vadnutí nových brzd při prudkém brzdění

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mc.case
*
Příspěvky: 82
Registrován: 02 úno 2011, 01:07
Bydliště: Plzeň

vadnutí nových brzd při prudkém brzdění

Příspěvek od mc.case »

Zdravím chlapy,
mám drobez problémek před měsícem jsem vyměnil přední brzdy(kotouče brembo max a desky ferodo) najeto teď na nich je cca 700km normálním ježděním nicméně včera jsem byl nucen brzdit opravdu hodně a to ze 160km/h na 0 na co nejkratší vzdálenost a když jsem auto zastavil tak neskutečnej smrad a kouř od kol a od té doby je potřeba vyvinout mnohem větší tlak na brzdový pedál aby se začlo něco dít. Nevíte, co by to mohlo být za nesmysl? napadlo mě jedině že sem uvařil desky a zesklovatěl povrch. Budu rád za jakékoliv názory brzdy mě staly 5tis. a rád bych to nějak zachránil za rozum. Díky Lukas
Hyundai coupe 1996 2.0 16v 139HP
ex:Alfa romeo 155 1994 2.5TD to bylo vozidlo....
ex:Fiat marea 1998 1.9TD ta mě stála peněz :)))
ex:Mitsubishi colt 1989 1.3 řízený karbec 55kW na tu dobu el šíbr a zrcátka :))) jj japonec
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vadnutí nových brzd při prudkém brzdění

Příspěvek od Hardcam »

Kdyz uz jsi zvolil Maxe (predpokladam, ze ne fejky, co se tady zacinaj rozmahat), proc k nim Feroda (predpokladam nejakou obycejnou radu s tvrdou smesi)?
Myslim, ze sis zaroven odpovedel sam - zrejme jsi je utavil. Lepsi ale bude prohlidka nekde v mistnim servisu. Mimochodem, kdy jsi naposled menil kapalinu?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vadnutí nových brzd při prudkém brzdění

Příspěvek od Farrael »

Jo odpověděl sis sám. Mám ten dojem, že když jsou kotouče a destičky nové tak je třeba na to nedupat na doraz, neboť je pak zkroutíš apod. Zachránit si myslim, že už nepůjdou.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: vadnutí nových brzd při prudkém brzdění

Příspěvek od jiri.vacha »

No pánové,má stejný problém jako jsem měl já na trajetu.Nové BREMBO kotouče a destičky ferodo #-o .Než jsem na to přišel tak jsem na jedny destičky udělal dvoje kotouče.Feroda desky jsou tvrdé :!: :!: Destičky vyhod a kup origo nebo jinou značku.Kotouče jsou dobré značky=D> .Mam je na autě a k nim origo desky a nemam problém [-X =D>
Příznaky-rychlá jízda po dálnici,najednou prudké brždění,vlažný nástup brzd,nutno vyvíjet větší tlak na pedál a v závěru přehřáté brzdy.Párkrát to uděláš a zkroutíš kotouče #-o Takže doporučuji zkontrolovat kotouče zda se nezkroutily a dát jiné destičky,laboroval jsem s tím půl roku,než jsem na to přišel.Už jsem byl tak zoufalý,že jsem hledal speciálku na brzdy ](*,)
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vadnutí nových brzd při prudkém brzdění

Příspěvek od black_sheep »

také jsem na doporučení dával kotouče brembo, a desky mi dali textar. dohromady to pracuje velice dobře. =D> zkusil bych ty feroda vyhodit (ty jsem měl vzadu a pěkný shit), kotouče trošku líznout a uvidíš.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mc.case
*
Příspěvky: 82
Registrován: 02 úno 2011, 01:07
Bydliště: Plzeň

Re: vadnutí nových brzd při prudkém brzdění

Příspěvek od mc.case »

Kapalina se měnila zároveň s brzdama.Takže zkusím nějaké lepšíí desky a bude to ok? kotouče nejsou zvlněné. Jen sem nečekal že brzdové destičky od feroda budou špatné...

Jaké destičky by jste doporučily?
Hyundai coupe 1996 2.0 16v 139HP
ex:Alfa romeo 155 1994 2.5TD to bylo vozidlo....
ex:Fiat marea 1998 1.9TD ta mě stála peněz :)))
ex:Mitsubishi colt 1989 1.3 řízený karbec 55kW na tu dobu el šíbr a zrcátka :))) jj japonec
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“