Scoupé-auto na začátek?

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Tazman
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 črc 2006, 11:43

Scoupé-auto na začátek?

Příspěvek od Tazman »

Ahoj lidi.

Tak už přišel čas a já si vybírám svoje první vlastní auto. V mám v plánu si ho koupit z jara, ale malá příprava ničemu neuškodí. Můj rozpočet se pohybuje okolo 60.000 Kč a tak hledám a scháním. Je mi teprve dvacet, ale už si "solidně" vydělávám. Proto scháním auto, které bude vypadat živě a sportovně.

Nescháním svítivě zelené auto s dvěma zelenými pruhy, co si pozornost získává především zvukem, který rozvybruje okna v okruhu šedesáti metrů (toliko k tuningu). Hledám levné, ojeté, spolehlivé,energicky vypadající autíčko s přijatelnou spotřebou. Zrovna moc naježdíno nemám a co se týče aut, moje zázemí v tomto směru prakticky neexistuje. Proto jsem vyhledal Vás "odborníky" a co víc, vlastníky těchto autíček.

Scoupéčko si mě koupilo, především vzhledem. Ale potřeboval bych o něm vědět něco víc - přednosti a nedostatky, kde si Scoupéčko vybrat, na co si dát pozor a tak (myslím, že vy určitě víte o lepších stránkách než je www.seznam.cz a odkaz "auto). Vím že má 1.5 motůrek, spotřebu kolem 8 litrů na sto a pak jsem o něm slyšel spoustu legend a mýtů (jako třeba malý výkon světel a tak)...Závěrem...

Poprosím Vás o pomoc...je to dobrý auto na začátek? :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Já mam sice nové coupé, ale koupí scoupe neprohloupíš. Je tu dost lidí co ho má a divil by jsi se v jakém stavu jsou viz. Ivan nebo Black Sheep. Věřim že ti jeden z nich co nejdřív odpoví. Obzvláště co řekne Ivan toho se drž je to takovej všemohoucí lexikon zkušeností a praxe Obrázek Tak Ivanku šup máš tu práci :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romcis »

Cau, s Scoupe fakt neprohloupis,ja kdyz sem hledal jiny auto po Sierre tak sem dosel jedine k Scoupe - vzhledem ke spotrebe,spolehlivosti,vzhledu(preci jenom i kdyz je to auto stary vic nez 10 let,tak na dnesni dobu ma porad dost dobrej design,za ktery se nemusi stydet).
Ta spotreba 8 l to je spis kdyz to honis jako blazen,normalne s tim jezdim tak neco mezi 6-7l,na dalky neni problem 5-6.
Jo a maly svetelny vykon svetel???Haha,hele bracha ma Fiata Mareu ,ted sem s tim jezdil 2 tydny - tlumeny v tom italu sviti tak polovicne jak v hyundai,dalkovy uz lip ale porad nic moc,a to je to pritom uz otrosku novejsi auto :D
Na nejaky pomluvy nedavej....se zeptej tady Ivana,BlackSheepa,nebo me, lubin ten ti poradi kdyby si chtel GTcko.
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pener_jack »

Gtecko by bylo docela kruty auto na zacatek pokud si zatim moc neridil a nemas zkusenosti s autem. Tak je tam toho vic co se muze podelat. Hlavne to TURBO :D
Ale je fakt ze stim GT se nebudes muset stydet vubec pri predjizdeni!
Tazman
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 črc 2006, 11:43

Scoupéčko

Příspěvek od Tazman »

Nepotřebuju pod zadkem "raketu" :lol: . Jezdím teď na Fabii (1.2) a k "rychle a zběsile" ani "bezpečně a sebejistě" se to zatím přirovnat nedá :) . To se vychytá časem... Potřebuju "krásné" autíčko co něco vydrží :)
black_sheep

Re: Scoupéčko

Příspěvek od black_sheep »

