Prosím o radu

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

Byl jsem dnes s manželkou v autosalonu a chtěli koupin novou i30, ale vedle stála Elantra a manželce se líbíla více a přemlouvá mě abychom koupili raději Elantru, prodejci jsem řekl, že si pro Elantru příjdu až v pondělí nebo dopoledne úterý, tedy nechal jsem si chvilku na rozmyslení. Jedná se o model 1.6, 97 kw, bronz metalíza, confort s alu koly, koberečkami, povinou výbavou a ochranými lištami za cenu 328000 Kč a ta i30 by byla 1.6, 88 kw, stříbrná metalíze, s alu koly za 292000 Kč. Nevím do čeho jít, prosím o radu. Dík
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Hardcam »

Za me Elantra. Ale rozhodnuti by predevsim melo byt na tobe, ty to auto denne uvidis, denne v nem budes jezdit a hlavne ho platis. Dej na svoje osobni sympatie, technikou se ty auta nijak extra nelisi, vse ma svoje + a -.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

Hardcam píše:Za me Elantra. Ale rozhodnuti by predevsim melo byt na tobe, ty to auto denne uvidis, denne v nem budes jezdit a hlavne ho platis. Dej na svoje osobni sympatie, technikou se ty auta nijak nelisi, vse ma svoje + a -.
Dík
Čtu zde i na jiných diskuích a testech na Elaktru uvádějí za mínus, skloněné A sloupky zabraňující výhledu šikmo vpřed, vlnící se a nervózní zadní náprava -S vyšlechtěnou geometrií předku trochu neladí zadní náprava s vlečenými rameny, která si moc neumí poradit s nerovnostmi a na dálnici ve vyšších rychlostech záď vozu trochu povlává. Tlumiče zvolili podvozkáři Hyundaie tradičně tužší. Auto si vám tedy postěžuje na každou díru a hrbol.
Otvírání kufru jen dálkovým ovladačem nebo tlačítkem v interiéru, neosvětlená schránka před spolujezdcem, nefunkční rádce pro vhodný okamžik řazení, rádio bez RDS
Mám se bát té nápravy.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Hardcam »

U sedanu je naprosto bezny, ze se otevira jen tlacitkem od ridice a nebo klicem. Ma to svoje vyhody - zejmena je kufr chranen pred lapky.
Zadni naprava je koukam hodne vdecny tema uz u poloviny modelu. Jestli chces auto co si poradi s nasima cestama, nekoukej se v relaci do pul milionu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

Hardcam píše:U sedanu je naprosto bezny, ze se otevira jen tlacitkem od ridice a nebo klicem. Ma to svoje vyhody - zejmena je kufr chranen pred lapky.
Zadni naprava je koukam hodne vdecny tema uz u poloviny modelu. Jestli chces auto co si poradi s nasima cestama, nekoukej se v relaci do pul milionu.
Je to tak, jak píšeš
Dík za rychlou odpověď
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Richi_i30 »

Měl jsem podobné dilema, nakonec jsem si vzal i30 kvůli vyššímu kufru, který se mi občas hodí. Na i30 mě přivedla právě Elantra, jinak plný souhlas s Hardem ;)
dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

Richi_i30 píše:Měl jsem podobné dilema, nakonec jsem si vzal i30 kvůli vyššímu kufru, který se mi občas hodí. Na i30 mě přivedla právě Elantra, jinak plný souhlas s Hardem ;)
No právě Elantra je pěkné auto, taková menší provedení i40, ale abych po tom nelitovalu kyž vezmu Elantru, že jsem nekoupil i30, celou noc jsem nespal a teď ráno mě manželka říkala, že se ji zdálo, že jsme s Elantrou nebili spokojení, pořád s ní byly nějaké problémy, jak byla nešťastná jak jsem ji nadával, že mě navedla na tu Elantru, ale byl to jen sen. A teď jak jsi napsal, že si koupil i30 a nevzal Elantru, fakt nevím do čeho jít a ještě navíc http://www.autotube.cz/autotest/2192-hy ... video.html
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od FISHkaa »

tak je to stejně nakonec o pocitech. Já osobně bych šel do i30 a to protože:
- lepší variabilita zavazadlového prostoru
- o generaci vyšší palubní elektronika
- lepší zadní náprava

Každopádně pokud půjdeš do Ely, tak to není špatná volba, jenom bych trval na příplatkovém rádiu s RDS... 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Richi_i30 »

Ať počítám, jak počítám, ta cena u i30 mi nějak nesedí, to je nějaká předváděčka či co ?

Mimochodem, pokud se nemýlím, tak rádio s RDS je již bez příplatku, resp. od výbavy Comfort.
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Prosím o radu

Příspěvek od mechoun »

Bohužel, ale je to tak, že Classic je bez rádia a od Comfort výše je radio bez RDS. To mi mozek nebere. Za příplatek "pouhých" 10770Kč dostaneš Clarion, který doufám umí víc...
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Richi_i30 »

Vážně ? Podle konfigurátoru by to mělo být jinak:

COMFORT Cena od 349 990 Kč

Má oproti verzi Classic navíc:
- Přední mlhové světlomety
- Vyhřívaná vnější zrcátka v barvě vozu se směrovkami
- Dálkově ovládané centrální zamykaní a alarm systém
- Čalouněné výplně dveří
- Tónovaná skla
- Integrované rádio s CD přehrávačem (RDS, MP3), 6 reproduktorů
- USB & iPod & AUX port
- Ovládání audiosystému tlačítky na volantu
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Docent »

dagbetmen píše:nefunkční rádce pro vhodný okamžik řazení
Tak zrovna tohle bych za nevýhodu nepovažoval, protože to tam :hyu: dal evidentně z traktoru bez změny firmware... Radit řadit pětku při padesátce v kopci směrem vzhůru :-k ...
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Prosím o radu

Příspěvek od potki »

Ja by som kupil Elantru, najma aby som urobil radost manzelke a preto, lebo sa mi viac pacia sedany ako hatchbaky a ak by sa na aute vyskytli nejake chyby, tak by som manzelke v ziadnom pripade nic nevycital. :)
To je recept na stastne manzelstvo - 20. vyrocie v januari 2012 :P
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

Richi_i30 píše:Ať počítám, jak počítám, ta cena u i30 mi nějak nesedí, to je nějaká předváděčka či co ?

Mimochodem, pokud se nemýlím, tak rádio s RDS je již bez příplatku, resp. od výbavy Comfort.
Omlouvám se, popletl jsem to, ta cena za i30-292000,- Kč by byla za 1.4, 73 kw, hnědá metalíza, ta 1.6, 88 kw, stříbrná metalíza s alu by stála 311800,- Kč
dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dagbetmen »

potki píše:Ja by som kupil Elantru, najma aby som urobil radost manzelke a preto, lebo sa mi viac pacia sedany ako hatchbaky a ak by sa na aute vyskytli nejake chyby, tak by som manzelke v ziadnom pripade nic nevycital. :)
To je recept na stastne manzelstvo - 20. vyrocie v januari 2012 :P
Ja bych rád manželce udělal radost s tou Elaktrou, moc se ji líbí, mluvil jsem dnes s prodejcem a on sám řekl, že i30 má lepší podvozek, lepší uchycení nápravy s vlečenými rameny. A že Elektra má rádio bez RDS abych to neřešil, že mě dá jiné rádio s RDS. Jinak gratuluji k 20. výročí.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“