, že blokuju vjezd, ale měl celkem smůlu :-) Po 3 kolech se fakt blbě jezdí :mrgreen: Naštěstí kolega z práce opravuje auta, tak dojel koupit rameno a olej, stěstí, že měli skladem a on, že měl vercajk v kufru. Za hodku bylo opraveno. Silenblok,tlumič i řízení nastěstí vydržely. První co mě pak napadlo bylo zkontrolovat i druhé rameno a ejhle, hned za čepem díra jak do vrat. Podotýkám, že auto pravidelně kontroluju a na jaře a na podzim ma vždy komplet údržbu ( bohužel natírat podvozek Hameritem není uplně košér, jak jsem se přesvědčil. Sice to kryje rez, ale jinak to podtim hnije dál ). Ještě v říjnu tam nic nebylo a teď de facto odešly obě ramena.

S tím druhým ramenem byl také velmi slušný porod - urvala se matka co je navařená uvnitř v rámu a drží jeden šroub od ramena, takže to nešlo ani povolit. Musel se naříznout rám (z čehož su opravdu nadšen) a navařit jí zpátky a samozřejmě zavařit zpátky rám. Pak teprve došlo na výměnu.

!!! Tudíž, všem doporučuju kouknout se pod auto a zjistit, jak jsou na tom vaše ramena ať vám to taky někde neuletí jak mě. Možná info navíc, ale když jsem viděl z čeho jsou ty ramena vyrobená, tak to budu kontrolovat hodně často (je to jen zohybaný tlustší plech, žádný kus pořádného železa!!!)
Sice se o to auto starám (mám ho 4 roky, ale ten přede mnou na to vyloženě kašlal a těch 7 let bez péče se hold projevuje až časem) !!!


Jako bonus beru fakt, že pod autem se objevovaly celkem slušné louže oleje z převodky, takže další zkoumání a bohužel, jak se vytrhla ta poloosa a muselo se to rychle opravit, nevšimli jsme si zničeného gufera, takže repete. Nu a když su věděl, že bude další vyndavání poloosy, tak jsem neváhal a rozjel plánovaný jarní velký servis (stařenka ma najeto skoro 180.000km, takže jupiii :-)

Plácnul jsem se přes kapsu a Ela dostala tedy nová ramena, nové manžety, nová gufera na poloosy, 3x nový olej v převodovce (si teď musí přímo mlaskat :-), olej do motoru, olejový a vzduchový filtr, komplet nové brzdy vpředu, rozvody a vodní pumpu a jako bonus nové Dunlopky ať jí to pěkně sedí :mrgreen:
Na závěr jsem zaplatil povinné ručení na přístí rok a když su viděl tu celkovou sumu, tak mě málem šmejklo :-) Naštěstí jsem to všechno měnil s kolegou z práce v jeho garáži (pozemní servis tomu říkam, poněvadž se vše dělá na heveru :-), takže aspoň na práci su ušetřil a vim, že je to udělané pořádně (zvlášt, když s tim člověk pomáhá).

Nu přeju ať vás něco podobného nepotká, ještě 10 minut předtim, než se mi urvalo to rameno jsem si to svištěl 140 po dálnici a to by ten výčet oprav byl asi poněkud jiný :mrgreen:
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
Reklama
 

Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od M.Ela1600 »

Hezky story :D mel si kliku, ze se Ti to rameno neutrhlo na dalnici to bys asi blbe dopadl.
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Hardcam »

Ohledne tech ramen, to je Elantry slabina. Rameno na prvni pohled vypada naprosto zdrave, ale uvnitr pekne prohniva. Mne se to osobne nestalo, ale kupci meho auta hned mesic po prodeji ano.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hlod
**
Příspěvky: 161
Registrován: 17 dub 2008, 21:57
Bydliště: Bystrice nad Pernštejnem-- Lísek

