Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od sedli »

Má někdo na Atosu namontované přídavné denní LED svícení ? Je zbytečný svítit přes den halogeny, navíc jsem zjistil že vzadu svítí na každé straně obě světla, myslel jsem že jeden pár svítí pouze při brzdění, ale svítí stále - tzn. vzadu 4 žárovky v brzdových světlech....
Uvažoval jsem nad odpojením spodní dvojice brzdových světel ( vydělat žárovky ), aby svítila jen jedna sada - tak jak je tomu na všech autech...ale nevím co by na to říkala policie...sice by i tam svítila dvojice brzdových světel klasicky, ale druhá řada ne..nechápu proč do Atose nacpali takový brzdový světla :-/ Zbytečně to žere baterii.
Každopádně do toho se pouštět nebudu kvůli té policii, přemýšlím proto nad denním LED svícením, ideální místo podle mě je v nárazníku v místě, kde jsou předchystány prohlubně v plastu na mlhovky - odstranit plast a jsou ideální otvory na kulaté svícení, od oka to vypadá tak na 90-100 mm.
Už jsem hledal na internetu a dají se koupit od 1000 Kč. Nemám tušení jak se zapojují, takže bych montáž i zapojení nechal na mechanikovi, chtěl bych spíš vědět, zda ledky už někdo z Vás má na Atosovi a jak to vypadá. Samozřejmě budu kupovat homologované. začínám pomalu hledat a půdu do toho, chci ulehčit baterii.
Díky za reakce.
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od Rudolf »

Já mám už dva roky tyto: http://www.dennisviceni.cz/dennisviceni ... -SJ296typ2
Jsem spokojen, fungují bezvadně.
Přílohy
DRL2.JPG
DRL2.JPG (65.77 KiB) Zobrazeno 4436 x
DRL1.JPG
DRL1.JPG (96.05 KiB) Zobrazeno 4436 x
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od Rudolf »

Mimochodem na STK si technik DRL světel ani nevšiml, resp. všimnout si musel, ale neřešil je.
Na rozdíl od 4 (5) brzdových světel vzadu. Ptal se mě, zda je to z výroby nebo jsem si to dodělával sám :)
Holt zjevně Atose viděl porvé.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od sedli »

Rudolf : Díky za pohotovou odpověď i s fotkou !
Můžu se zeptat, jestli jsi to zapojoval sám, nebo jsi to nechal někde udělat? Můj otec ( když to auto ještě používal ) se jednou na toto přídavné svícení ptal v autorizovaném servisu a tam mu řekli něco ve smyslu, že se to tam elektricky nedá udělat, protože tam je málo místa...?
Zajímá mě proto, zda to na Atose zapojím jen s pomocí návodu, zda je na to nějaký volný konektor nebo to budu muset nechat udělat od mechanika, protože bych nepoznal jaký kabel na jaký?
A čím to tam máš chycený? To je oboustrannou lepící páskou a narvané v tom, nebo navrtaná mřížka a upevněno přes šroub?

Edit : Ptal se, jestli jsi si tam sám dozadu přidělal další pár světel? :-D
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od Rudolf »

Tenhle typ se připojuje jednoduše. + a - natvrdo na baterii pod šroub na svorce. Třetí drátek se paralelně připojí k parkovcímu světlu. Vyndal jsem ze světla konektor, měřákem zjistil, který drát vede k parkovačce. Pak jsem ho před konektorem rozholil a napájel na něj nový od DRL světel. Existují odbočovací propichovací svorky, ty jsem ale neměl. Krabičku jsem dodanou oboustrannou lepicí páskou přilepil na plastové víko pojistek.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od sedli »

Tak se to má zatím takto. Do skútra jsem kupoval jako parkovačky místo klasických žárovek na efekt LED s 9 diodami - místo klasického žlutého světla stejně jako na Atosu krásné bílé světlo co neoslňuje a vypadá jako originál, takže žádný problémy s policií. Hážu fotku pro upřesnění.
Napadlo mě koupit ještě jednu sadu těch LED žárovek a nacpat to místo žárovek v parkovačkách u auta. Bude to svítit stejně jako ty LED co máš ty na autě ale hlavně to vypadá jako z výroby ( protože jsou taky zvlášť, ne v hlavním světlometu ). Zkusím tam hodit ty ze skútra a večer se podívám jak to vypadá a kdyžtak to i vyfotím pro ukázku a pokud to bude vypadat dobře, jdu do toho.
vlevo LED, vpravo klasika
vlevo LED, vpravo klasika
P1020268.JPG (97.72 KiB) Zobrazeno 4364 x
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od Rudolf »

