Tuhá převodovka - špatně řadí.

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tuhá převodovka - špatně řadí.

Příspěvek od Farrael »

Ahoj kluci. Mám dotaz na majitele NFka. Trápí mne ztuhlá převodovka. Hlavně po ránu. I když dneska dopoledne kolem jedenácté to nebylo moc lepší. Problém je v tom, že během řazení jedničky a dvojky, po tom co se rozjedu, to jde velmi ztuha. Často musim prostě vymáčknout znovu spojku, abych to vůbec zařadil. Občas musím prostě přitlačit. Trojka jde vcelku obstojně a je vtipné, že většinou jde hůř dvojka než jednička. Jak se to pak trochu ohřeje tak je klid.
Je to normální? Nebo co tomu je? Kdyby byla zima tak řeknu ok, ale teď je prakticky léto. Docela mě to dost otravuje.
Když takhle blbě řadí, tak většinou i po přidání plynu - hlavně razantním na ty nižší převodové stupně tam občas trošku cítím díru, ale netuším jestli to není plynem, který už pomalu začíná fungovat (ještě nesvítí kontrolky, ale dle spotřeby benzínu odhaduju, že už běží), ale zatím není dost teplý, aby zvládl to razantnější vytočení.
Je celkem vtipné, že se to opět objevilo až po natankování nové nádrže. Předtím mi to nedělalo po tom co auto prošlo servisem a vyměnili se svíčky etc.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Tuhá spojka

Příspěvek od Rybář »

Já tomu nějak nerozumím. Tak máš tuhou spojku nebo jde blbě řadit (problém s převodovkou)? Pochopil jsem to tak, že ti občas nejde zařadit nějaký převodový stupeň. To mně nejde běžně :lol: Zkus vyměnit převodový olej.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhá spojka

Příspěvek od Farrael »

Máš recht sem to blbě napsal. Opraveno :-) No a občas. Pokud je to studený hlavně z toho rána, tak je to skoro pravidlo, než se ohřeje.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhá převodovka - špatně řadí.

Příspěvek od Nexus »

já bych to nazval konstrukční vlastnost :lol: ikdyž žil jsem v představě, že NFko už tuhle vlastnost mít nebude. Studený (ano i v létě) řazení mi jde docela ztuha, táta to samo a když jsou tuhé mrazy (-15°C a míň) tak oba máme problém za jízdy vyřadit kvalt, speciálně jedničku což je docela blbý. Rozjedeš se, zastavíš a pak jde jednička ven, vymysli kdy dávat jinou rychlost? :D já to řeším že se rozjíždím na dvojku, táta preferuje větší sílu :mrgreen: ale tátovi to tak dělá už cca 200tis km - od doby co to koupil...
jinak měnil jsem v převodovce olej a dával xeramic. Rozhodně nastala změna k lepšímu, aspoň na léto, ale jak přišla zima, bylo to zpět ve starých kolejích a teď už to objektivně posoudit nedokážu. Prostě to beru jak to je a jezdím :) jinak můj návrh - nauč se používat meziplyn a máš po problému 8) teda až na vyřazování zmrzlé jedničky...

P.S. mám pocit že podobné téma už tady někde je..
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhá převodovka - špatně řadí.

Příspěvek od Farrael »

Jj je to možné. Jsem to sice hledal, ale nenašel. Je možné, že už bude zaházené.

No tak to si mne nepotěšil. U Anči jsem s tim v zimě počítal, že občas musim vzít jedničku silou, ale tady je to ještě horší :mrgreen: By mě zajímalo čim přemýšleli ti korejci, když to vymejšleli. Nebo jestli tak rádi posilujou.

Zkusím ještě vyměnit ten olej v převodovce, neboť mě to docela rozčiluje. Přece jenom pak řadí jak fík.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Tuhá převodovka - špatně řadí.

Příspěvek od Bolo »

Vyměnit převodový olej, jak tady někteří radí a bude to určitě lepší
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhá převodovka - špatně řadí.

Příspěvek od Nexus »

výměna neuškodí, ale řikám nedělej si iluze o nějakém zázraku :wink: prostě se musí ohřát, ale víc než na olej bych to viděl na horší práci synchronů... a řikal mi to na srazu aji cypisek. Že se starou sonatou řadil přes zuby skoro všechno :lol:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“