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Hlod »

tohle se stalo i bráchovi ještě že v malé rychlosti den před tím letěl po dálnici 140km/h měl štěstí [-o<
Mometálně Matrix 1,5crdi tříhrnek
bylo Lantra wagon 2.0gls -J2- 102kw-LPG r.98
Dříve lantra 1,5-J1- 63kw. r.95 lpg
a před škoda Favorit135LS r.92 lpg
a před škoda 120GLS r.81
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od bohrosik »

Hoši vy mě skoro děsíte :-)
ja byl na kompletce (prohlídce) někdy v lednu, ale bych ted snad raději lehnul pod auto :-) abych měl klid
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od black_sheep »

tohle hrozí i u lanter RD, a z nich odvozených coupé? nebo to vnikl novej problém u elantry? trošku se bojím že to bude i u starších protože je to skoro stejné. ledaže začali šetřit na nesprávném místě.

zrovna o víkendu jsem pod coupe ležel, ramena jsem obrousil a nastříkal nanovo. pokud jsou ale zevnitř vyrezlá tak bych o tom neměl nejmenšího tucha. posvítil jsem si na jiná typická místa, tady by mě to teda nenapadlo!

kruci to je dobrej průser s tou rzí u korejců (já kvuli tomu vyměnil půl auta za nový díly, abych ho zbavil koroze). ikdyž kolegovi teda zrovna přišla svolávačka od subaru kvuli podobnému problému (na 9 let starém WRX).
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Amalfi »

To neni tak stare auto a pritom tak nebezpecna vada. Ja kdysi uvazoval o Elantre protoze se mi libila. Docela me to zarazilo. A ty ramena jsou dimenzovana a pouzita i u tezsich motoru? Treba 2.0 ropak?
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Meggie007 »

Mela by byt stejna i pro 2L, ale benzin, pro ropaka netusim. Tam bych cekal ze budou jina, prece jenom to bude tezsi motor.

U me byla v ramenech primo dira a ne jedna, teda ted. Na podzim to bylo ok, ale udelal jsem tu chybu, ze jsem cely podvozek natiral Hameritem, tudiz jsem si blahove myslel, ze s korozi uspesne bojuju a ono prd. Pod naterem to rezlo vesele dal, takze uz nenatiram a cekam co zase upadne :-)

Rozhodne to neni spatne auto, ale v tomto pripade ta ramena jsou dost osizeny dil. Nezbyva nez poctive hlidat bohuzel.
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od black_sheep »

to bereš docela sportovně :lol: ja bych to auto nakopal jak se znám :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Hardcam »

Amalfi: ja mel prave 2.0 ropak :wink:
tohle soudruzi posrali...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Amalfi »

Tyjo mazec. A myslim Harde, ze jsem tvou Elantru nekde videl na srazu (motorest ve Studene Loucce) byla zlata. Ale mel ji uz novy majitel.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Hardcam »

Amalfi: jjj, nazev uz si nepamatuju, ale bylo to nekde u Olomoca. To tusim jeste bylo predtim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Amalfi »

No ehm ja totiz uz si nepamatuju kdo to byl :) Mne ty jmena vypadly z hlavy, krom Pepana, ten tam pres kovadlinu vtluce vsechno :)
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Meggie007 »

Nu taky jsem si slusne zanadaval :-)
Ale prece jenom uz ma holka svy kilometry. Kupoval jsem ji kdyz mela 100 nalitano, ted ma skoro 180. Krome udrzby a dilu co jim koncila klasicky zivotnost mi ruply akorat svody (za 1000kc z vrakace a drzi dodnes), praskla trubka od serva (nastesti vracecka, takze 50kc za metr dvouplastove hadice + kapalina do serva: cca 250kc plus chvila prace) a ted ruplo to rameno (plus marast s tim druhym).

Jinak si nemuzu stezovat :-) Dostava dost zabrat, spanilou jizdu moc neochutnala, ale zatim se drzi :-) Ted klepu... :-)
Akorat si nesmim moc casto pucovat zeny 2.5L V6-ku, to pak po ni chci veci na ktere opravdu nema :-)
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Davidos »

To mě dostáváte :-( hned v týdnu to asi hodím známému na zvedák...:-(
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“