Tazman píše:Nepotřebuju pod zadkem "raketu" :lol: . Jezdím teď na Fabii (1.2) a k "rychle a zběsile" ani "bezpečně a sebejistě" se to zatím přirovnat nedá :) . To se vychytá časem... Potřebuju "krásné" autíčko co něco vydrží :)
nazdar certe! :twisted:

moc specham takze v rychlosti! tohle auto je dokonaly pro zacatecnika, hezky jede, malo zere, dily se daj splasit za babku (kdyz znas hyundaiclub), ma suprovy jizdni vlastnosti => sportak (bacha teda na horsi kousky), dobry brzdy na svuji dobu a pomerne tuhou kastli, coz se taky hodi... nebrat hlavne schnily kousky, ale moc nehnijou, vetsinou zadni lemy.. V mym pripade jsou v riti i prahy a strecha, radsi nevedet proc ale bylo to uz strikany dvakrat cely tak mozna proto :lol: pro mladyho kluka prostoru habadej a to auto te podrzi i v tvejch tezkejch chvilkach. mrkni na moje ICQ, ted nebudu mit moc casu asi ale rad ti pomuzu v zatacich, o tom aute toho muzu vypravet hory doly a hlavne never tem co hyundai pomlouvaj, ja jim taky neveril a ted jsem spokojenej... jsou to pomluvy a diky temhle lidem si koupis tak fajn auto za tak malo penez! :wink: u nas si to lidi pretou s vietnamcema no, ale v americe a na zapade hyundai jede uz x let, u nas az posledni roky mozna trosku!
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

jo hlavne to musi bejt ta rada po faceliftu! a turbu se spis vyhni, pokud nepotrebujes raketu! :wink:
Tazman
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 črc 2006, 11:43

Příspěvek od Tazman »

Jestli se nepletu tak to co je k vidění tady:

http://www.sauto.cz/search.php?f_k=1&f_ ... f_r=&f_ft=

Tak po faceliftu tam není akorát ten první "ememplář". Jinak jak tak koukám tak tady jsou Scoupéčka od nějakých 40.000 do 70.000Kč a najeto mají od těch 110.000km do 200.000km.

Za kolik se nechá sehnat "solidní" kousek? A kolik by měl mít najeto, aby ještě nějaký čas (třeba i pár let) posloužil bez dramatičtějších problémů?

Popravdě, sehnat zachovalé Scoupéčko co má najeto kolem 100.000 s cenou kolem 40-50 tisíc...nezlobil bych se :)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

kdyz bude mit 100tis tak je to v podstate novy auto.. neni to moc realny, ja mam 130 na tachu ale menil jsem uz volant, sibr, spinacku, pac to bylo vycvachtany a vochmatany jako prase.. auto jezdi krasne a to ma najeto tak 3x tolik ve skutecnosti.. :-) bude stat kolem 40-50ti dobry, zalezi na stari, vejbave, stavu.. lidi tohle auto dost podhodnocujou takze neni problem i za min, ale do toho bych asi nesel radsi! bacha na korozi zadnich lemu, na to jak presne a lehce jde razeni (musi bejt super, pokud ne, ma ve skutecnosti asi hodne najeto) mrknout na loziska, tlumice, a takovy ty obecny veci co jsou u vsech aut, nic co by bylo extra poruchovyho..
Tazman
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 črc 2006, 11:43

Scoupéčko

Příspěvek od Tazman »

No co jsem tak koukal tak jenom to co je na "seznamu" vypadá úžasně :D . Pravda, je to jen fotka a ta skryje leccos. Ale tohle autíčko jsem si prostě zamiloval. Původně jsem hledal auto, co bych lechce vytuningoval pro sportovnější vzhled. Ale u tohodle auta by to byla svatokrádež :twisted: ! Tahle hračka si zaslouží pěkná litá kolečka, možná nějaký ten menší chromový výfuk a konec...tečka...hotovo :lol:

Popravdě netušil jsem, že se dá zamilovat do auta. Jasně líbí se Lamborghini Diablo, ale ehm...je takové nedostupné....o Diablu sním, ale tohle auto miluju a to jsem ho teprve viděl na obrázku.... :)