Tohle řešení mimo případný problém s PČR neřeší problém se čtyřmi koncovými světly. Ty budou s parkovačkama stále svítit.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od sedli »

Tobě ale taky svítí zadní světla při zapnutí LED světel, nebo jsi to už nějak vyřešil?

Edit : Už mi svitlo, ledky se vlastně automaticky zapnou při otočení klíčku do startovací polohy a ze zákona zadek vozu svítit nemusí....takže opravdu jedině ta LED sada, toto byla blbost.
Pomalu vybírám, na řezání nárazníku kvůli usazení kulatých LED do míst kde je příprava pro mlhovky kašlu. Mám vyhlídnuté tyto 2 sady : http://tuning.autodoplnky.cz/denni-svic ... 20-s245448 případně http://tuning.autodoplnky.cz/denni-svic ... -s98649159

U 1. sady je psán odběr 2x5Wattů , u 2.sady není udán, al etaky má 20 Led, takže to bude stejné. Jaký odběr mají ty tvoje ? Ještě jeden dotaz, jaká výška bude ideální, aby tam ledky zapadly? u 1.sady je výška 24 mm, u druhé 25 mm.
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od Rudolf »

sedli píše:Tobě ale taky svítí zadní světla při zapnutí LED světel, nebo jsi to už nějak vyřešil?

Edit : Už mi svitlo, ledky se vlastně automaticky zapnou při otočení klíčku do startovací polohy a ze zákona zadek vozu svítit nemusí....takže opravdu jedině ta LED sada, toto byla blbost.
Pomalu vybírám, na řezání nárazníku kvůli usazení kulatých LED do míst kde je příprava pro mlhovky kašlu. Mám vyhlídnuté tyto 2 sady : http://tuning.autodoplnky.cz/denni-svic ... 20-s245448 případně http://tuning.autodoplnky.cz/denni-svic ... -s98649159

U 1. sady je psán odběr 2x5Wattů , u 2.sady není udán, al etaky má 20 Led, takže to bude stejné. Jaký odběr mají ty tvoje ? Ještě jeden dotaz, jaká výška bude ideální, aby tam ledky zapadly? u 1.sady je výška 24 mm, u druhé 25 mm.
Ty moje mají 2x5 LEDek po 1W teda 2x5W. Mají 25mm a sedí dobře. Ten 1mm nehraje roli.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od sedli »

Tak super, elektrika a dráty jsou pro mě italský špagety, tak zapojení nechám na známým -mechanikovi.
Ty samotný LED světla jsi připevnil do toho nárazníku taky jen pomocí oboustranné lepící pásky? Je to lehký, mělo by to držet,ale co nápor větru?
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od Rudolf »

sedli píše:Tak super, elektrika a dráty jsou pro mě italský špagety, tak zapojení nechám na známým -mechanikovi.
Ty samotný LED světla jsi připevnil do toho nárazníku taky jen pomocí oboustranné lepící pásky? Je to lehký, mělo by to držet,ale co nápor větru?
Kromě lepicí pásky drží orig. kovovým držákem. Viz. foto v odkazu výše.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
waspwasp
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2010, 13:36

Re: Denní svícení - LED na Atos + zadní světla

Příspěvek od waspwasp »

Moje zkušenost.Světla mám namontovaná v plastu vedle mlhovek,v pohodě se tam vejdou.Koupil jsem na Aukru za 380 Kč "Čínu",ale jsem spokojený.Svítí perfektně.Homologace je sice pro Nizozemí,ale snad to nebudou policajti řešit.Zapojení je:jeden kabel na obrysovky,jeden na tvrdo na baterii a jeden na konektor couvačku.Světla se rozvítí klíčkem až v poloze ON.Takto svítí pouze LEDky.Při zapnutí světel se automaticky vypínají.Je to asi jedno z možných zapojení takový levných světel.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“