omezení otáček na 3000

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
karelk
Příspěvky: 1
Registrován: 12 kvě 2012, 16:23

omezení otáček na 3000

Příspěvek od karelk »

Koupil jsem Sonatu 1,9 diesel typ NF 103kW - NAJETO 230 000KM - r.v. 2007- nepravidelně se projeví závada ,že jsou omezeny otáčky na max 3000. Někdy začne svítit porucha check - žlutá-palivového systemu. Toto se stalo v podstatě po vyjetí z autobazaru. Prodávající slíbil vyřešení závady ,dojel na diagnostiku a příčinou měla být 2.poloha plynového pedálu. Druhý den se ale závada ztratila.přesto zajistil výměnu pedálu. Po ujetí asi 500km se závada opět projevila, a tak jsem jel do autorizovaného servisu Hyundai v Táboře, kde diagnostika
hlásila 2.polohu pedálu, ale ten nebyl předtím vymazán a nově poruchu škrtící klapky vzduchu . Když jsem chtěl specifikaci a případně objednat tento díl, tak mi sdělil technik,že to tím vůbec nemusí být a že by to museli podrobně proměřit a cena zjištění bez záruky úspěchu / na př. 8hod x550kč bez dph/.
Vzhledem k tomu, že signalizace poruchy palivového systému mohla podle zkušeností mého známého být i palivový filtr, tak ten byl vyměněn , také vzduchový a olejový včetně náplně.
Závada se ztratila a věřil jsem , že je odstraněna . Bohužel po ujetí tak 300km v rozmezí týdne se opět objevila a začala svítit porucha.
Nejhorší je, že je to nepravidelně. Nemáte někdo prosím zkušenost a radu jak odstranit .
Hledal jsem ventil ERG, který by to možná mohl způsobovat - nevíte někdo jestli u tohoto motoru je a kde.Dnes jsem byl u automechanika a ten si myslí , že ten ERG je na přiložené fotce a je řízen elektronikou a tím pádem nelze vyřadit.
Předem děkuji za radu.
Naposledy upravil(a) karelk dne 30 kvě 2012, 21:33, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: omezení otáček na 3000

Příspěvek od cypisek »

no u octavky 1řady to dělal snímač tlaku turba, taky do 3000 otaček (třeba v kopci naložen), a pak se motor přepnul do nouzoveho režimu a bez turba šlo ploužit se dal,, ale vážně ploužit, ale po vypnuti kličku a nastartovaní to jelo zase v pohodě ..
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Re: omezení otáček na 3000

Příspěvek od cecilek »

Správně =D> to samé, když tady o tom mluvíte, se dělo u našeho firemního Volkswagenu LT.... Stalo se to vždy, když jste jako na potvoru potřebovali předjet auto a v půlce manévru to vyplo. V tom okamžiku se muselo vypnout klíčkem a zase nastartovat. My jsme tomu říkali restart ](*,)
Nevím ale co to dělalo. Ale spravili to. Vím, že turbo neměnili. Jestli to bude k tomuto tématu důležité, můžu se klidně zeptat....
Zatím zdar a držím palce....


Naposledy oživil karelk v 29 kvě 2012, 19:52
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
Odpovědět

Zpět na „SONATA“