Jinak s rychlostí odpovědí si nedělejte starosti. Auto budu kupovat z jara, takže času dost :D
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Á že,by další do klubu??? :D Tak pěkně vítám Tazmane!! :wink:
Jako pro mladého kluka jako auto přímo ideální!!! Ale hele já jsem mladej pořád!!! :lol: :lol:
Tak k autu!
Scoupé o kterém budu hlavně mluvit,tak je to druhá generace 1992 a výš!! Dělali je s dvěma motory a to o obsahu 1468 a 1495,tu máme většinou všichni z nás krom lubina a ještě jednoho člena co mají verzi GT!!
Jízdní vlastnosti to má hodně dobrý,pokud jsou dobré tlumiče a podvozek,myslím silentbloky ramen!!Jako s tím autem se dá jezdit po našich silnicích v pohodě,že je takový tužší i s elektronama!!
Motor co mám já 1495 typ G4EK je spolehlivý ale nad 120 km-ů/h už je hlučnější,jako to auto není zrovna dobrý na dálnici,ale spíž na takový popojížďky,ale dá se to strpět s dobrou muzikou v autě!!! :lol:
Brzdy nejsou špatný,ale brzo uvadají,což doporučuji koupit potom kvalitnější kotouče i s destičkami!! Pokud pojedeš někdy na sraz klubu do Mimoně,tak poznáš proč!!
Dále řazení je docela přesné a bez problémové krom,tedy zpáteční rychlosti,ta se tam dává špatně,ale to se musíš naučit jako my ostatní!! :lol: :lol:
Elektrika a s tím vše spojené,tak je to velmi spolehlivé a není s tím nic třeba dělat(Já mám vše původní a pořád to drží)
Spotřeba je kolem 6/7 litrů na 100km-ů tudíž to docela jde a dálky to jede i za 5.5 litru,pokud je motor zdraví a vstřikování!!
No a neduhy ,tak většinou trpí na zadní lemy na blatníkách a občas na střeše kolem okna a zadního víka pod křídlem,kde je třetí brzdové světlo se obejeví rez,ale to se dá vše spravit,jinak nic závažného tam nenajdeš!!
Krom u BlackSheepa,ten je naše černá ovečka a má auto z jiný planety!!! :lol: :lol: Ale pokouší se to postupně dát dohromady!! :wink:
Díly se dají na to sehnat docela za slušný peníze anebo přímo tady u nás na klubu!! :wink:
P.s pokud budeš potřebovat pomoc či radu můžes se na kohokoliv z nás obrátit!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Tazman
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 črc 2006, 11:43

Scoupé

Příspěvek od Tazman »

Díky za vyčerpávající odpovědi.

Stereotypní Felicie právě prohrála svůj boj o mojí přízeň na věky věků :twisted:

Myslím že většina dotazů přijde při výběru auta až na to přijde čas, to jest na z jara (internetové stránky a tak dále) a pak až ho budu mít "doma". Jinak určitě bych pak využil nějakého srazu k rozšíření svých znalostí a získání nových přátel :D

P.S. Jsem z malého města jménem Chotěboř na Vysočině a to auto, tady bude hodně...hodně...originální...(16km odtud v Havlíčkově Brodě je autorizovaný Huyndai servis i když jak jsem koukal o autorizovaných servisech tu bylo řečeno leccos :( )....
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Scoupé

Příspěvek od ivan »

Tazman píše:Díky za vyčerpávající odpovědi.

Stereotypní Felicie právě prohrála svůj boj o mojí přízeň na věky věků :twisted:

Myslím že většina dotazů přijde při výběru auta až na to přijde čas, to jest na z jara (internetové stránky a tak dále) a pak až ho budu mít "doma". Jinak určitě bych pak využil nějakého srazu k rozšíření svých znalostí a získání nových přátel :D

P.S. Jsem z malého města jménem Chotěboř na Vysočině a to auto, tady bude hodně...hodně...originální...(16km odtud v Havlíčkově Brodě je autorizovaný Huyndai servis i když jak jsem koukal o autorizovaných servisech tu bylo řečeno leccos :( )....
Od toho jsme tady My nebudeš v tom sám!!!! :D :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan píše:Á že,by další do klubu??? :D Tak pěkně vítám Tazmane!! :wink:
Jako pro mladého kluka jako auto přímo ideální!!! Ale hele já jsem mladej pořád!!! :lol: :lol:
Tak k autu!
Scoupé o kterém budu hlavně mluvit,tak je to druhá generace 1992 a výš!! Dělali je s dvěma motory a to o obsahu 1468 a 1495,tu máme většinou všichni z nás krom lubina a ještě jednoho člena co mají verzi GT!!
Jízdní vlastnosti to má hodně dobrý,pokud jsou dobré tlumiče a podvozek,myslím silentbloky ramen!!Jako s tím autem se dá jezdit po našich silnicích v pohodě,že je takový tužší i s elektronama!!
Motor co mám já 1495 typ G4EK je spolehlivý ale nad 120 km-ů/h už je hlučnější,jako to auto není zrovna dobrý na dálnici,ale spíž na takový popojížďky,ale dá se to strpět s dobrou muzikou v autě!!! :lol:
Brzdy nejsou špatný,ale brzo uvadají,což doporučuji koupit potom kvalitnější kotouče i s destičkami!! Pokud pojedeš někdy na sraz klubu do Mimoně,tak poznáš proč!!
Dále řazení je docela přesné a bez problémové krom,tedy zpáteční rychlosti,ta se tam dává špatně,ale to se musíš naučit jako my ostatní!! :lol: :lol:
Elektrika a s tím vše spojené,tak je to velmi spolehlivé a není s tím nic třeba dělat(Já mám vše původní a pořád to drží)
Spotřeba je kolem 6/7 litrů na 100km-ů tudíž to docela jde a dálky to jede i za 5.5 litru,pokud je motor zdraví a vstřikování!!
No a neduhy ,tak většinou trpí na zadní lemy na blatníkách a občas na střeše kolem okna a zadního víka pod křídlem,kde je třetí brzdové světlo se obejeví rez,ale to se dá vše spravit,jinak nic závažného tam nenajdeš!!
Krom u BlackSheepa,ten je naše černá ovečka a má auto z jiný planety!!! :lol: :lol: Ale pokouší se to postupně dát dohromady!! :wink:
Díly se dají na to sehnat docela za slušný peníze anebo přímo tady u nás na klubu!! :wink:
P.s pokud budeš potřebovat pomoc či radu můžes se na kohokoliv z nás obrátit!!! :wink:
super, udelal jsi to za me ivanku, diky.. moje auticko uz je okay, jen pretesnit gufera na ventilech, ale zatim je spotreba oleje v pohode (investice bude v do 3-4tis) a najit si na nej chvili cas vyladit kraviny, coz ted mozna bohuzel bude........

