LED denní svícení

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
MachiSSS
Příspěvky: 4
Registrován: 28 dub 2012, 09:52

LED denní svícení

Příspěvek od MachiSSS »

Chlapci můžete mi prosím poradit? Koupil jsem tyto světla:

http://aukro.cz/led-svetla-pro-automati ... 14689.html

teď je montuji na Hyundai Atos, co máme v rodině. Mrkněte prosím na to schéma, co k tomu dávají a poraďte mi, jak to mám zapojit, aby to fungovalo jak má, už si nevím rady. Díky moc předem...
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: LED denní svícení

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak jak by to mělo fungovat dle vyhlášky to nezapojíš, chybí jim spínací - ovládací modul. Světla se po nastartování musí sami rozsvítit, ale při zapnutí obrysovek musejí sami zhasnout, to tato neumí. Buď si dokup modul nebo tam vsať relátko za pár korun. Jinak doporučuju zapnout spínací drát na altík aby to zaplo po nastartování.
.........
MachiSSS
Příspěvky: 4
Registrován: 28 dub 2012, 09:52

Re: LED denní svícení

Příspěvek od MachiSSS »

moduly jsem našel na netu dva:

http://www.jb-tuning.cz/www-jb-tuning-c ... LED-svetel

http://www.jb-tuning.cz/www-jb-tuning-c ... svetla-12V

Ale kdyz bych chtěl to relátko, což je jistě levnější varianta, tak bych pak poprosil o radu, jak s tím vynaložit. Co mám vlastně koupit, jak to zapojit. Děkuji
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: LED denní svícení

Příspěvek od MICHAL77 »

Koupil bych si relátko (tokové to malé, malá kostka,) s vývody 1 - 86, 2 - 85, 3 - 30, 4 - 87 ( někdy tam je 87a - bývají i pětivývodové a tam je 5 - 87).

A zapojil bych to takto: 3-30 bych dal stálej proud (z baterie, starteru, alternátoru)
4-87 napojit červenej od LED světel
2-85 buďto na spínanej proud po sepnutí klíčku (15), ale tím pádem to bude svítit ihned po zapnutí
klíčku a nebo to zapojit na altík na drát kterej vede ke kontrolce dobíjení -pak to sepne v
okamžiku kdy kontrolka zhasne....
1-86 bych napojil na obrysovky a mělo by to tím pádem fungovat

Ono ten modul nejni nic jiného než takovéto relátko v pěkné krabičce s drátkama, ale za trochu jinačí cenu.....

Pokud jsem to popsal špatně t mě nějakej mechanik klidně opraví. Nemám auto po ruce a tak to píšu z hlavy...... #-o
.........
MachiSSS
Příspěvky: 4
Registrován: 28 dub 2012, 09:52

Re: LED denní svícení

Příspěvek od MachiSSS »

Perfektní, doufám, že tvůj popis je správný :-) Teď někde musím sehnat to relátko a bude vymalováno. Kde se to dá sehnat? V klasických mototechnách toto asi mít nebudou co? To tak možná někde v autoelektrice, nebo?:-)

Jinak ledky úspěšně nasazeny, vše sešroubováno a taky jsem objevil to spínací napětí v motorovém prostoru, beru ho ze spínače zpátečkových světel na převodovce.

Teď jen kde sehnat to relátko... :-/
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: LED denní svícení

Příspěvek od alarm »

Buď použiješ autorelé, napr, favorita, ten má konektory na fastonky, alebo lacnejšia verzia je obchod so súčiastkami-elektro ako napr. gme. Ale to musíš naletovať.

http://www.autodoplnkyfro.cz/rele-spina ... -5242.html
http://www.gme.cz/rele-s-dc-civkou/relem4-12h-p634-028/
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: LED denní svícení

Příspěvek od MICHAL77 »

Koupíš ho v každém obchodě s autodíly, doma jich mám plnou krabici, ale posílat se to nevyplatí. Nebo obejdi vrakoviště.
.........
MachiSSS
Příspěvky: 4
Registrován: 28 dub 2012, 09:52

Re: LED denní svícení

Příspěvek od MachiSSS »

Hoši zlatí, děkuji všem za drahocené rady! Doma jsem v dílně úplně náhodou našel to správné relátko, fakt haluz, jen tak mě napadlo prohrabat šuplíky a světe div se, ono tam jedno jediné leželo. Sice staré, ale krásně a plně funkční:-) Hned jsem to podle vašeho popisu zapojil a takovou radost už jsem dlouho neměl...ono to funguje! :-) Děkuji moc všem ;-)
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: LED denní svícení

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak asi jsem ještě vše nezapomenul. Každopádně jsem velice rád že jsem mohl pomoci. Jinak mim soutěž, prosímtě doplň si do profilu alespoň bydliště. Nevím zda se za ně stydíš či co, ale je to lepší..... Jinak ať denní svícení slouží.
.........
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: LED denní svícení

Příspěvek od pivis »

ahoj nemůžete někdo poradit kde v sonatě NF najdu v motoru + pol po zapnutí zapalování pro připojení DRL,sonaťáci poraďte díky :D
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: LED denní svícení

Příspěvek od alarm »

Nie som soňák, ale ak máš skúšačku na 12V, otvor krabičku v motorovom priestore, kde máš poistky, otoč klúčikom do polohy 2 a meraj. Máš to za 5 minút.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“