trhanie pri plnom vytoceni

Moderátor: Moderátoři

andrej.tittel
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2012, 09:42

trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od andrej.tittel »

zdravim,

nedavno som si kupil terracan 2006 v automate. ked vychadzam z brany a dam plny bud v lavo alebo v pravo tak mi trha celym autom. robi to aj ked som rozbehnuty a dam neutral. co to moze byt? pri kupe auta to nerobilo
Reklama
 

David73
Příspěvky: 4
Registrován: 16 dub 2012, 18:44
Bydliště: Praha 10

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od David73 »

Ahoj,

mám taky automat, ale 2004. Tohle se mi stalo jen když zůstane přiřazený náhon 4x4. Nevím jestli máš ruční přiřazení 4x4 nebo automatický. Ono to ježdění se zapnutým 4x4 není na silnici, právě při vytočení kol do kraje se kříží nápravy a takhle to poskakuje, nebezpečí je, že ti může taky prasknout řetěz v převodovce co přiřazuje 4x4.
David
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od Radim Paták »

Souhlasím :D
andrej.tittel
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2012, 09:42

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od andrej.tittel »

mam to v automatike, poloha auto a low. skusal som prepinat ale nic sa nezmenilo... ako to teda vypnem? co mam s tym robit aby mi nesklbcovalo s autom?
andrej.tittel
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2012, 09:42

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od andrej.tittel »

skusal som pri nastartovanom motore a zaradenom N pootocit s kardanom co ide na predek a ani sa nehne. to znamena ze je to zaseknute? kde sa nachcadza tam membrana a pripinanie toho 4x4? to je to v strede co ma taky zelezny kryt?
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od Radim Paták »

Projdi si pořádně vlákno "4x4", tam se popisuje celkem přesně, kdo s tím co dělal. Hodně tam s automatem radil náš kamarád, který už bohužel není mezi námi, Ivan Kuschall. Já osobně bych ze všeho nejdříve pročistil kontakty a pak až se pouštěl do rozebírání. Nedávno jsem tu popisoval stejnou závadu, která ale sama zmizela- jakoby to ve vlhkém a bahnitém prostředí zkratovalo a když je hezky, upraví se to samo, Zatím jsem ale žádné kontakty nečistil, takže ani nevím, kde jsou. To ti bude muset poradit někdo jiný :D .
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od Valent2004 »

andrej.tittel píše:skusal som pri nastartovanom motore a zaradenom N pootocit s kardanom co ide na predek a ani sa nehne. to znamena ze je to zaseknute? kde sa nachcadza tam membrana a pripinanie toho 4x4? to je to v strede co ma taky zelezny kryt?
To nie je zaseknuté. To znamená, že máš priradený predný náhon, a preto ti trhá s autom plnom rajde.
Pri prepnutí na AUTO by sa kardan mal pretočiť. Ak nie tak to znamená, že stále jazdíš s priradeným predkom. Membránu nechaj na pokoji.
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od JUHA »

Co je s Ivanem?
David73
Příspěvky: 4
Registrován: 16 dub 2012, 18:44
Bydliště: Praha 10

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od David73 »

Co já vím tak se právě dělala dvě provedení 4x4. Jedno mělo otočné kolečko 2H 4H 4L a tam se předek právě přiřazoval ručně a jak už tu bylo zmíněno, tak přes podtlakovou membránu, která vysunula tyčku v gumové harmonice. Pod autem to bylo krásně vidět, když se sundal kryt pod motorem. Když se ta tyčka pod gumovou harmonikou občas nepromaže může se pak stát, že to prostě přestane mechanicky chodit. Druhé provedení mělo jen AUTO a LOW no a co já vím, tak tam to přiřazení předku řídil počítač( resp. řídící jednotka) přes lamelovou spojku. No a protože nevím jestli tam vůbec je taky ta membrána s tyčkou, tak bych asi zkusil diagnostiku. Samozřejmě prověřením otočného spínače se asi nic nezkazí. Jinak pod autem k převodovce 4x4 různě dráty vedou, ale je to komplet krytý právě tím podmotorovým krytem, takže pokud si neprojel třeba bahnem nebo vodou nebo nějakým větším terénem tak by to mělo být v pohodě.
andrej.tittel
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2012, 09:42

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od andrej.tittel »

no praveze som isiel cez mensie jazerko cize tam mohlo natiect... kazdopadne auto ide v stredu do servisu a uvidime co tomu bude.
andrej.tittel
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2012, 09:42

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od andrej.tittel »

no tak spalene zapecene lamely v medzinapravovej
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od Leos2 »

andrej.tittel píše:no tak spalene zapecene lamely v medzinapravovej
Mám takový dojem že mám ten samý problém , při rozjezdu mi to pocukává , nad 70 km ož to nedělá nic . Pak dej vědět co to stálo.
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
andrej.tittel
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2012, 09:42

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od andrej.tittel »

mne vynenil cele vnutro medzinapravovej. materia stal okolo 500€. teraz je to v poriadku auto jazdi pekne
jank102
Příspěvky: 1
Registrován: 18 pro 2012, 21:47

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od jank102 »

Ahoj, mám dotaz asi související s tímto tématem, auto je v automatu, přepínač pouze automatic a low, na low nereaguje (kontrolka nesvítí a jako redukce to taky nejede) a když jedu tak kolem 40 km/h auto škube jako by kopalo, dříve to dělalo spíše ve vyšších rychlostech 70-80. Budu vděčný za odpovědi
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie pri plnom vytoceni

Příspěvek od Maxik-rbk »

Pánové a dámy, mám podobnej problém. Poslední tejden se mi stává, že to během jízdy občas škubne, jak kdysi na Š120 když byly napálený kladívka. Prostě to škubne a jede to dál. Teď když jsem to pozoroval, jsem si všiml, že při tom škubnutí padne i otáčkoměr na nulu a zas vyskočí. Odhaduju to na snímač kliky, ale radši si nechám poradit od těch co to už řešili. No a taky se mi teď právě dvakrát stalo, že jsem to nemohl natočit. Zapnu klíček, nažhaví, kontrolky zhasnou, jen svítí taková ta oranžová se symbolem autíčka a klíčku. Ale to svítilo dycky. Točí, ale nechytne. Jinak to dycky chytlo na cvaknutí.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“