horsi je ze tak za rok by se mohlo nechat strikat znova, kvuli lemum, strese a podvozku, pac to je jen kitovany....

taky mam auto z prvni serie, takze dost veci mam jiny nez ostatni scoupe :wink:

a k autu obecne?

razeni, je to jak rekl ivanek, presny a jde jak po masle, dokonce i zpatecka v idealnim pripade, ale dost kousku uz ji ma ponicenou, ovsem to je jen o zvyku se ji naucit zaradit aby nesla pres zuby a ani posadka nic nezpona, jen musis umet ten chmat a to auto takhle vydrzi dalsich 100tis km, ostatni kvalty dvema prsticky.. :)

k brzdam.. mam je po GO a daval jsem kvalitni oblozeni a kotouce takze nevim jak to je v serii ale jsou dostatecny, rekl bych i dost dobry, ale musi se na ne vic slapat nez trebas v novy octavii, holt starsi auto, ale takova fabina v zakladu na tom je stejne.. :twisted:

vse ostatni souhlasim, jen mozna doplnim ze scoupe mk I, vyvijeli z modelu mitsubishi colt a byl predstaven v roce 89 pro sezonu 90.. Vyvijeli ho 6 let a ten s obsahem 1468ccm je jeste mitzinka motor. Od roku 1992 vyrabeli facelift, podvozek vyladila firma lotus, motor je jejich prvni vlastni motor, pouzivaj ho s upravama doted a jeho oznaceni je G4EK neboli aplha engine (recke pismeno alfa byl pocatek nazvoslovi hyundai motoru, pak byla beta, gama...) Prestal se prodavat 1996 kdyz byl nahrazenej coupe, udelanym z lantry. Bohata vejbava, spolehlivost to vsecko patri ke znacce hyundai a jejim sportovnim modelum. Ke spotrebe, tech 6,7 mam taky dlouhodobej prumer a to jezdim dost svizne, naprosto zavodni sklony stojej kolem 7,8litru na sto. Na dalku jsem uz jel za 4,7 ale myslel jsem ze usnu, ostatne v TP je 4,5.... :lol: spis ale pocitej se 6,5litrama.. Na dalnici se s tim da jet, moje auto se projevuje podivne tim, ze nad 120 se rozerve jako vsem, ale pri 140ti to zase ustane, takze kdyz jedu tech 150 je to naprosto idealni rychlost a nemusim davat ani moc plynu a drzi si to rychlost...
Tazman
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 črc 2006, 11:43

Příspěvek od Tazman »

Na to už se snad ani nedá nic říct....Alfa motor :lol: Podvozek "od" Lotusu :lol: ...to už jenom člověk může začít mlátit hlavou o zeď a říkat si...už aby byl březen...už aby byl březen :cry:

Každopádně si myslím, že tyhle vyčerpávající odpovědi by mohli časem hodně píchnout i ostatním "nerozhodnutým" mládencům :D

... a že já už jsem rozhodnutý :lol:
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“